Işid

Işid

Son dakika IŞİD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan IŞİD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan IŞİD haber sayfamızda...

Işid

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.419 isid haberi bulunmuştur.
Son dakika: Tarihte ilk! Papa Irak'ta...
Son dakika: Tarihte ilk! Papa Irak'ta...Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'u taşıyan uçak Irak’ın başkenti Bağdat’a indi. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin sloganı, İncil'den alıntıyla "Hepiniz kardeşsiniz" olarak belirlendi.
5.03.2021Dünya
15 yaşında DEAŞ'a katılan Şamima Begüm'e İngiltere'ye dönüş izni yok
15 yaşında DEAŞ'a katılan Şamima Begüm'e İngiltere'ye dönüş izni yokİngiltere'de Yüksek Mahkeme, 2015'te terör örgütü DEAŞ'a katılmak için Suriye'ye giden Şamima Begüm'ün ülkeye dönemeyeceğine hükmetti. Yüksek Mahkeme'nin kararı oybirliğiyle aldığı açıklandı.
26.02.2021Dünya
Reyhanlı ve Ulukışla saldırılarının firari sanığı trafik kazasında ölmüş!
Reyhanlı ve Ulukışla saldırılarının firari sanığı trafik kazasında ölmüş!Suriye iç savaşında ismi karmaşık ilişkileri nedeniyle sık sık gündeme gelen, Reyhanlı Katliamı ile IŞİD'in Niğde saldırısında adı geçen Heysem Topalca'nın (54), trafik kazasında öldüğü ortaya çıktı. Topalca hakkında, Adana 9uncu Ağır Ceza Mahkemesinin 29 Aralık 2015te verdiği, 12 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunuyordu.
24.02.2021Gündem
Kritik bölgede yeni üs iddiası
Kritik bölgede yeni üs iddiasıGöreve geldikten sonra Suriye politikasına yönelik ipuçları veren ABD Başkanı Joe Biden’in talimatıyla bölgede asker ve silah artışına gidilirken Türkiye-Irak sınırında yeni bir askeri üs kurma çalışması başlatıldı. Haseke’de kurulacak üs, ABD’nin bölgedeki askeri operasyonları için kullanılacak.
19.02.2021Siyaset
Son Dakika: Türkiye sınırının sıfır noktasında! Teröristlerle...
Son Dakika: Türkiye sınırının sıfır noktasında! Teröristlerle...Gara krizinden sonra ABD Suriye'nin kuzeydoğusunda yeni bir adım atıyor, Arap medyasının yayınladığı haber gündemi sarstı. Yerel kaynaklar, bölgede Amerikan helikopterlerinin uçtuğunu bildiriyor.
18.02.2021Dünya
Türkiye sınırında yakalanan terörist, Yeni Zelanda ve Avustralya'yı birbirine düşürdü
Türkiye sınırında yakalanan terörist, Yeni Zelanda ve Avustralya'yı birbirine düşürdüYeni Zelanda Başbakanı Ardern, Suriye'den Türkiye'ye girerken yakalandıktan sonra sınır dışı edilmesi beklenen terör örgütü DEAŞ üyesi kadının Avustralya'ya gönderilmesini istedi. Kadının çocukluğundan bu yana Yeni Zelanda'da yaşamadığını belirten Ardern, "Açıkçası Yeni Zelanda, Avustralya'nın sorunlarını ihraç etmesinden bıktı" dedi.
16.02.2021Dünya
Biden: 'Dengesiz' Trump'a istihbarat brifingi verilmemeli
Biden: 'Dengesiz' Trump'a istihbarat brifingi verilmemeliABD Başkanı Joe Biden, halefi Donald Trump'ın "dengesiz davranışları" nedeniyle istihbarat brifinglerine erişimi olmaması gerektiğini söyledi.
6.02.2021Dünya
İngiltere'nin Türkiye ile serbest ticaret anlaşmasını düzenleyen kanun teklifi kabul edildi
İngiltere'nin Türkiye ile serbest ticaret anlaşmasını düzenleyen kanun teklifi kabul edildiİngiltere'nin Brexit kararı sonrasında Türkiye ile vardığı serbest ticaret anlaşmasını da içeren uluslararası anlaşmanın onaylanmasını uygun bulan kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
29.01.2021Ekonomi
Oscar'ın Kısaları İstanbul Modern'de
Oscar'ın Kısaları İstanbul Modern'deİstanbul Modern Sinema, Türk Tuborg A.Ş.'nin katkılarıyla hazırladığı Gelecek Kısa programında Oscar’a aday 8 kısa film 28 – 31 Ocak tarihleri arasında ücretsiz ve çevrimiçi olarak izleyicileri bekliyor.
28.01.2021Kültür Sanat
İzmir unutmayacak
İzmir unutmayacakİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, 10 Ekim Ankara Gar katliamı ve burada yaşamını yitirenlerin anısına açtığı ‘10 Ekim Anıtı ve Anma Yeri’ proje yarışması sonuçlandı.
17.01.2021Ege
Son dakika... Kobani iddianamesi kabul edildi! İşte istenen ceza...
Son dakika... Kobani iddianamesi kabul edildi! İşte istenen ceza...Gelen son dakika haberine göre; Kamuoyunda 'Kobani olayları' olarak bilinen, 6-8 Ekim 2014’de ülke genelinde yaşanan olaylara ilişkin, aralarından eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 27’si tutuklu 108 kişi hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 22’nci Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Sanıkların tamamı 29 ayrı suçtan 38'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 19 bin 680'er yıl hapis istemiyle yargılanacak.
7.01.2021Gündem
Bütçe böyle geçti: Renkli ve elektrikli
Bütçe böyle geçti: Renkli ve elektrikliKesintisiz 12 gün süren 2021 yılı bütçe görüşmeleri tamamlandı. Tansiyonun sık sık yükseldiği Genel Kurul’daki bütçe görüşmelerinde zaman zaman renkli ve gülümseten diyaloglar da yaşandı
20.12.2020Siyaset
Son dakika: IŞİD’in hedefi olmuştu! Reina markası icradan satılıyor
Son dakika: IŞİD’in hedefi olmuştu! Reina markası icradan satılıyorDört yıl önce terör örgütü IŞİD’in hedefi olan Reina ile, yıkımına karar verilen Suada Restoran çalışanları, ödenmeyen alacakları için mahkemeye başvurdu. Mahkeme, çalışanları haklı buldu. Alacağın tahsili için bu kez aralarında Reina’nın da olduğu birçok markaya haciz konuldu. Bir dönemin dünyaca ünlü gece kulübü Reina markasının icradan satışına karar verildi.
15.12.2020Ekonomi
Katliamcılara verilen silaha 20 yıl hapis
Katliamcılara verilen silaha 20 yıl hapisABD'de 2015 yılında California eyaletinin San Bernardino kentinde 14 kişinin öldürüldüğü saldırıyı düzenleyenlere silah veren kişi 20 yıl hapse mahkum edildi.
24.10.2020Dünya
‘Kobani araştırma komisyonu kurulsun’
‘Kobani araştırma komisyonu kurulsun’HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Kobani protestolarında yaşananları yargı komplosuyla karartamazsınız. Mertseniz, dürüstseniz gelin Meclis’te bir araştırma komisyonunu hep birlikte kuralım ve hakikatleri hep birlikte açığa çıkaralım” dedi.
7.10.2020Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi TBMM'de kabul edildi
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi TBMM'de kabul edildiSon dakika haberine göre, Birleşmiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlar kapsamında hudut, şümul, miktar ve zamanı hükümetçe takdir ve tespit edilmek üzere, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yurt dışına gönderilmesinde hükümete verilen izin süresini 31 Ekim 2020'den itibaren 1 yıl uzatan Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Aynı zamanda Türkiye'nin, Lübnan'da konuşlu Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) TSK unsurlarıyla verdiği desteğin süresinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
6.10.2020Gündem
Tarihsel döngüye sanat müdahalesi
Tarihsel döngüye sanat müdahalesiProtocinema’nın öncülüğünde, beş şehirden beş sanatçı bulundukları kentlerde birbirleriyle bağlantılı eser üretiyor. Her sanatçı, kısıtlı olanaklarla yarattığı üretiminde eski ideolojilerin kırılma ve yeniden düzenlenme anlarına odaklanarak tarih döngülerini ele alıyor...
30.09.2020Kültür Sanat
Libyalılardan Türkiye’ye çağrı
Libyalılardan Türkiye’ye çağrıLibya BINA Programı Direktörü Mustafa El Sagezli: Libya’nın alt yapı elektrik, su ve diğer bütün altyapı hizmetlerine ihtiyacı var. Türk halkı yanımızda olmalı
14.09.2020Gündem
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey Ankara'da: Türkiye masada olmalı
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey Ankara'da: Türkiye masada olmalıABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ve beraberindeki heyet, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi.
26.08.2020Siyaset
‘Türkiye’de Suriye mafyası oluşuyor’
‘Türkiye’de Suriye mafyası oluşuyor’İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, “Türkiye’de Suriye mafyası oluştuğunu” öne sürerek, “Suriyeliler arasından Arap istihbarat servisleri kolaylıkla eleman devşirmekte. Türk halkına söz veriyoruz. İYİ Parti iktidara geldiği zaman Suriyeliler insanca koşullarda ve barış içinde evlerine dönecekler” dedi.
8.08.2020Siyaset
Amerikalı komutan teröriste 'general' dedi
Amerikalı komutan teröriste 'general' dediABD Merkez Kuvvetleri (CENTCOM) Komutanı McKenzie, geçen hafta terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Ferhat Abdi Şahin ile görüşmesini teyit etti ve teröristten 'general’ diye bahsetti.
17.07.2020Dünya
'Ku Klux Klan'ın terör örgütü ilan edilsin' diyenler yüz binlerce imza topladı
'Ku Klux Klan'ın terör örgütü ilan edilsin' diyenler yüz binlerce imza topladıABD tarihinin en karanlık sayfalarında imzası olan ırkçı örgüt, George Floyd'un ölümüyle başlayan protestolarla bir kez daha gündeme geldi. Bir KKK lideri, Richmond kentinde hafta sonu aracını protestocular üzerine sürmüştü.
11.06.2020Dünya
Son dakika haberler: Katliamda yetim kalan bebekleri emzirdi! Yaşam eli uzattı...
Son dakika haberler: Katliamda yetim kalan bebekleri emzirdi! Yaşam eli uzattı...Son dakika haberlere göre, çoğu yeni doğum yapmış anne 24 kişinin can verdiği hastanedeki terör saldırısını televizyondan duyan Firuze Ömer, kendi bebeğini evde bırakıp yola düştü. Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Atatürk Çocuk Hastanesi'ne ulaştığındaysa, ağlayan bebeklere yaşam eli uzattı.
15.05.2020Dünya
İki anne doğum yaparken vuruldu, bir anne bebeğini kuvöze kapanarak kurtardı
İki anne doğum yaparken vuruldu, bir anne bebeğini kuvöze kapanarak kurtardıAfganistan'ın başkenti Kabil'deki hastane katliamında, doğum yapan bir anne ve bebeği kurtulurken, yan odada bebeğini kurtarmak için kuvözün üzerine kapanan bir anne yaşamını yitirdi. Bebeğin yara almadığı ve durumunun iyi olduğu belirtiliyor.
14.05.2020Dünya
Hastane katliamında can kaybı 24'e çıktı
Hastane katliamında can kaybı 24'e çıktıAfganistan'ın başkenti Kabil'de, yeni doğan bebeklerin de olduğu bir kadın doğum hastanesine polis üniformalı kişilerce yapılan saldırının bilançosu ağırlaşıyor. Yaşamını yitirenler arasında yeni doğan bebekler, anneler ve hemşireler var.
13.05.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

DEAŞIŞİDSuriyesaldırıABD

Işid ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.