Geri Dön
DünyaKompasu ölüm getirdi

Kompasu ölüm getirdi

Filipinler’in kuzeyinde tropikal fırtına Kompasu’nun hızı 100 kilometreye ulaştı. Sel ve heyelanlarda 9 kişinin hayatını kaybettiği, 11 kişinin  kaybolduğu bildirildi.

Kompasu ölüm getirdi

 

Ulusal Afet Riski Azaltma ve Yönetme Konseyinden yapılan açıklamada,  can kayıplarının Palawan Adası'nda yaşandığı kaydedildi.

Sel ve heyelanlarda en az 9 kişinin yaşamını yitirdiği ve 11 kişinin  kaybolduğu belirtilen açıklamada, tropikal fırtınanın, 15 bölgede su baskınlarına  ve 4 bölgede heyelanlara neden olduğu ifade edildi.

Yoğun yağış, şiddetli rüzgar ve sel baskınlarının yaşandığı şehir ve  köylerden 1600’den fazla kişi tahliye edildi.

Meteoroloji uzmanları, tropikal fırtına Kompasu'nun getirdiği  rüzgarların hızının saatte 100 kilometreye ulaştığını aktardı. Sel ve heyelanlar nedeniyle mahsur kalanları arama kurtarma  faaliyetleri devam ediyor.

Sağlıklı diye yiyoruz fakat içindeki bu maddeleri kimse bilmiyor!Gıda katkı maddeleri, birçok kişinin eksik ya da yanlış bildiği konulardan biri. Sağlıklı sanarak tükettiğimiz yiyeceklerde bile birden çok gıda katkı maddesi bulunuyor. Gıda Mühendisi Ebru Akdağ, buna örnek olarak bir muzun içerisinde gizlenen katkı maddelerini gösterdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler