Geri Dön

Kamerayla izleniyor

Küçük kızların istismar edildiği seks ağında suç ortağı olmaktan tutuklanan Ghislaine Maxwell hücresinde kamerayla takip ediliyor. Ayrıca üç saatte bir uyandırılan Maxwell’in üstü aranıyor

Kamerayla izleniyor

ABD’de finansçı Jeffrey Epstein (66) reşit olmayan kızların cinsel istismara uğradığı seks ağını kurmak suçundan yattığı cezaevinde geçen yıl ölü bulunmuştu. İntihar ettiği açıklanan Epstein’in suç ortağı olduğu bildirilen eski sevgilisi, “Madam” lakaplı Ghislaine Maxwell (58) ise 2 Temmuz’da tutuklanmıştı. Maxwell’in de cezaevinde yargılanmayı beklerken “ölü bulunmaması” için tek başına tutulduğu hücreye iki kamera yerleştirildiği bildirildi.

‘İntihar etmesin’ diye


Hücredeki kameralarla izlenen sanığın intiharını önlemek için üç saatte bir uyandırılıp üzerinin de arandığı bildirildi. Kadın hakları örgütleri, New York’taki Metropolitan Gözaltı Merkezi’nde tutulan Maxwell’in, Epstein gibi yargılanmadan ölmesini önlemek için yetkililere çağrıda bulunmuştu. Seks ağına mağdurları almakla suçlanan Maxwell, gelecek yaz mahkemeye çıkacak.

Meğer Türkçe biliyormuş...Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda maske ve mesafe denetimi yapıldı. Uyarılara rağmen maskesini düzgün takmayan ve Türkçe bilmediğini söyleyen yabancı uyruklu bir yolcu maske cezası yedikten sonra Türkçe konuşmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet