Salgın

Salgın

Son dakika salgın haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan salgın gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan salgın haber sayfamızda...

Salgın

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.550 salgin haberi bulunmuştur.
Son dakika... Tarih belli oldu! DSÖ'den kabusun bitişi için açıklama...
Son dakika... Tarih belli oldu! DSÖ'den kabusun bitişi için açıklama...Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkanı Hans Kluge, "Salgının 2022'nin başında biteceğini tahmin ediyorum" dedi. Salgınla ilgili "ciddi endişelere" de değinen Kluge, çeşitli uyarılarda bulunmayı da ihmal etmedi.
5.03.2021Dünya
Son dakika: Geri adım atmıyor! Pekin yönetiminin duyurusu şok etkisi yarattı...
Son dakika: Geri adım atmıyor! Pekin yönetiminin duyurusu şok etkisi yarattı...Uzun süredir dünyanın hem merakla hem korkuyla takip ettiği Çin ordusunu salgın da yavaşlatamıyor. Tüm dünya ekonomik krizle boğuşurken, Çin'in silahlı kuvvetlere ilişkin açıklaması, tüm dünyada şok etkisi yarattı. Son birkaç ayda Hindistan ve özellikle ABD ile birkaç kez büyük bir savaşın eşiğinden dönen Çin, geri adım atmıyor. Pekin yönetiminin yaptığı son duyuru karşısında Washington'ın izleyeceği yol haritası da merak konusu.
5.03.2021Dünya
COVAX kapsamında 20 ülkeye 20 milyon doz Kovid-19 aşısı ulaştı
COVAX kapsamında 20 ülkeye 20 milyon doz Kovid-19 aşısı ulaştıDünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) düşük ve orta gelirli ülkelerin aşılara eşit erişimini sağlamayı amaçlayan Kovid-19 Aşıları Küresel Erişim Programı (COVAX) kapsamında 20 ülkeye 20 milyon doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı sevkiyatı yapıldığı bildirildi.
5.03.2021Dünya
Son dakika... ABD'nin kalbinde kriz! Vali 'Dersimizi aldık' demişti ancak...
Son dakika... ABD'nin kalbinde kriz! Vali 'Dersimizi aldık' demişti ancak...ABD basını salgın verileriyle ilgili şoke edici iddialar ortaya attı. Verilerle oynandığı iddialarında eleştiri oklarının hedefi olan New York Valisi Cuomo, geçtiğimiz haftalarda yeterince şeffaf olamadıklarını kabul etmiş ve "Dersimizi aldık" demişti.
5.03.2021Dünya
81 ile yeni genelge! 'Dinamik Denetim Modeli' hayata geçti
81 ile yeni genelge! 'Dinamik Denetim Modeli' hayata geçtiİçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında oluşturulan "Dinamik Denetim Modeli" sürecinde "Haftalık Tematik Denetim Planı" hazırlanacak.
5.03.2021Haberler
Yeni Malatyaspor'da olağan mali genel kurul toplantısı, 20 Mart'ta yapılacak
Yeni Malatyaspor'da olağan mali genel kurul toplantısı, 20 Mart'ta yapılacakYeni Malatyaspor'da olağan mali genel kurul toplantısının 20 Mart'ta gerçekleştirileceği bildirildi.
5.03.2021Fenerbahçe
Son dakika! 81 ile yeni genelge! 'Dinamik Denetim Modeli' hayata geçti
Son dakika! 81 ile yeni genelge! 'Dinamik Denetim Modeli' hayata geçtiSon dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığının genelgesiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında oluşturulan "Dinamik Denetim Modeli" sürecinde "Haftalık Tematik Denetim Planı" hazırlanacak.
5.03.2021Gündem
Kabusu yaşıyorlar! 520 bini geçti
Kabusu yaşıyorlar! 520 bini geçtiABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1928 artarak 520 bin 387'ye çıktı.
5.03.2021Dünya
Yunus Emre Vakfı Danışma Kurulu Toplantısı İstanbul'da gerçekleşti
Yunus Emre Vakfı Danışma Kurulu Toplantısı İstanbul'da gerçekleştiYunus Emre Vakfı Danışma Kurulu toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Yunus Emre Yılı etkinlikleri kapsamında dünyanın her yanına Yunus Emre’nin insanlığa gönderdiği yüzlerce yıllık selamı ve mesajı tekrar ulaştıracak, manevi hazzını birlikte paylaşacağız” dedi.
Bilim insanlarından DSÖ'ye Wuhan çağrısı!
Bilim insanlarından DSÖ'ye Wuhan çağrısı!Farklı milletlerden bilim insanları, koronavirüsün ilk kez görüldüğü Çin'in Wuhan kentine giden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanlarının virüsün kökenine yönelik yaptıkları araştırma raporunun geçersiz sayılması çağrısında bulundu.
5.03.2021Dünya
Tepki çeken diyalog sonrası Zonguldak Valiliği'nden açıklama geldi
Tepki çeken diyalog sonrası Zonguldak Valiliği'nden açıklama geldiZonguldak Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetimine ilişkin sosyal medyada yapılan "Biz tutanak düzenleyelim, siz itiraz edersiniz" başlıklı paylaşıma konu hadisenin 3 ay önce gerçekleştiğini, kontrollü normalleşme döneminde bunu gündeme getirmenin iyi niyetli bir yaklaşım olmadığını belirtti.
5.03.2021Gündem
İTO'dan İstanbullu firmalara "mavi kategori" çağrısı
İTO'dan İstanbullu firmalara "mavi kategori" çağrısıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yeni kontrollü normalleşme sürecine ilişkin İstanbullu firmalara yaptığı çağrıda, "İstanbullu firmalarımızı daha az kısıtlamaların olduğu mavi (düşük riskli) kategoriye geçmemizi sağlayacak şekilde, kurallara harfiyen uymaya, gerekli hassasiyeti göstermeye çağırıyorum. Hedefimiz mavi risk seviyesini yakalamak." ifadesini kullandı.
5.03.2021Ekonomi
Vali Yerlikaya: Mavi kategoriye ulaştırmak için hep birlikte çalışıyoruz
Vali Yerlikaya: Mavi kategoriye ulaştırmak için hep birlikte çalışıyoruzİstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında, İstanbul Büyükşehir ve 39 İlçe Belediye Başkanları, Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle Dinamik Denetim Modeli Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Vali Yerlikaya toplantıda yaptığı konuşmada "Şehrimizi mavi kategoriye ulaştırmak için hep birlikte çalışıyoruz." dedi.
5.03.2021Siyaset
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Türkiye'de ilk öğretmen destek noktası açıldı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Türkiye'de ilk öğretmen destek noktası açıldıMilli Eğitim Bakanı Selçuk, Sakarya'da "Öğretmen Destek Merkezi" açılışına katıldı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Kovid-19 salgınıyla ilgili olarak okulları çok daha güvenilir hale getirmek için ellerinden geleni fazlasıyla yapmaya çalıştıklarını belirtti.
5.03.2021Gündem
Çiçek Aşısı Ne Zaman Yapılır? Çiçek (Smallpox, Variola) Aşısını Kim Buldu?
Çiçek Aşısı Ne Zaman Yapılır? Çiçek (Smallpox, Variola) Aşısını Kim Buldu?Çiçek hastalığı, tarihte en yaygın bir şekilde görülen ve çok sayıda ölüme neden olan bulaşıcı bir hastalıktır. Tarihteki ilk aşı ise, çiçek aşısıdır. Bu aşının bulunması, halk sağlığı açısından büyük bir başarı olarak görülür. Çiçek aşısı ne zaman yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.03.2021Sağlık
Buse Naz Çakıroğlu'nun hedefi olimpiyatlarda altın madalya:
Buse Naz Çakıroğlu'nun hedefi olimpiyatlarda altın madalya:Fenerbahçe'nin milli boksörü Buse Naz Çakıroğlu, bu yıla ertelenen Tokyo Olimpiyatları'na katılım hakkı elde edip organizasyonda altın madalya kazanmayı hedeflediğini söyledi.
5.03.2021Diğer
Çiçek sektörü dış talebe yetişemiyor
Çiçek sektörü dış talebe yetişemiyorÇiçek üretiminde ciddi potansiyele sahip olan Kenya, Kolombiya ve Ekvador gibi ülkelerden ürün temininin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle zorlaşması, bazı ülkelerde de üretimin zayıflaması Türkiye'nin çiçek ihracatının artmasına katkı sağladı.
5.03.2021Ekonomi
Madencilik şubatta ihracatını en çok artıran sektör oldu
Madencilik şubatta ihracatını en çok artıran sektör olduTürkiye’nin şubat ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 9,6 artışla 16,1 milyar dolar olarak gerçekleşirken, 141 ülkeye toplam 415,5 milyon dolar değerinde ihracat yapan madencilik dış satımını en çok arttıran sektör oldu.
5.03.2021Ekonomi
Microsoft Teams kullananlara müjdeli haber: Bağlantı kopmayacak!
Microsoft Teams kullananlara müjdeli haber: Bağlantı kopmayacak!Video konferans uygulamalarının kullanımı salgın sırasında oldukça artış gösterdi. Akabinde Microsoft Teams gibi pek çok uygulama daha fazla kullanılır hale geldi. Microsoft Teams yeni duyurduğu kadarıyla kullanıcıların hoşuna gidecek bir özelliğe kavuşuyor.
5.03.2021Teknoloji
Son dakika haberler: Yetkililer vatandaşı göreve çağırıyor! HES ihbarı...
Son dakika haberler: Yetkililer vatandaşı göreve çağırıyor! HES ihbarı...Gelen son dakika haberine göre, 4 ay sonra çok yüksek riskli iller dışında yeni kontrollü normalleşme dönemi başladı. Ancak kurallara uyulmazsa vakalar her an artabilir, risk haritasında renkler değişebilir. İşte bu yüzden herkesin kurallara uyması gerekiyor, yetkililer de vatandaşı göreve çağırıyor: 'Kurallara uymayanları HES uygulamasından bize ihbar edin ki yeniden kapanmayalım...' Öte yandan uzmanlardan mavi renk kategorisindeki illerle ilgili bir uyarı geldi. İşte koronavirüs ile ilgili son gelişmenin detayları...
5.03.2021Gündem
Restoranın halayla açılışına polis izin vermedi!
Restoranın halayla açılışına polis izin vermedi!İstanbul Avcılar’da polis, kontrollü normalleşme ile faaliyetlerine başlayan restoranın açılışında yapılan müzikli, palyaçolu, halaylı gösteriye, 'Sosyal mesafe kurallarına' uyulmadığı gerekçesiyle izin vermedi. Polisin uyarısı üzerine halay ve müzikli eğlenceye son verildi.
5.03.2021Gündem
Otomotiv ihracatı şubatta yükseldi
Otomotiv ihracatı şubatta yükseldiTürkiye otomotiv endüstrisinin şubat ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 0.7 artarak 2.5 milyar dolar oldu.
5.03.2021Ekonomi
Vatandaşa sırt çevirmedi
Vatandaşa sırt çevirmediMuğla Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınının ortaya çıktığı günden bu yana vatandaşın yanında yer aldı.
5.03.2021Ege
‘Seyyarın ölmesine izin vermeyin’
‘Seyyarın ölmesine izin vermeyin’Türkiye’de son bir yılda 100 müzisyen ve sokak sanatçısı, yaşadıkları ekonomik sıkıntı nedeniyle intihar etti, sadece Şubat ayında 2 müzisyen İzmir’de yaşamına son verdi.
5.03.2021Ege
Dikkat çeken koronavirüs araştırması! 10 kat daha yüksek
Dikkat çeken koronavirüs araştırması! 10 kat daha yüksekYetişkin nüfusun yarısından fazlasının aşırı kilolu olduğu ülkelerde yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ölüm oranlarının, diğer ülkelerden yaklaşık 10 kat daha fazla olduğu bildirildi.
4.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsabdsalgınkovid-19aşı

Salgın ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.