Dünya Kral'ı gölgede bırakan asker! 'Yakışıklı subay' ilgiden bunaldı

Kral'ı gölgede bırakan asker! 'Yakışıklı subay' ilgiden bunaldı

29.02.2024 - 15:16 | Son Güncellenme:

Kral III. Charles'ın taç giyme töreni sırasında yakışıklılığıyla tüm dünyadan kadınların kalbini çaldı. Hakkında sayısız haber yapıldı. Törenden sonra 'yakışıklı subay' lakabıyla nam saldı. İnternet fenomeni haline gelerek sayısız hayrana sahip oldu. Ancak görünen o ki, kendisi bu büyük ilgiden rahatsızdı. İngiltere'nin konuştuğu subayın görev yeri değişti.

Kralı gölgede bırakan asker Yakışıklı subay ilgiden bunaldı

Taç giyme töreni sırasında dikkatleri üzerine çekere birçok kadının kalbinde taht kuran Kral Charles'ın 'yakışıklı subayı' Teğmen Jonathan Thompson, ilgiden rahatsız olduğu gerekçesiyle bundan böyle Buckingham Sarayı'nda 'daha az göz önünde' olan bir göreve alındı. 

Haberin Devamı

Kralı gölgede bırakan asker Yakışıklı subay ilgiden bunaldı

DÜŞÜNCELİ YAKIŞIKLILIĞI İLE HAYRAN BIRAKTI

Thompson, bir zamanlar Kraliçe II. Elizabeth'in en kıdemli korumalarından biriydi ve şimdi Kral Charles'a hizmet ediyor. İlk olarak Kraliçe'nin cenazesinde dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Üniformasıyla 'salınan' çekici asker sadece İngiltere'de değil dünya basınındaki manşetlerde yer buldu. Düşünceli yakışıklılığı ile birçok kadını farkında bile olmadan kendisine hayran bıraktı. Ancak Kral'ın taç giyme töreni şöhretini zirveye taşıdı. 

KRAL 'GÖLGEDE KALMAKTAN' RAHATSIZ OLDU DİYEN DE VAR

Yapılan yorumlarda 'göze hitap ettiği' vurgulanan asker, o zamandan beri düzenli olarak Kral ve Kraliyet Ailesi'ne eşlik etti. Ancak geçtiğimiz Salı günü Charles'ın Başbakan Rishi Sunak'la görüşmesi sırasında 40 yaşındaki Thompson'ın orada olmaması hemen dikkat çekti.

Haberin Devamı

Bir Saray kaynağı İngiliz basınına, Thompson'ın 'Kral ve Kraliçe'nin kıdemli subayı olmaya devam edeceğini' ancak 'daha yönetici ve daha az halka açık bir rolde' görev yapacağını aktardı. Öte yandan bazı kaynaklar, Kral Charles'la çok sayıda yüksek profilli etkinliğe katılan Thompson'ın Kral'dan rol çalarak onu gölgede bıraktığı gerekçesiyle görevinin değiştiğini öne sürüyor.