Geri Dön
DünyaKayıp embriyolara 15 milyon dolar ceza

Kayıp embriyolara 15 milyon dolar ceza

ABD’nin San Francisco kentinde mahkeme, Pacific Doğurganlık Merkezi’nde 2018’de kriyojenik depolama tankındaki arıza nedeniyle yumurta ve embriyolarını kaybeden beş kişiye yaklaşık 15 milyon dolar (126 milyon lira) tazminat ödenmesine karar verdi.

Kayıp embriyolara 15 milyon dolar ceza

ABD’nin San Francisco kentinde mahkeme, Pacific Doğurganlık Merkezi’nde 2018’de kriyojenik depolama tankındaki arıza nedeniyle yumurta ve embriyolarını kaybeden beş kişiye yaklaşık 15 milyon dolar (126 milyon lira) tazminat ödenmesine karar verdi. Federal jüri, söz konusu arıza nedeniyle 3.500 donmuş yumurta ve embriyonun kaybedildiğini belirterek, olay nedeniyle açılan ilk davada üç kadına ve embriyolarını kaybeden evli bir çifte tazminat ödeneceğini bildirdi. Jüri üyeleri, tank arızasının sorumlusunun bir üretim hatası olduğunu ancak merkezin arızalı parçayı değiştirmemesi nedeniyle kazada yüzde 10 ihmalinin bulunduğunu ifade etti. Öte yandan, yüzlerce kişi de kliniğe ve örneklerin saklandığı kriyojenik tankı yapan Chart Industries Inc.’e dava açtı.

Bakan Pakdemirli: Son 5 günde 132 yangından 125'ini kontrol altına aldıkAntalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan orman yangınları 6 gününde... Antalya ve Muğla'da devam eden yangınların ardından bazı mahalleler tahliye edildi. Milas'ta alevler Çökertme mevkiinde yayıldı. Bakan Pakdemirli Isparta'nın Sütçüler mevkiisinde bir yangının daha çıktığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet