Sel

Sel

Son dakika Sel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sel haber sayfamızda...

Sel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.176 sel haberi bulunmuştur.
Anneler Günü tam tarihi ne zaman? Yılın en özel günü Anneler Günü  bu hafta mı?
Anneler Günü tam tarihi ne zaman? Yılın en özel günü Anneler Günü bu hafta mı?Anneler Günü ne zaman? Yılın en özel ve anlamlı günleri arasında bulunan Anneler Günü Türkiye'de hangi tarihte kutlanıyor? Mayıs ayının ilk günleri sona ermesinden sonra gündeme gelen Anneler Günü 2021 ne zaman? sorusu gündeme taşındı. İşte Anneler Günü 2021 Türkiye tarihi...
7.05.2021Gündem
Rekabet Kurulu, 3 turizm firmasına yönelik rekabet soruşturmasını tamamladı
Rekabet Kurulu, 3 turizm firmasına yönelik rekabet soruşturmasını tamamladıRekabet Kurulu, Metro Turizm, Efetur Özemniyet Taşımacılık ve Gür-Sel Turizm hakkında yürütülen rekabet soruşturması sonucu, söz konusu firmaların ilgili kanunu ihlal etmedikleri kararını verdi.
7.05.2021Ekonomi
Son dakika... Afganistan'daki sel faciasında can kaybı artıyor!
Son dakika... Afganistan'daki sel faciasında can kaybı artıyor!Afganistan'ın kuzey ve batı bölgelerinde meydana gelen sellerde ölü sayısının 50'ye yükseldiği bildirildi. Afet Yönetimi için Devlet Bakanlığı Sözcüsü Ahmad Tamim Azimi, afette yaklaşık 500 ailenin evlerini terk etmek zorunda kaldığını ve bölgede acil yardım çalışmalarına başlandığını aktardı.
6.05.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu Bosna Hersek basınına konuştu
Bakan Çavuşoğlu Bosna Hersek basınına konuştuDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Balkan ülkesi olarak, Türkiye’nin Bosna Hersek’in siyasi birliği ve toprak bütünlüğüne desteğinin tam olduğunu, bu desteği her düzeyde ikili ve çok taraflı tüm platformlarda vurguladıklarını bildirdi.
5.05.2021Siyaset
Sel felaketi binlerce kişiyi yerinden etti
Sel felaketi binlerce kişiyi yerinden ettiSomali'de Şabel Nehri'nin taşması sonucu çok sayıda köy ve kasaba su altında kaldı, binlerce kişi evini terk etti.
5.05.2021Dünya
Alçıdan heykel şiiri - Faruk Nafiz Çamlıbel
Alçıdan heykel şiiri - Faruk Nafiz ÇamlıbelTürk edebiyatının ve Beş Hececiler topluluğunun en önemli temsilcilerinden biri olan Faruk Nafiz Çamlıbel şiirlerinde Türkçe ile ulusal konular işlenmesini savunmuştur. Şair Hem bireysel duygularını hem de memleket konularını şiirlerinde işlemiştir. Düş ile gerçeği kaynaştırdığı epik ve lirik özellikteki şiirler yazmıştır.
5.05.2021Şiirler
İmla Kuralları Nelerdir? Kısaca İmla Yazım Kuralları Konu Anlatımı
İmla Kuralları Nelerdir? Kısaca İmla Yazım Kuralları Konu AnlatımıBir metnin doğru anlaşılması ve kolay okunması için dikkat edilmesi gereken tüm kurallara imla denir. Dilimize Arapçadan geçmiş olan imla sözcüğü, ''mevl'' kökünden türetilmiştir. Mevl, hem söylemek hem de yazmak anlamına gelirken imla da yazım kuralları demektir. Türkçe imla kurallarını örnek cümleler ile birlikte detaylı olarak derledik.
5.05.2021Eğitim
Sivas Gürün'de sağanak yağmur dereyi taşırdı
Sivas Gürün'de sağanak yağmur dereyi taşırdıSivas'ın Gürün ilçesinde etkili olan sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi. İlçe merkezinden geçen Çakçur Deresi'nin taşmasıyla balıkların bir kısmı karayoluna savruldu.
4.05.2021Haberler
‘Yeniden doğmuş gibiyim’
‘Yeniden doğmuş gibiyim’Çorlu tren faciasında kaybettiği oğlu Oğuz Arda Sel için verdiği adalet mücadelesiyle tanınan Mısra Öz, Kovid-19’u atlatarak dün taburcu oldu. Öz, “Yeniden hayata dönmüş gibiyim” dedi.
4.05.2021Gündem
TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İzmir'de depremzedeler için yapılan konut  inşaatlarını inceledi
TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İzmir'de depremzedeler için yapılan konut inşaatlarını incelediToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, 30 Ekim'de İzmir'in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde evleri hasar görenler için Bayraklı ilçesindeki rezerv alanda ve binaların yıkıldığı bölgedeki 7 proje alanında devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.
28.04.2021Gayrimenkul
122 Neyin Numarasıdır? Hangi Durumlarda 122 Aranır?
122 Neyin Numarasıdır? Hangi Durumlarda 122 Aranır?Türkiye'de acil durumlar için kullanılan numaralar bulunuyor. 122 herkesin daha önce duymuş olduğu bir acil numaradır. 122 neyin numarası olduğu kişilerin öğrenmek istediği bir bilgidir. 122 numarasını araştıran kişiler, hangi acil durumlarda aranacağını öğrenmek istiyor. 122 neyin numarasıdır? Hangi durumlarda 122 aranır? 122 numarasıyla ilgili detayları derledik.
28.04.2021Eğitim
Gözyaşları sel oldu! Kahreden son
Gözyaşları sel oldu! Kahreden sonOsmaniye'de, sulama kanalına düştükten sonra akıntıya kapılarak boğulan Saadet Karataş (10) ile Narin (15) ve Remziye Büyükçay (9) kardeşler gözyaşları arasında toprağa verildi.
27.04.2021Gündem
Mısra Öz yoğun bakımdan çıktı
Mısra Öz yoğun bakımdan çıktıÇorlu tren faciasında kaybettiği oğlu Oğuz Arda Sel için verdiği adalet mücadelesiyle bilinen ve koronavirüs nedeniyle bir haftadır yoğun bakımda olan Mısra Öz, yoğun bakımdan çıktı. Baba Mehmet Öz, “Ben kızımın güçlü olduğunu biliyordum ve iyi olacağına inancım tamdı. Yoğun bakımdan çıktığı haberini alınca da dünyalar benim oldu” dedi.
26.04.2021Gündem
Aran: Ekonomiye desteğimizi devam ettirecek güç ve sağlamlıktayız
Aran: Ekonomiye desteğimizi devam ettirecek güç ve sağlamlıktayızTürkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, "100. yıla giderken ilk hedefimiz; iş modeliyle, organizasyon ve hizmet modeliyle, şube yapısıyla, çalışanlarının yetkinliğiyle ve teknoloji altyapısıyla geleceğin bankasını inşa etmek." dedi.
25.04.2021Ekonomi
Çorlu’daki tren kazasında oğlu Arda'yı kaybeden Mısra Öz'ün sağlık durumu iyi!
Çorlu’daki tren kazasında oğlu Arda'yı kaybeden Mısra Öz'ün sağlık durumu iyi!Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde meydana gelen tren kazasında eşi Hakan Sel ve 9 yaşındaki oğlu Arda Sel’i kaybeden Mısra Öz, Covid-19 nedeniyle kaldırıldığı yoğun bakım ünitesinden normal servise alındı. Sağlık durumunun ise iyi olduğu bildirildi.
25.04.2021Gündem
‘Cep’ten çığ uyarısı
‘Cep’ten çığ uyarısıTarım Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı’nın talebi üzerine çığ altında kalma felaketlerinin önüne geçmek için cep telefonundan uyarı sistemi kurdu...
25.04.2021Gündem
İklimde olağanüstü 20 yıl yaşanacak
İklimde olağanüstü 20 yıl yaşanacakBakanlığın hazırladığı çevre raporuna göre; son 20 yılda fırtına, sel, yıldırım gibi ekstrem doğa olaylarında artış yaşandı. 2040’a kadar Türkiye’de ortalama ısının 1-2 derece yükselmesiyle bu gibi doğa olaylarının artacağı vurgulandı... Atık sorununa da dikkat çekilen rapora göre, ömrünü tamamlamış lastiklerin doğaya bırakılmasıyla sivrisinek ve fareler için üreme ortamı oluşuyor, salgın hastalıklar yayılıyor, yangına neden oluyor...
25.04.2021Gündem
İTÜ profesörü açıkladı! 'İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişecek'
İTÜ profesörü açıkladı! 'İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişecek'İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevinç Asilhan çok çarpıcı bilgiler verdi. İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişeceğini belirten Asilhan önemli açıklamalarda bulundu. Meteoroloji'den 6 il için aralıklı gök gürültülü sağanak ve kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı. Marmara Bölgesi'nde de hava durumu tahmini paylaşıldı.
21.04.2021Haberler
Son dakika... İTÜ profesörü açıkladı! 'İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişecek'
Son dakika... İTÜ profesörü açıkladı! 'İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişecek'Gelen son dakika haberine göre; İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevinç Asilhan çok çarpıcı bilgiler verdi. İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişeceğini belirten Asilhan önemli açıklamalarda bulundu. Meteoroloji'den 6 il için aralıklı gök gürültülü sağanak ve kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı. Marmara Bölgesi'nde de hava durumu tahmini paylaşıldı. İşte haberin ayrıntıları...
21.04.2021Gündem
Anadolu sevgisi şiiri - Abdurrahim Karakoç
Anadolu sevgisi şiiri - Abdurrahim KarakoçAbdurrahim Karakoç yazdığı şiirlerle Türk edebiyatının en ünlü şairlerinden biri olmuştur. Mihriban şiiriyle tanınan şairin pek çok şiiri vardır. Anadolu sevgisi isimli şiirinde şair yaşadığı ve büyüdüğü topraklara olan sevgisini dile getirir. İşte Anadolu sevgisi şiirinin sözleri.
20.04.2021Şiirler
Rapor yayınlandı: Dünya 'uçurumun eşiğinde'
Rapor yayınlandı: Dünya 'uçurumun eşiğinde'Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), 2020'nin şimdiye kadar kaydedilen en sıcak 3 yıldan biri olduğunu açıkladı.
19.04.2021Dünya
Kırmızı araba şiiri - İbrahim Sadri
Kırmızı araba şiiri - İbrahim SadriŞair kırmızı araba isimli şiirinde Süleyman isimli bir işçinin hayat hikayesinin bir kısmına yer verir. Şair Süleyman'ın sevinçleri kadar onu üzen, içine dert olan meseleleri de anlatmıştır. İşte Kırmızı araba şiirinin sözleri.
20.04.2021Şiirler
Baba Öz: Kızım çok güçlü
Baba Öz: Kızım çok güçlüÇorlu’da 2018’de meydana gelen tren kazasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda’yı ve eski eşi Hakan Sel’i kaybeden Mısra Öz Sel (37), 12 Nisan’da koronavirüs teşhisiyle hastaneye yatırılmıştı.
19.04.2021Gündem
Elazığ Valisi Yırık'tan 'kısıtlama' denetimi
Elazığ Valisi Yırık'tan 'kısıtlama' denetimiElazığ Valisi Erkaya Yırık, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle gerçekleştirilen denetime katıldı. Yırık, "15-20'lerde olan vaka sayımız, bugün 300'lere vardı. Daha duyarlı olarak bu işe devam edersek neticelerimiz olumlu olacak" dedi.
17.04.2021Gündem
İki yılda 11 yeni park
İki yılda 11 yeni parkBayraklı Belediyesi, pandemi, deprem, sel gibi felaketlere rağmen sürdürülen çalışmalar kapsamında ilçeye yeşili bol, oturma alanları, yürüyüş yolları, modern kent mobilyaları ve spor alanlarıyla dolu yeni parklar kazandırmaya devam ediyor.
17.04.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

selŞiirmeteorolojiçorluizmir

Sel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.