Kenya

Kenya

Son dakika Kenya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kenya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kenya haber sayfamızda...

Kenya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.596 kenya haberi bulunmuştur.
Kenya'da helikopter kazası! Genelkurmay Başkanının da olduğu 10 kişi öldü
Kenya'da helikopter kazası! Genelkurmay Başkanının da olduğu 10 kişi öldü Kenya'da askeri helikopter düştü. Genelkurmay Başkanı Ogolla da dahil toplam 10 kişi hayatını kaybetti. İşte detaylar...
18.04.2024 Dünya
Pekin Maratonu: Afrikalı koşucular Çinli rakibin yarışı kazanmasına izin verdi; soruşturma açıldı
Pekin Maratonu: Afrikalı koşucular Çinli rakibin yarışı kazanmasına izin verdi; soruşturma açıldı Pekin'deki bir yarı maraton yarışında üç Afrikalı koşucu, Çin'in en iyi uzun mesafe koşucusunun bitiş çizgisinden kısa bir süre önce önlerine geçmesine izin verdi.  Organizatörler, konuyu araştıracaklarını duyurdu.
17.04.2024 Dünya
İsrail'den kanlı saldırı! Hamas lideri Heniyye'nin 3 oğlu öldürüldü
İsrail'den kanlı saldırı! Hamas lideri Heniyye'nin 3 oğlu öldürüldü Uluslararası ajanslar Avustralya'dan Romanya'ya, Endonezya'dan Kenya'ya, Türkiye'den İtalya'ya onlarca ülkeden fotoğraflar servis ederken, en acı kare İslam dünyasının kilitlendiği Gazze'den geldi. Öte yandan İsrail'n Gazze'ye yönelik kanlı saldırıları devam ediyor. Yapılan son saldırlarda Hamas lideri Heniyye'nin 3 oğlu ve 3 torunu hayatını kaybetti.
10.04.2024 Dünya
Emine Erdoğan'dan BM'de sıfır atık mesajı: Sürdürülebilirlikle ilgili somut adımlar atmalıyız
Emine Erdoğan'dan BM'de sıfır atık mesajı: Sürdürülebilirlikle ilgili somut adımlar atmalıyız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Her gün, 2 bin çöp kamyonuna eş değer plastiği okyanuslara, nehirlere ve göllere atıyoruz. Okyanusta yüzen kıta büyüklüğünde bir plastik adasının, bu yüzyıl insanının eseri olması vicdanlarımıza sığıyor mu? Gelecek nesillere olan sorumluluğumuz bağlamında sürdürülebilirlikle ilgili somut adımlar atmalıyız" dedi.
28.03.2024 Gündem
Dünyada pilotluk Türkiye’de modellik
Dünyada pilotluk Türkiye’de modellik 55 ülkeyi kapsayan, mesleklerin popülaritesiyle ilgili online araştırmaya göre, dünya genelinde en favori iş pilotluk, Türkiye’de ise modellik!
14.03.2024 Dünya
‘Mavi Lagün’ zirvede! İlgiliz Daily Mail 1. sırada gösterdi
‘Mavi Lagün’ zirvede! İlgiliz Daily Mail 1. sırada gösterdi Dünyanın en güzel plajlarıyla ilgili uluslararası bir değerlendirmede, Fethiye’ye bağlı Ölüdeniz’deki Mavi Lagün, berrak denizi ve altın kumuyla ilk sırada yer aldı.
13.03.2024 Gündem
Karayipler Topluluğu: Haiti Başbakanı Henry istifayı kabul etti
Karayipler Topluluğu: Haiti Başbakanı Henry istifayı kabul etti Karayipler Topluluğu (CARICOM) Başkanı ve Guayana Devlet Başkanı İrfan Ali, Haiti Başbakanı Ariel Henry’nin görevi bırakmayı kabul ettiğini açıkladı.
12.03.2024 Dünya
İngiliz sterlininde güçlü performans
İngiliz sterlininde güçlü performans İngiliz sterlini para birimlerinin yüzde 90'ından daha iyi performans gösterdi.
11.03.2024 Uzmanpara
Dünya genelinde 230 milyon kadın ve kız çocuğu sünnet edildi
Dünya genelinde 230 milyon kadın ve kız çocuğu sünnet edildi Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), dünya genelinde hayatta olan 230 milyon kız çocuğu ve kadının, genital mutilasyona (kadın sünnetine) maruz kaldığını bildirdi.
8.03.2024 Dünya
BM uyardı: Haiti’de sağlık sistemi çökmek üzere
BM uyardı: Haiti’de sağlık sistemi çökmek üzere Birleşmiş Milletler (BM), şiddet olaylarının tırmandığı Haiti’de sağlık sisteminin çökmek üzere olduğunu açıkladı.
8.03.2024 Dünya
20'nci İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları'nda heyecan devam ediyor!
20'nci İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları'nda heyecan devam ediyor! Erzurum'un ev sahipliğinde düzenlenen İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları'nda heyecan bugün oynanan müsabakaların ardından devam etti.
7.03.2024 Diğer
'Barbekü' ayaklanması Haiti'yi sarsıyor: Havaalanı kuşatıldı!
'Barbekü' ayaklanması Haiti'yi sarsıyor: Havaalanı kuşatıldı! Silahlı çetelerin hükümeti devirmeye çalıştığı Haiti'de başkent Port-au-Prince’teki havalimanında silah sesleri duyuldu. Yerel medya, çetelerin hedefindeki Başbakan Henry'nin komşu ülke Porto Riko'ya indiğini duyurdu.
6.03.2024 Dünya
Çeteler Haiti'yi nasıl ele geçirdi?
Çeteler Haiti'yi nasıl ele geçirdi? Haiti'de çetelerin hapishaneleri basması sonucu binlerce mahkum firar etti, tek bir seçilmiş üyesi olmayan bir hükümet ve başbakanı açıkça tehdit eden bir çete lideri.
5.03.2024 Dünya
Snowboard branşında ilk madalya sahipleri belli oldu!
Snowboard branşında ilk madalya sahipleri belli oldu! Erzurum'un ev sahipliğinde düzenlenen 20'nci İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları'nda snowboard branşındaki ilk madalyalar sahiplerini buldu.
4.03.2024 Diğer
Haiti'de 'Barbekü' ayaklanması: 4 bin mahkum firar etti, hapishaneler boşaldı!
Haiti'de 'Barbekü' ayaklanması: 4 bin mahkum firar etti, hapishaneler boşaldı! 'Barbekü' lakaplı suç örgütü liderinin Başbakan'ı devirme çağrısı ülkedeki şiddet olaylarını görülmemiş bir boyuta taşıdı. Başkentte ağır silahlı çatışmalar yaşanıyor.
4.03.2024 Dünya
İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nın başlangıcı mehterle yapıldı!
İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nın başlangıcı mehterle yapıldı! Erzurum'un ev sahipliğinde düzenlenen 20'nci İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nın açılış töreni mehterle yapıldı. 36 ülkeden 600'e yakın sporcunun yarışacağı organizasyon 12 Mart'ta sona erecek.
2.03.2024 Diğer
Dünya ‘Kaan’ı kutladı! 'Bu sadece başlangıç'
Dünya ‘Kaan’ı kutladı! 'Bu sadece başlangıç' Türkiye’yi savunma sanayisinde ve teknolojide dünyanın en üst ligine taşıyan KAAN’ın ilk uçuşunun gurur ve sevinci Türkiye ile sınırlarını aştı. Türkiye’nin 5. nesil savaş uçağı KAAN’ın ilk uçuşu, dünyanın dört bir yanından farklı milliyetten insanların ortak sevinci oldu.
25.02.2024 Gündem
Tek bir ilaç için her yıl milyonlarca eşek öldürülüyor
Tek bir ilaç için her yıl milyonlarca eşek öldürülüyor Steve, su satmak ve geçimini sağlamak için eşeklerine güveniyordu. 20 bidon su yüklü arabasını çekiyorlardı. Derileri için çalındıklarında Steve artık çalışamaz hale geldi.
18.02.2024 Dünya
Dünya bile 'Ajda'nın peşindeydi! Tiryakisi olmasa bugün bu bardak yoktu
Dünya bile 'Ajda'nın peşindeydi! Tiryakisi olmasa bugün bu bardak yoktu Her gün çay içtiğiniz ince belli büyük çay bardaklarının hikâyesini daha önce duydunuz mu? Tasarımcısının, isim anasının adını alan bardaklar için fazla uzağa gitmeye de gerek yok. İşte Süperstar'ın Beykoz Korusu'ndaki yürüyüşüyle başlayarak dünyada bile adından söz ettiren 'Ajda'nın ardındaki gerçek.
8.02.2024 Yaşam
Nairobi yangını: Gaz patlaması iki kişiyi öldürdü ve 220'den fazla kişiyi yaraladı
Nairobi yangını: Gaz patlaması iki kişiyi öldürdü ve 220'den fazla kişiyi yaraladı Kenya'nın başkenti Nairobi'de meydana gelen büyük gaz patlamasında en az iki kişi öldü, en az 222 kişi ise yaralandı.
2.02.2024 Dünya
İtalyanlar açıkladı! Mültecileri deniz komşularına gönderecekler
İtalyanlar açıkladı! Mültecileri deniz komşularına gönderecekler İtalya, ülkede sayılarının arttığı Afrikalı mültecileri göndereceği ülkeyi açıkladı.
30.01.2024 Dünya
Tuzlu kahve yerini tuzlu çaya bıraktı! ABD’li bilim insanından ‘çaya tuz atın’ çağrısı
Tuzlu kahve yerini tuzlu çaya bıraktı! ABD’li bilim insanından ‘çaya tuz atın’ çağrısı Çay tüketiminde Türkiye birinci sırada yer alıyor. Yıllardır çay demleme tekniği hiç değişmemiştir. Ancak ABD’li Profesör Michelle Francl’in ‘çaya tuz atılmalı’ savı dünya gündemine bomba gibi oturdu.
27.01.2024 Yaşam
Çay krizine Türk cevabı
Çay krizine Türk cevabı ABD’li bir kimya profesörünün çayın içine bir tutam tuz atılması gerektiği yönündeki açıklaması İngiltere’de en çok tartışılan konular arasına girince ABD ve İngiltere esprili ve diplomatik bir atışma yaşadı.
27.01.2024 Gündem
Ormanı mezarlığa çevirmişler! 'Açlık tarikatı' dehşeti sürüyor, tek sözü bu oldu
Ormanı mezarlığa çevirmişler! 'Açlık tarikatı' dehşeti sürüyor, tek sözü bu oldu Geçen yıl Kenya’da ortaya çıkan ve her detayıyla duyanları şaşkına çeviren 'açlık tarikatı'na dair yeni detaylar gün yüzüne çıkıyor. Müritlerine Hz. İsa'yla tanışabilmeleri için dünyanın sonu gelmeden ölüm orucu tutmaları için talimat veren tarikat lideri Paul Mackenzie'nin ise bu süreçte tekrarladığı tek söz var.
21.01.2024 Dünya
Yeğeni sipariş verdi: Kanka yıldız getir
Yeğeni sipariş verdi: Kanka yıldız getir Türkiye’nin ilk uzay yolcusu Alper Gezeravcı’nın ailesi de ABD’de büyük heyecan yaşıyor.
18.01.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kenya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.