Kenya

Kenya

Son dakika Kenya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kenya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kenya haber sayfamızda...

Kenya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.262 kenya haberi bulunmuştur.
Doğu Karadeniz'de yaş çay hasadı başladı
Doğu Karadeniz'de yaş çay hasadı başladıDoğu Karadeniz Bölgesi'nde 4 ilde yapılan yaş çay tarımında hasat sezonu başladı.
17.05.2021Ekonomi
Türkiye'nin çekici ihracatı yüzde 154 arttı
Türkiye'nin çekici ihracatı yüzde 154 arttıTürkiye'den ocak-nisan döneminde, geçen yıla oranla yüzde 154 artışla 50 ülkeye çekici ihraç edildi.
16.05.2021Uzmanpara
Türkiye'nin 4 aylık çekici ihracatı yüzde 154 arttı
Türkiye'nin 4 aylık çekici ihracatı yüzde 154 arttıTürkiye'den ocak-nisan döneminde, geçen yıla oranla yüzde 154 artışla 50 ülkeye çekici ihraç edildi.
16.05.2021Ekonomi
Kenya'daki seller nedeniyle 2 binden fazla kişi evlerini terk etti
Kenya'daki seller nedeniyle 2 binden fazla kişi evlerini terk ettiDoğu Afrika ülkesi Kenya'da son 3 gündür devam eden seller nedeniyle 2 bini aşkın kişinin evlerini terk ettiği bildirildi.
12.05.2021Dünya
Kenya, Somali ile tüm uçuşları askıya aldı
Kenya, Somali ile tüm uçuşları askıya aldıKenya, diplomatik kriz yaşadığı komşusu Somali ile tüm uçuşları askıya aldığını duyurdu.
11.05.2021Dünya
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi yükseldi
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi yükseldiİstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, nisanda 56’ya yükselerek üst üste üçüncü ay eşik değer 50’nin üzerinde gerçekleşti.
10.05.2021Uzmanpara
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi nisanda arttı
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi nisanda arttıİstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, nisanda 56’ya yükselerek üst üste üçüncü ay eşik değer 50’nin üzerinde gerçekleşti.
10.05.2021Ekonomi
Kayseri'den 32 ülkeye Türk lokumu ihracatı
Kayseri'den 32 ülkeye Türk lokumu ihracatıKayseri'deki fabrikalarında 3 kuşaktır lokum üretimi yapan 4 kuzen, yılın ilk çeyreğinde 32 ülkeye yaklaşık 300 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
8.05.2021Ekonomi
Türkiye, Somali ile Kenya arasındaki gelişmelerden memnun
Türkiye, Somali ile Kenya arasındaki gelişmelerden memnunDışişleri Bakanlığı, Somali ile Kenya arasında diplomatik ilişkilerin yeniden başlamasının memnuniyet verici olduğunu açıkladı.
7.05.2021 Dünya
Çiçek gibi ihracat!
Çiçek gibi ihracat!Avrupa’nın güçlü bir tedarik merkezi olma yolunda ilerleyen Türkiye’de çiçek sektörü, pandemide yükselişe geçti. Çiçek üretiminde üst sıralarda yer alan Kolombiya, Kenya gibi ülkelerin salgın nedeniyle tedarikte sorun yaşaması Türkiye için ihracat fırsatı yarattı
7.05.2021Ekonomi
Tarihi değiştirecek keşif! Daha eskisi yok
Tarihi değiştirecek keşif! Daha eskisi yokArkeologlar, Afrika’da yürüttükleri alan araştırması sırasında kıtadaki en eski insan mezarını keşfetti. Tamamlanan analiz sonucunda kemiklerin, dizleri karnına çekilmiş olarak sağına yatar bir şekilde bulunan ve yaklaşık 80 bin yıl önce kefenlenerek defnedildiği tahmin edilen bir çocuğa ait olduğu sonucuna varıldı.
5.05.2021Dünya
Çiçek sektörü ihracatında "Anneler Günü" bereketi yaşanıyor
Çiçek sektörü ihracatında "Anneler Günü" bereketi yaşanıyorSüs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yılmaz, Anneler Günü ihracatında geçen yıla göre yüzde 100'lük artış yaşandığını, talebe yetişmekte zorlandıklarını bildirdi.
5.05.2021Ekonomi
Afrika Da Bir Ülke' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'afrika Da Bir Ülke' Yanıtları
Afrika Da Bir Ülke' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'afrika Da Bir Ülke' YanıtlarıAsya kıtasından sonra dünyanın nüfus yoğunluğu en fazla 2. ülkesi olan Afrika kıtasında toplam 54 ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerden 2 tanesinin ismi üç harften oluşurken 4 tanesinin adı 4 harflidir. Bulmacalarda sıklıkla karşımıza çıkan ''Afrika'da Bir Ülke'' sorusuna çıkan harflere göre bu ülkelerden biri yazılabilir. ''Afrika'da Bir Ülke'' bulmaca cevabı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.05.2021Oyun
Aşı götürülmezse felaket kapıda!
Aşı götürülmezse felaket kapıda!Dünya genelinde bilim insanları ve uzmanlar, dünya liderlerinin koronavirüs vakalarının hızla arttığı az gelişmiş ülkelere yardım için acil hareket etmedikçe, salgınının önümüzdeki birkaç hafta içinde Güney Amerika, Asya ve Afrika’daki birçok ülkede sağlık hizmetlerini alt üst edeceği konusunda uyardı.
3.05.2021Dünya
Dünya Hindistan’a kapandı
Dünya Hindistan’a kapandıGünde 400 bin vaka sayısına ulaşan Hindistan’a birçok ülke uçuş yasağı uygulamaya başladı. Avustralya ise aktarmalı olarak Hindistan’dan gelen vatandaşlarına 66 bin dolar ceza ve 5 yıl hapis cezası kararı aldı
2.05.2021Dünya
Kenya'da aşı karşıtı doktor Kovid-19'dan hayatını kaybetti
Kenya'da aşı karşıtı doktor Kovid-19'dan hayatını kaybettiKenya’da aşı karşıtı kampanya yürüten ünlü doktor Stephen Karanja’nın yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) hayatını kaybettiği bildirildi.
30.04.2021Dünya
Pul biber ihracatı yılın ilk çeyreğinde yüzde 27 arttı
Pul biber ihracatı yılın ilk çeyreğinde yüzde 27 arttıTürkiye yılın ilk 3 ayında 78 ülkeye 2 milyon 297 bin dolarlık pul biber ihracatı gerçekleştirildi.
25.04.2021Ekonomi
Türk marka fethini pandemi kesemedi
Türk marka fethini pandemi kesemediPandemiden en çok etkilenen sektörler arasında yer alan perakendede yatırımlar hız kesmiyor. Türk perakendeciler yurtdışı mağazalaşma atağını sürdürüyor. Zorlu finansal şartlara karşın pek çok oyuncu yurtdışında yeni ülkelere girmeye ve yeni mağazalar açmaya devam ederek sektöre moral aşılıyor.
21.04.2021Ekonomi
Son dakika... ABD'den kritik seyahat açıklaması!
Son dakika... ABD'den kritik seyahat açıklaması!ABD Dışişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle, dünyadaki ülkelerin yüzde 80'i için "seyahat etmeyin" anlamına gelen 4. Seviye seyahat uyarısı yayımlayacaklarını açıkladı.
19.04.2021Dünya
Çayda Pakistan umudu
Çayda Pakistan umuduÇay - Kur ve çay üreticisi 182 bin ailenin umudu Pakistan olacak. Çay - Kur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, yılda 200 bin ton çay ithal eden Pakistan’a 2021’de dökme ve paketli çay satış gerçekleştireceklerine inandıklarını belirterek, “Şayet bu düşüncemiz gerçekleşirse rahatlarız” dedi.
19.04.2021Ekonomi
Kenya’daki saray!
Kenya’daki saray!Naomi Campbell, Kenya’daki evinin kapılarını Architectural Digest dergisine açtı.
18.04.2021Cadde
Kardeş  dayanışması
Kardeş dayanışmasıCemiyet hayatının ünlü çiftlerinden Yosun-Olivier Reza’nın çocukları Alegra ve Alexandre, Kenya’ya gitti.
17.04.2021Cadde
Türkiye'nin çekici ihracatı arttı
Türkiye'nin çekici ihracatı arttıTürkiye'den yılın ilk çeyreğinde 47 ülkeye 255 milyon 333 bin dolarlık çekici ihraç edildi.
16.04.2021Ekonomi
THY'nin Boeing 737-MAX'i iki yıl aradan sonra ilk seferini yaptı
THY'nin Boeing 737-MAX'i iki yıl aradan sonra ilk seferini yaptıTürk Hava Yolları (THY), ulusal ve uluslararası havacılık otoriteleri tarafından gerekli uçuş onaylarını alınmasının ardından TC-LCA kuyruk tescilli Boeing 737 MAX tipi uçağı, iki yıl aradan sonra Ankara'ya ilk seferini yaptı.
15.04.2021Ekonomi
Kaç saat oruç tutacağız 2021? Hangi illerde oruç süresi en uzun - en kısa? İşte, en uzun ve en kısa oruç tutan ülkeler...
Kaç saat oruç tutacağız 2021? Hangi illerde oruç süresi en uzun - en kısa? İşte, en uzun ve en kısa oruç tutan ülkeler...Ramazan ayı boyunca Türkiye'deki illerde ve diğer ülkelerde oruçlu olunan süre değişiyor. Vatandaşlar ise 2021 Ramazan ayında en uzun ve en kısa oruç tutan illeri merak ederken aynı zamanda en uzun oruç tutan ülkeleri de sorgulamaya başladı. Peki, hangi illerde oruç tutma süresi en uzun, hangilerinde en kısa?
13.04.2021Ramazan

Benzer Haber Etiketleri

ihracatTürkiyeKenyakoronavirüsçekici

Kenya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.