Geri Dön
DünyaKenya'da yeni hastaneler kalabalık nedeniyle gece yarısı açıldı

Kenya'da yeni hastaneler kalabalık nedeniyle gece yarısı açıldı

Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında inşa edilen 5 yeni hastanenin açılışını, gündüz oluşan kalabalık nedeniyle gece yarısı yaptı.

Kenya'da yeni hastaneler kalabalık nedeniyle gece yarısı açıldı

Kenyatta, başkent Nairobi'deki hastanelerin açılışında yaptığı konuşmada, sağlık tesislerinin salgın nedeniyle yaşanan yoğunluk dolayısıyla 7 gün 24 saat hizmet vereceğini söyledi.

Açılışları gündüz oluşan kalabalıktan ötürü gece yapmaya karar verdiklerini belirten Kenyatta, hem Kovid-19 protokollerini takip edip hem de işlerini yapmanın zor olduğunu dile getirdi.

Sokağa çıkma yasağı uygulaması nedeniyle çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, Kenyatta'ya Kovid-19 kısıtlamalarını ihlal ettiği gerekçesiyle tepki gösterdi.

22.00-04.00 saatlerinde sokağa çıkmanın yasak olduğu ülkede, daha önce polisin yasağı ihlal edenlere uyguladığı sert müdahaleler tepki çekmişti.

Şimdiye kadar 186 bin 453 Kovid-19 vakasının kayıtlara geçtiği ülkede, 3 bin 697 kişi hayatını kaybetti.

 

Bu hafta hava nasıl olacak? Yağış beklentisi var mı?Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Rize ve Artvin'e kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Öte yandan Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz iç kesimleri, iç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da hafif zirai don hadisesi beklendiği bildirildi. Peki yarın ve yeni haftada hava durumu nasıl olacak? Yeni yağış beklentisi var mı? Detayları CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen aktardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler