Işid

Işid

Son dakika IŞİD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan IŞİD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan IŞİD haber sayfamızda...

Işid

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.476 ışid haberi bulunmuştur.
AK Parti Sözcüsü Çelik: Zaho'daki PKK katliamı planlı bir provokasyondur
AK Parti Sözcüsü Çelik: Zaho'daki PKK katliamı planlı bir provokasyondurAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Irak'ın kuzeyinde sivillere yönelik gerçekleştirilen saldırıyla ilgili, "Hemen birilerinin Türkiye’yi suçlaması, açık ve net ifade etmek isterim ki planlı bir provokasyondur ve Türkiye’nin hedef gösterilmesi son derece yanlıştır. Kullanılan silahtan ve yönteme kadar tipik bir PKK saldırısı olduğu açıktır" dedi.
25.07.2022Siyaset
ABD terör liderini 'cehennem ateşi'yle vurdu!
ABD terör liderini 'cehennem ateşi'yle vurdu!Suriye'de öldürülen isim, gece yarısı yalnız başına bir motosikletle seyahat ederken gökyüzünde bir insansız hava aracının kendisini izlediğinden habersizdi.
28.06.2022Dünya
Aşur’da baraj tehdidi
Aşur’da baraj tehdidi Irak’taki Aşur Antik Kenti, Makhoul Barajı’nın tehditi altında.
26.06.2022Kültür Sanat
Binali Yıldırım: Erdoğan'ı indiremezsiniz, gücünüz de yetmez
Binali Yıldırım: Erdoğan'ı indiremezsiniz, gücünüz de yetmezAK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, "Varsa yoksa 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim' diyorlar. İndiremezsiniz, gücünüz de yetmez. Bu millet, Recep Tayyip Erdoğan'a ve ekibine bugüne kadar sahip çıktı bundan sonra da sahip çıkacak" dedi.
27.05.2022Siyaset
DİAYDER davasında İBB'ye sosyal yardımların kayıtları sorulacak
DİAYDER davasında İBB'ye sosyal yardımların kayıtları sorulacakTerör Örgütü PKK/KCK'nın hedefleri doğrultusunda faaliyet yürüttüğü öne sürülen Din Âlimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) yöneticileri ile üyelerinin aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 23 sanığın yargılandığı davada, İBB Başkanlığı'na yazı yazılarak, belediye tarafından dağıtılan sosyal yardımların herhangi bir sisteme kayıtlı olup olmadığı, sistem dışı veya elden yardım dağıtım imkanının bulunup bulunmadığının, elden yapılan dağıtımlarda kayıt bulunup bulunmadığının sorulmasına karar verildi.
13.05.2022Gündem
Eski Savunma Bakanı açıkladı: 'Trump, füze atmayı teklif etti!'
Eski Savunma Bakanı açıkladı: 'Trump, füze atmayı teklif etti!'Eski ABD Savunma Bakanı Mark Esper, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın uyuşturucu laboratuvarlarını yok etmek için Meksika'ya füze atmayı önerdiğini iddia etti.
6.05.2022Dünya
'Adayın adı değil nitelikleri önemli'
'Adayın adı değil nitelikleri önemli'Millet İttifakı'nın adayının Mansur Yavaş ya da Haşim Kılıç olacağı yönündeki iddiaları yanıtlayan Öztrak, “Adayın ismi değil, adayın nitelikleri önemli" dedi.
12.04.2022Siyaset
Binlerce ‘komplo’ var
Binlerce ‘komplo’ var Başrollerini Chris Pine ve Ben Foster’ın paylaştığı “The Contractor/Komplo”, ihanet klişelerine boğulan ama pandemi ve küresel sağlık sistemine dair sözü de olan bir aksiyon.
Korkutan Putin kehaneti ortaya çıktı: Kimse durduramayacak!
Korkutan Putin kehaneti ortaya çıktı: Kimse durduramayacak!"Balkanlar’ın Nostradamus'u" olarak bilinen Baba Vanga’nın kehanetleri herkesi hayrete düşürüyor. Küçük yaşlarda görme yetisini kaybeden Baba Vanga’nın11 Eylül saldırılarından, Covid-19 pandemisine kadar pek çok kehanetini gerçekleşti. 50 yılık kariyerine yüzlerce kehanet sığdıran Baba Vanga, şimdilerde Rus lider Putin için yaptığı öngörüsü ile konuşuluyor.
28.03.2022Dünya
'Gizli kapaklı görüşme kitabımızda yok'
'Gizli kapaklı görüşme kitabımızda yok'Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “PKK ile görüşenler var, bizim tavrımız net. Yeter ki oy gelsin, nasıl gelirse gelsin, gizli kapaklı görüşme bizim kitabımızda yok” dedi. İnce, memleketi Yalova’da gazetecilerle bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.
22.03.2022Siyaset
Şam Üniversitesi'nde "Z" harfi oluşturuldu
Şam Üniversitesi'nde "Z" harfi oluşturulduUkrayna'ya saldıran Moskova'nın yanında yer alan Suriye'de öğrenci ve akademisyenler, Rusya'ya destek mitingi düzenledi.
13.03.2022Dünya
Rus izleyiciler neye uğradığını şaşırdı! Televizyon ekranları bir anda karardı...
Rus izleyiciler neye uğradığını şaşırdı! Televizyon ekranları bir anda karardı...Rusya - Ukrayna savaşı 12'nci gününde sürerken mücadele sadece cephede sürmüyor. Rusya'da televizyonlar bir anda karardı, haberler anında değişti. Ekran başındaki Ruslar ise gördükleri karşısında neye uğradıklarını şaşırdı.
7.03.2022Dünya
Uluslararası Sözleşmeler, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
Uluslararası Sözleşmeler, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda, uluslararası sözleşmeleri içeren 5 ayrı kanun teklifi kabul edildi.
16.02.2022Gündem
DAEŞ tehlikesi hortladı
DAEŞ tehlikesi hortladıEn son Suriye’de bir hapishaneyi günlerce kuşatma altına alan DAEŞ terör örgütünün, saldırılarını artırması, uluslararası kamuoyu tarafından kaygıyla izleniyor.
11.02.2022Dünya
Almanya kriz bölgelerine silah ihracatı yapıyor mu?
Almanya kriz bölgelerine silah ihracatı yapıyor mu?Batılı istihbarat örgütlerinin raporuna göre Rusya, Ukrayna sınırına yaklaşık 100 bin asker yığdı. Ukrayna ve Batı, bunu somut bir askerî tehdit olarak değerlendiriyor. Bu nedenle çok sayıda ülke Ukrayna'yı silah ve teçhizatla desteklerken, Almanya da şimdiye kadar 5000 miğfer gönderdi.
9.02.2022Dünya
Son dakika... Helikopterden Arapça anons duyuldu! 'Kalanlar ölecek'
Son dakika... Helikopterden Arapça anons duyuldu! 'Kalanlar ölecek'Televizyonların yayınlarını kesmesine yol açan saldırı haberi beklendiği gibi dünyada ilk haber. Washington Post terör örgütü DEAŞ'ın 'hayalet' liderinin bir geri dönüş planlarken köşeye sıkıştırıldığını yazdı, CNN International Türkiye sınırının sıfır noktasındaki operasyonu canlı izleyen ABD liderinin gerildiği anları sayfasına taşıdı. The Telegraph ise 'cüretkar' operasyon sırasında Black Hawk helikopterlerinden anons yapıldığını bildiriyor.
4.02.2022Dünya
Muharrem İnce: Teröristle milletvekilinin fotoğrafı olmaz
Muharrem İnce: Teröristle milletvekilinin fotoğrafı olmazMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in operasyonda etkisiz hale getirilen teröristle fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili, "Teröristle milletvekilinin fotoğrafı olmaz, bu kadar basit" dedi.
13.01.2022Siyaset
Muharrem İnce: Terörün her türlüsünü kınayan kim varsa biz iş birliği yaparız
Muharrem İnce: Terörün her türlüsünü kınayan kim varsa biz iş birliği yaparızMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ''Terörün her türlüsünü kınayan kim varsa, biz iş birliği yaparız. Seçimlerde 50+1 almak için var gücümüzle çabalayacağız'' dedi.
7.01.2022Siyaset
Son dakika... 'Savaş görevi' bitti!
Son dakika... 'Savaş görevi' bitti!Iraklı yetkililer, ABD'nin başını çektiği terör örgütü DEAŞ'a karşı kurulan koalisyonun ülkedeki 'muharebe görevi'nin sona erdiğini duyurdu.
9.12.2021Dünya
MHP'nin 'Adım Adım 2023, İl İl Anadolu' heyeti, Kütahya'da
MHP'nin 'Adım Adım 2023, İl İl Anadolu' heyeti, Kütahya'daMHP'nin 'Adım Adım 2023, İl İl Anadolu' programı, bu kez Kütahya'da yapıldı. TBMM İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, "HDP, halkı aldatan partilerden biridir. İsmi de açılımı da budur. Küreselci, Siyonist, emperyalizmin stratejisi; ayrıcalıksız yurttaşlığa sahip olan ulus devletlerini etnik ayrıcalıkla bölmektir. HDP'nin amacı; emperyalizmin bu isteklerini sonuca ulaştırmaktır" dedi.
21.11.2021Siyaset
CHP’den örgüte ve milletvekillerine ‘tezkere’ bilgilendirmesi: ‘Fırat’ın doğusu’ vurgusu niye yok?
CHP’den örgüte ve milletvekillerine ‘tezkere’ bilgilendirmesi: ‘Fırat’ın doğusu’ vurgusu niye yok?CHP’nin milletvekilleri ve parti örgütüne gönderdiği Haftalık Bilgilendirme Raporu’nda, Irak ve Suriye tezkeresine ilişkin değerlendirmeler yer aldı.
14.11.2021Siyaset
'Dış politikada öncelik Biden'
'Dış politikada öncelik Biden' Cuma hutbesinde Atatürk’ün anılmamasına tepki gösteren Öztrak, Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin de “Çıkan mesajlara baktığımızda daha önce Amerikan hükümetinin ifade ettiği hususların dışında yeni bir şey görmek mümkün değil” yorumunu yaptı...
2.11.2021Siyaset
İnce: İki sene önce tezkereye ‘evet’ deyip, bugün ‘hayır’ diyenlerden değiliz
İnce: İki sene önce tezkereye ‘evet’ deyip, bugün ‘hayır’ diyenlerden değilizMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "İki sene önce tezkereye ‘evet’ deyip, bugün hayır diyenlerden değiliz biz. Dün ne diyorsak, bugün o. İlkeli bir siyaset yapacağız, konjonktürel bir siyaset değil" dedi.
30.10.2021Siyaset
‘En fazla Kürt’ü PKK öldürdü’
‘En fazla Kürt’ü PKK öldürdü’Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Kürtleri temsil iddiasında olan terör örgütü PKK’nın bir terör makinası olduğunu belirterek, “En fazla Kürt’ü öldüren terör örgütüdür” dedi. Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (MERI) tarafından Erbil’de düzenlenen “İstikrarlı bir Ortadoğu için istikrarlı bir Irak” konulu forumda konuşan Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Türkiye’nin Irak’a yönelik dış politikasının “istikrar, güvenlik ve refah” üzerine kurulduğunu ifade etti.
29.10.2021Dünya
'Tezkere süresi niçin 2 yıl bu yabancı askerler kim?'
'Tezkere süresi niçin 2 yıl bu yabancı askerler kim?'Irak ve Suriye tezkeresine ‘hayır’ oyu verme gerekçelerini açıklayan Kılıçdaroğlu, “Biz senin her dediğinin altına gidip mühür mü basacağız? Askerimizin ve polisimizin Suriye’de şehit olmasını istemiyoruz” dedi.
27.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Işid ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.