Salgın

Salgın

Son dakika salgın haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan salgın gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan salgın haber sayfamızda...

Salgın

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18.386 salgın haberi bulunmuştur.
Pandemi engel oldu, Türkiye'de 30 bini aştı! HIV ölümcül değil ama...
Pandemi engel oldu, Türkiye'de 30 bini aştı! HIV ölümcül değil ama...Pandemi döneminde insanların test yaptırmak için sağlık kuruluşlarına başvurmaktan çekinmeleri, HIV'in erken tanısında ciddi sıkıntılar yarattı. Öyle ki Türkiye'de vaka sayısı 30 bini aşmış durumda. "HIV enfeksiyonu ancak tedavi edilmez ve AIDS’e dönüşürse ölümle sonuçlanabilir. Artık ölümcül değil, kronik bir hastalık" diyen Prof. Dr. Serhat Ünal, önemli bilgiler paylaştı.
29.01.2022Genel Sağlık
Anadolu Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ettiler
Anadolu Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ettilerCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ile birlikte dün Ankara’da Anadolu OSB’yi ziyaret etti.
29.01.2022Siyaset
Şekerlemeciler fuar yolunda
Şekerlemeciler fuar yolundaAlmanya'da 30 Ocak- 2 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan 51. ISM 2022 Uluslararası Bisküvi, Çikolata ve Şekerleme Fuarı'nın Türkiye Milli Katılım Organizasyonu İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) tarafından gerçekleşecek.
29.01.2022Ekonomi
SON DAKİKA || Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı 2022? Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek, son durum nedir?
SON DAKİKA || Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı 2022? Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek, son durum nedir?Açık cezaevi izinleri ile ilgili son dakika gelişmeleri merak ediliyor. Koronavirüs salgını sonrasında gelen açık cezaevi izinlerinin uzatılıp uzatılmayacağı merak ediliyor. Peki açık cezaevi izinleri uzatıldı mı 2022, son dakika ne zaman bitecek?
28.01.2022Gündem
'Japonya pandemi desteklerini azaltmalı'
'Japonya pandemi desteklerini azaltmalı'Uluslararası Para Fonu (IMF), Japonya'dan pandemi dönemi desteklerini azaltmasını, uzun vadede vergileri artırmasını istedi.
28.01.2022Uzmanpara
Putin davete icabet edecek
Putin davete icabet edecekRusya-Ukrayna gerilimine çözüm çabalarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu kapsamda Türkiye'ye davet ettiği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, daveti kabul ettiği açıklandı.
28.01.2022Siyaset
Temaslı aşılılar HES’te ‘riskli’ görünmeyecek
Temaslı aşılılar HES’te ‘riskli’ görünmeyecekSağlık Bakanlığı’nın "Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon" rehberinde yaptığı değişikliğe göre en az 2 doz aşısını yaptırmış veya son 6 ay içerisinde Kovid-19 geçirmiş kişiler, pozitif biriyle temas ettiğinde, HES kodu "riskli" görünmeyecek.
28.01.2022Gündem
Son dakika! Erdoğan'dan sosyal medyada kullanılan dil açıklaması: Türkçe için felaket habercisidir
Son dakika! Erdoğan'dan sosyal medyada kullanılan dil açıklaması: Türkçe için felaket habercisidirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Yunus Emre Yılı Görsel ve İşitsel Medyada Doğru Türkçe Kullanımı Ödül Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmalarında, "Terör sadece insanların canına kastetmek ile olmaz. Milletin dilini edebiyatını bozmak da bir çeşit terördür. Türkiye maalesef her iki teröre de maruz kalmıştır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, 'Sosyal medya denen mecralarda kullanılan dil, Türkçe'miz için tam bir felaket habercisidir.' dedi.
27.01.2022Siyaset
Kremlin: 'Putin, Erdoğan'ın davetinden memnun oldu'
Kremlin: 'Putin, Erdoğan'ın davetinden memnun oldu'Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yaptığı davet üzerine "Putin, Türk liderin davetini memnuniyetle kabul etti" diyerek Rus liderin davete en kısa zamanda icabet edeceğini söyledi.
27.01.2022Dünya
Bilim Kurulu Üyesi: BA.2 varyantı nedeniyle film başa saracak
Bilim Kurulu Üyesi: BA.2 varyantı nedeniyle film başa saracakSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, 'Omicron'un alt varyantı olan 'BA.2'nin, salgının kontrolünü geciktirdiğini belirterek, "Türkiye'de 'Omicron' pikinden sonra ikinci 'BA.2' piki görebiliriz. 'BA.2' varyantının gündeme gelmesi, filmi başa saracak. Bu durum, bazı hesapları yeniden yapmamız gerektiğini düşündürüyor" dedi.
27.01.2022Gündem
Altın fiyatlarında 'Fed' etkisi
Altın fiyatlarında 'Fed' etkisiABD Merkez Bankası (Fed) beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit tuttu. Ons altın, Fed’in kararı sonrasında bir haftanın en düşük seviyesini gördü. İşte son durum...
27.01.2022Uzmanpara
‘Trafik sigortası konusunda hedef kârlılık olmamalı’
‘Trafik sigortası konusunda hedef kârlılık olmamalı’“Enflasyon ve maliyetlerin artışı, trafik sigortası hasar ödemelerini artıracak” diyen Koru Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü A. Bülent Bora, zorunlu sigortalarda hedefin kârlılık olmaması gerektiğini ifade etti.
27.01.2022Sigorta
Son dakika: İşçi maaşlarına ek zam! Erdoğan müjdeyi canlı yayında açıkladı
Son dakika: İşçi maaşlarına ek zam! Erdoğan müjdeyi canlı yayında açıkladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında işçi ücretlerine dair müjdeyi açıkladı. Erdoğan, "Memur sözleşmesinde yaptığımız gibi  kamu işçilerinin ücretleri yüzde 2,5'luk bir artış daha ilave ediyoruz. Böylece işçilerimizin ücretlerinde yüzde 28'i bulan bir artış sağlamış oluyoruz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'dan doğal gaz akışının kesilmesine dair "Bizim İran'a borcumuz söz konusu değil, tam aksine bu iddialar yalandır.10-15 gün içinde doğal gaz akışı devam edecek." açıklamasında bulundu. Kur korumalı TL mevduatı hesabına dair bilgi veren Erdoğan, "Bakiye 25 Ocak itibarıyla 203 milyar lirayı aşmış durumda." dedi. Erdoğan ayrıca, "KDV konusunda da Hazine ve Maliye Bakanlığımız şu anda çalışmalarını yürütüyor." bilgisini paylaştı.
26.01.2022Ekonomi
Son dakika: Erdoğan 'İran'a borcumuz yok' dedi ve açıkladı: Doğalgaz akışı devam edecek
Son dakika: Erdoğan 'İran'a borcumuz yok' dedi ve açıkladı: Doğalgaz akışı devam edecekGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'dan doğal gaz akışının kesilmesine dair "Bizim İran'a borcumuz söz konusu değil, tam aksine bu iddialar yalandır.10-15 gün içinde doğal gaz akışı devam edecek." açıklamasında bulundu.
26.01.2022 Siyaset
SON DAKİKA: 26 Ocak vaka sayısı son durumu! Bugünkü korona tablosu ve vefat oranı belli oldu
SON DAKİKA: 26 Ocak vaka sayısı son durumu! Bugünkü korona tablosu ve vefat oranı belli olduKoronavirüs tablosu, günlük olarak covid-19 tablosunda yer alıyor. Tabloda 76 bin vaka oranı ve 174 vefat sayısı verildi. Coronavirüs pandemisinde geliştirilen aşılarla üç doz halinde uygulanan aşılama da 141 milyon sınırına ulaşıldı. Gözler 26 Ocak korona tablosunda! Peki, bugünkü vaka sayısı kaç oldu?
26.01.2022Gündem
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktir
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da yaşanan kar esaretine dair, "Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Ne yazık ki daha önceki uygulamaları bile devam ettiremeyen bir yönetim elinde İstanbul. Biz, İstanbul'umuzu kaderine terk edemeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden aktarılan paylar, 2019'dan bu yana aşağı yukarı 2 kat artırılmıştır." bilgisini paylaştı. Erdoğan açıklamalarında "CHP'li belediyelerin projelerini engelliyor demek çok büyük bir yalandır. İş yapmak istiyorsanız kimse sizin önünüzü kesemez. Hangi parti olursa olsun proje engellenmez." sözlerine yer verdi.
26.01.2022Siyaset
DSÖ'den kötü haber! 'En yüksek haftalık vaka sayısı kaydedildi'
DSÖ'den kötü haber! 'En yüksek haftalık vaka sayısı kaydedildi'Dünya Sağlık Örgütü yaklaşık 21 milyon ile pandeminin başından bu yana en yüksek haftalık vaka sayısının kaydedildiğini açıkladı. Kasım ve Aralık'ta Omicron vakalarında yükseliş görülen ülkelerde vaka sayısı düşüyor.
26.01.2022Dünya
Almanya’da günlük vakalarda artış sürüyor!
Almanya’da günlük vakalarda artış sürüyor!Almanya'da korona virüs salgınında son 24 saatte 164 bin yeni vaka tespit edilirken, 166 kişi hayatını kaybetti.
26.01.2022Dünya
Siirt'te Omicron varyantında artış! Yoğun bakım üniteleri doldu
Siirt'te Omicron varyantında artış! Yoğun bakım üniteleri dolduKoronavirüs ile mücadelede en düşük aşılama oranına sahip iller arasında yer alan Siirt'te Omicron varyantının artmasıyla yoğun bakım ve çocuk servileri doldu.
26.01.2022Gündem
Hollanda salgın önlemlerini büyük ölçüde gevşetiyor
Hollanda salgın önlemlerini büyük ölçüde gevşetiyorArtan Omicron varyantı vakaları nedeniyle 15 Ocak'a kadar kapalı kalan Hollanda, bugünden itibaren 3 hafta boyunca Covid önlemlerini büyük ölçüde gevşetme kararı aldı.
26.01.2022Dünya
Turkovac aşısında sevindiren gelişme! İki varyanta karşı etkili
Turkovac aşısında sevindiren gelişme! İki varyanta karşı etkiliKoronavirüs salgınına karşı Turkovac aşısını geliştiren Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi (ERAGEM) Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, "Varyantlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Alfa ve delta virüsüne karşı Turkovac'ın koruyuculuğunu tespit ettik. Şimdi de Omicron varyantı ile ilgili çalışmalar devam ediyor" dedi.
25.01.2022Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
Emojilerin Anlamı 2022: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?
Emojilerin Anlamı 2022: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?Emojiler WhatsApp, Twitter, Facebook, Snapchat, İnstagram gibi sosyal ağ platformlarında mesaj içeren ifadelerdir. Karşı tarafa yazılan mesajın anlamını desteklemek veya yüz ifadeleri anlatılmak isteneni ifade etmek için kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır. El, hayvan, insan, yüz ifadeleri, kalp ve çiçek gibi onlarca emoji bulunmaktadır. Emojilerin anlamı da kullanılan ifadeye göre değişiklik göstermektedir. WhatsApp yüz, kalp, çiçek emojilerinin anlamları hakkında daha fazla bilgi almak için Emojilerin Anlamı 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.01.2022Teknoloji
Japonya’da yarı OHAL uygulaması 34 eyalete yükseltildi!
Japonya’da yarı OHAL uygulaması 34 eyalete yükseltildi!Japonya’da hükümet, Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle 16 eyalette uygulanan yarı OHAL tedbirinin kapsamını 18 eyaleti daha içine alacak şekilde genişletme kararı alarak 34 eyalete yükseltti.
25.01.2022Dünya
24 Ocak 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası
24 Ocak 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritasıTürkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Bakan Koca yaptığı açıklamada aşı çağrısı yaparak, "Omicron varyantı salgının son bulmasının umudu olabilir." dedi.
24.01.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Salgın ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.