Geri Dön
DünyaKovid-19’da yeni sorun: Çocuklar

Kovid-19’da yeni sorun: Çocuklar

Tüm dünyada etkisini sürdüren Kovid-19 pandemisinde, son dönemde farklı ülkelerden çocuklarla ilgili gelen haberler dikkat çekiyor.

Kovid-19’da yeni sorun: Çocuklar

DIŞ HABERLER SERVİSİ - Bir dönem salgını tamamen kontrol altına aldığı ifade edilen Çin’de, son dönemde vakalardaki sert yükselişin arkasından bir ilkokul çıktı. Çin’de artış gösteren ve ülkede yeniden tedbirler alınmasına neden olan koronavirüs vakalarının bir ilkokuldan yayıldığı belirlendi. Putian şehrinde yerel kaynaklı koronavirüs vakalarının ortaya çıkmasının ardından bölgede geniş çaplı karantina tedbirleri alındı.

Aşı tavsiyesi

Öte yandan İngiltere’de de çocukların aşılanması konusundaki tartışmalar sona ermek üzere. İngiltere’de halk sağlığı alanında hükümete tavsiyelerde bulunan sağlık danışmanlarına göre, 12-15 yaş grubundaki sağlıklı çocuklara da Kovid aşısı tek doz halinde sunulabilir. Uzmanlar aşı yoluyla eğitimde Kovid kaynaklı aksamaların azaltılabileceğini belirtiyor.

 

Tunceli'de domuz sürüsü kazaya neden olduTunceli'de, domuz sürüsüne çarpmamak için manevra yapan otomobilin sürücüsünün ani fren yapması sonucu 4 araç çarpıştı. Kazada 2 kişi yaralanırken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler