Geri Dön

Kosova'yı sarsan görüntüler!

Kosovalı IŞİD'çinin bir kişinin kafasını kestiği görüntüleri facebook'tan paylaşması kan dondurdu.Kosova'da infial yaratan görüntülerin ardından aile açıklama yaptı. Muhaceri, 2011 yılında Irak'taki bir ABD üssünde çalışmış.

Kosova'yı sarsan görüntüler!

Kosova'ın Kaçanik kentinden 1 buçuk yıl önce Suriye'ye ardından da Irak'a geçerek terör örgütü IŞİD'e katılan 27 yaşındaki Lavdrim Muhaceri'ni sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta bir kişinin başını keserken fotoğraflarını yayınladı. Muhaceri paylaştığı kan donduran fotoğraflarla birlikte paylaştığı görüntüde ise, IŞİD'e katılan 100'ün üzerinde Arnavut olduğunu belirterek, cihat çağrısı yaptı. Muhaceri'nin paylaştığı fotoğraflar Kosova'yı derinden sarstı.

AİLEDEN ŞOK AÇIKLAMA: SAYGI DUYUYORUZ

Kaçanik kasabasında yaşayan aile, Lavderim Muhaceri’nin 2011 yılında Irak'ta bir Amerikan üssünde çalıştığını söyledi. Kosovalı gencin ailesi, "Bu yol onun seçeneğidir. Oraya para için gitmedi çünkü ekonomik sıkıntısı yoktu. Biz buna saygı duyuyoruz." ifadelerini kullandı.
KOSOVA'DAKİ AMERİKAN KAMPINDA ÇALIŞTI
Kosova medyasında çıkan haberlerde ise terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) katılan Lavderim Muhaceri’nin, 2010 yıllında Kosova'daki Bondsteel Amerikan Kampı’nda çalıştığı belirtildi. Ayrıca, Muhaceri’nin 2012 yılında terörist gruplara katıldığı kaydedildi.
Yaklaşık bir ay önce Youtube paylaşım sitesinde yayımlanan bir görüntüde ise Lavderim Muhaceri Kosova pasaportunu yırtarak ülkeye dönmeyeceği açıkladı.

Bursa'da sis sürücülere zor anlar yaşattıBursa'da aniden bastıran sis, görüş mesafesini düşürürken sürücülere zor anlar yaşattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet