Embriyo

Embriyo

Son dakika embriyo haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan embriyo gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan embriyo haber sayfamızda...

Embriyo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 845 embriyo haberi bulunmuştur.
Çocuk istemi tedavi sürecinde cerrahi işlemler
Çocuk istemi tedavi sürecinde cerrahi işlemler Jinekolojik cerrahi, kadın üreme organlarındaki problemlerin çözüme kavuşması için uygulanan cerrahi işlemlerdir. Çocuk istemi sürecinde bazen kadınların bu operasyonları olması gerekir...
2.03.2024 Pazar
Yeni yöntem: Piezo tüp bebek
Yeni yöntem: Piezo tüp bebek Anne ve baba olmak isteyenler için yeni bir yöntem olan Piezo ile tüp bebek tedavisinde sperme ve yumurtaya elektrik verilerek daha kaliteli bir embriyo oluşumu sağlanıyor.
24.02.2024 Pazar
Erken ve tekrarlayan gebelik kayıpları
Erken ve tekrarlayan gebelik kayıpları Gebeliğin ilk 20 hafta içinde sonlanması erken gebelik kaybıdır. 40 yaş üzerinde gebelik kaybının görülme oranı yüzde 30’lara dayanıyor. Bunun genetik başta olmak üzere pek çok sebebi var.
17.02.2024 Pazar
7 yaş büyük bir ikizini buldu, yıllar sonra öğrendikleriyle şoke oldu!
7 yaş büyük bir ikizini buldu, yıllar sonra öğrendikleriyle şoke oldu! Karı-koca gördükleri tedavi sonrasında geriye kalan 6 embriyoyu dondurmaya karar verdi. Sonrasında da çocuğu olmayan bir çifte bağışta bulundu. Ailesiyle ilgili gerçeğin 26 yıl sonra peşine düşen genç kadın ise kendinden 7 yaş büyük bir ikizi olduğunu öğrendiğinde hayatının şokunu yaşadı.
17.02.2024 Yaşam
Endometriozis (Çikolata Kisti)
Endometriozis (Çikolata Kisti) İsmi ile tatlıyı çağrıştıran, gel gelelim ki hiç de öyle olmayan, dünyada yaklaşık 190 milyon kadında, ülkemizde her 10 kadından 1’inde de gözlemlenen çikolata kistleri hakkında konuşalım…
10.02.2024 Pazar
Çocuk isteminde rahim ve tüplerin önemi
Çocuk isteminde rahim ve tüplerin önemi Rahim filmi ile rahimle birlikte tüpler de incelenir ve tüplerin kapalı olup olmadığını görebilmek için sıvı gönderilir. Bu sıvı bazen tüplerin açılmasına yardımcı olur ve sadece rahim filmi sonrası bile müjdeli bebek haberleri verilebilir.
3.02.2024 Pazar
Yapay zeka gündemi: En sağlıklı embriyoyu seçecek
Yapay zeka gündemi: En sağlıklı embriyoyu seçecek Günümüz dünyasında giderek daha önemli bir yere sahip olan yapay zekâ sistemleri, insanların sağlıklarına hatta doğmamış bebeklerine bile fayda sağlayabilecek hale geldi. Tüp bebek alanında yapay zekâ sayesinde başarı oranları artarken, doğacak bebeklerin sağlıklı olması da sağlanabiliyor.
8.01.2024 Gündem
Stresli rahim embriyoyu tutamaz!
Stresli rahim embriyoyu tutamaz! Anne-baba olmak her yuva kuran çiftin hayalidir. Ancak bazen meşakkatli yollardan geçmek gerekebilir. İşte böyle bir dönemde yaşanan stresi tüm organlar hisseder. Rahim de kadındaki stresi hissettiği an kasılır ve embriyoyu tutmaz
6.01.2024 Pazar
Aylarca başkasının bebeğini taşıdı! Tüp bebek tedavisinde skandal: Bize benzemiyor
Aylarca başkasının bebeğini taşıdı! Tüp bebek tedavisinde skandal: Bize benzemiyor Aylarca başkasının çocuğunu taşıyan ve doğumdan kısa bir süre sonra bebeğin kendilerine benzemediğini fark eden çift skandalı yaşadı. Kısa bir süre sonra taşıdığı bebek elinden alınan anne dünya medyasında ses getirdi.
2.01.2024 Dünya
2023 yılında neler oldu?
2023 yılında neler oldu? Her geçen yıl teknolojinin ve tıbbın gelişimi ile birlikte anne-baba olmanın önündeki engeller azalıyor. Sağlıklı bebeklerin dünyaya gelme oranı artıyor. İşte bilimsel çalışmalar ve yenilikler...
30.12.2023 Pazar
Yazın mı, yoksa kışın mı tüp bebek yapılmalı?
Yazın mı, yoksa kışın mı tüp bebek yapılmalı? Tüp bebek tedavisine başlayacakların en çok sordukları sorulardan bir tanesi de ‘Yazın mı, yoksa kışın mı tüp bebek tedavisine başlayalım?’… Bugün sizlere mevsimlerin tedavinin başarısında etkisi olup olmadığını anlatacağım.
23.12.2023 Pazar
Kullanılan ilaçlar kilo aldırır! Tüp bebek tedavisinde doğru sanılan 10 hatalı bilgi
Kullanılan ilaçlar kilo aldırır! Tüp bebek tedavisinde doğru sanılan 10 hatalı bilgi Tüm dünyada yaygın olarak uygulanan tüp bebek tedavisi infertilite problemi olan çiftlerde en etkin tedavi koşulları olarak yerini koruyor. Bu yöntemde başarı; kadının yaşı, yumurta rezervi, laboratuvar ve embriyo transferinin kalitesi başta olmak üzere, pek çok faktöre bağlı oluyor. İnfertilite sorunu yaşayan çiftlerin çevrelerinden ve sosyal medyadan edindikleri bilgilerle hareket etmekten kaçınmaları gerektiğine dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum/Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu Dr. Çağlar Yazıcıoğlu, toplumda tüp bebek tedavisi hakkında doğru sanılan 10 hatalı bilgiyi anlattı, uyarılarda bulundu.
12.12.2023 Genel Sağlık
Yapay zekayla tüp bebek
Yapay zekayla tüp bebek Yapay zeka teknolojisi yardımıyla genetik yapısı normale en yakın embriyo seçimi yapılarak hem ilk transferde gebelik elde edilebiliyor, hem de elde edilen gebeliğin sağlıkla devam etmesi sağlanabiliyor.
9.12.2023 Pazar
PCOS’lu bir kadında gebe kalma süreci
PCOS’lu bir kadında gebe kalma süreci Kadın doğum uzmanlarına belki de en sık başvuran hastalar, polikistik over sendromlular. Polikistik overli kadınlarda yumurta sayısı mı, kalitesi mi önemli? Bu hafta bunları konuşalım…
2.12.2023 Pazar
Mumyaların DNA'sı incelendi! 'Bu dünyaya ait değiller'
Mumyaların DNA'sı incelendi! 'Bu dünyaya ait değiller' Bir maden ocağında keşfedilen ve dünyada infial yaratan "uzaylı" cesetlerinin DNA testlerinin sonuçları dünya medyasında infial yarattı.
30.11.2023 Dünya
Zorlu gebeliğe karşı çare pes etmemek
Zorlu gebeliğe karşı çare pes etmemek Tüm çiflerin yaklaşık yüzde 15’inde görülen ve bunların yüzde 10’unda da sebebi bilinmeyen kısırlık sorunu, çiftleri gelenekselden moderne pek çok çözüm arayışına yöneltiyor.
22.11.2023 Gündem
Genetik tanılı tüp bebek
Genetik tanılı tüp bebek Anne adayının yaşı 38’den ileri ise, daha önce düşük yapmış kadınlarda düşüklerden gönderilen örnekte genetik bozukluk varsa, anne veya baba adayında genetik bozukluk öyküsü varsa genetik tanılı tüp bebek yöntemine başvurulabilir.
18.11.2023 Pazar
Çift başlı yılan Trabzon'da görüntülendi: Tutmaya çalışmayın
Çift başlı yılan Trabzon'da görüntülendi: Tutmaya çalışmayın Trabzon'un yüksek kesimlerinde oturan bir çiftçi, evinin önünde gördüğü çift başlı yılanı görüntüledi. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden (KTÜ) Prof. Dr. Ufuk Bülbül, "Bunları rahatsız etmemeye, yaklaşmamaya, tutmamaya çalışmalıyız. Savunma davranışı olarak ısırabilir. Zehirsiz de olsa acıtabilir, enfeksiyona neden olabilir. Bunlar yapılmadıkça korkacak bir durum yok" dedi.
9.11.2023 Haberler
Çift başlı yılan Trabzon'da görüntülendi: Tutmaya çalışmayın
Çift başlı yılan Trabzon'da görüntülendi: Tutmaya çalışmayın Trabzon'un yüksek kesimlerinde oturan bir çiftçi, evinin önünde gördüğü çift başlı yılanı görüntüledi. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden (KTÜ) Prof. Dr. Ufuk Bülbül, "Bunları rahatsız etmemeye, yaklaşmamaya, tutmamaya çalışmalıyız. Savunma davranışı olarak ısırabilir. Zehirsiz de olsa acıtabilir, enfeksiyona neden olabilir. Bunlar yapılmadıkça korkacak bir durum yok" dedi.
9.11.2023 Gündem
Alak Suresi meali - okunuşu dinle | Alak Suresi tefsiri, anlamı nedir?
Alak Suresi meali - okunuşu dinle | Alak Suresi tefsiri, anlamı nedir? Alak Suresi, “Oku” ayeti ile başlayan ve Hz. Muhammed’e tebliğ edilen ilk suredir. Kur’an-ı Kerim’in 96. Sırasında bulunan bu sure, Müslümanlar için indirilen ilk emir olma özelliğine sahiptir. Alak Suresi’nin Ramazan ayının ortasında ve Hz. Muhammed 41 yaşındayken indirildiği bilinmektedir. Bu bağlamda Cebrail (aleyhisselam), Alak Suresi’nin ilk 5 ayetini Hira Mağarası’nda Hz. Muhammed’e tebliğ etmiştir. Peki Alak suresinin meali nedir? İşte Türkçe ve Arapça Alak Suresi okunuşu ve videosu haberimizde...
24.10.2023 Sureler
İnsan Suresi Oku: İnsan Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti, Tefsiri ve Diyanet Meali
İnsan Suresi Oku: İnsan Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti, Tefsiri ve Diyanet Meali İnsan Suresi, Kur'an-ı Kerim'in 76. suresidir ve toplamda 31 ayetten oluşur. Medine döneminde indirildiğine inanılmaktadır. Sure adını 1. ayette yer alan “insan” teriminden alan bir suredir. Surede insanın yaratılması ve inanan insanların cennetle mükafatlandırılacağından bahsedilmektedir. Bunun dışında Allah’a ve onun emirlerine inanmayan insanların durumu da İnsan Suresi içerisinde yer almaktadır. Sure içerisinde Müslümanların Allah’ın verdiği nimetlere şükretmesi öğütlenmektedir. Bu kapsamda İnsan Suresi, Müminler için oldukça önemli anlamlar içermektedir. Okuması oldukça faziletli sureler arasında yer almaktadır. İnsan Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, fazileti, tefsiri ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
24.10.2023 Sureler
Kek yapmak isterken şoke oldu! Marketten aldığı yumurtadan çıktı
Kek yapmak isterken şoke oldu! Marketten aldığı yumurtadan çıktı Ordu'nun Fatsa ilçesinde marketten yumurta alan bir kadın, yumurtayı kırdığında gözlerine inanamadı.
24.10.2023 Haberler
Kek yapmak isterken şoke oldu! Marketten aldığı yumurtadan çıktı
Kek yapmak isterken şoke oldu! Marketten aldığı yumurtadan çıktı Ordu'nun Fatsa ilçesinde marketten yumurta alan bir kadın, yumurtayı kırdığında gözlerine inanamadı.
24.10.2023 Gündem
Her 5 kadından 1’inde görülüyor! Miyomlar çocuk sahibi olmayı önleyebiliyor
Her 5 kadından 1’inde görülüyor! Miyomlar çocuk sahibi olmayı önleyebiliyor Ne kadar iyi huylu tümörler olsalar da miyom dokusu içinde 1000’de 1 olasılıkla kanser dokusu bulunabildiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Cihan Kaya, “Ayrıca rahmin iç duvarında yerleşmiş olan miyomlar embriyonun gelişmesine engel olarak çocuk sahibi olmayı önleyebiliyor” dedi.
9.10.2023 Genel Sağlık
Balayı dönüşü hayatının şokunu yaşadı! 24 saatte hayatı altüst oldu
Balayı dönüşü hayatının şokunu yaşadı! 24 saatte hayatı altüst oldu Balayı dönüşü meme kanseri tanısıyla hayatının şokunu yaşayan İzmirli Gizem Özçiçek, kemoterapi nedeniyle embriyolarını dondurtarak ertelediği anne olma hayalini 4 yıl sonra gerçekleştirdi. Tedavi sürecindeyken de işten çıkarılan kadın, daha sonra kendi işinin patronu oldu ve yepyeni bir hayata başladı.
3.10.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Embriyo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.