Geri Dön
DünyaLibya'nın Sebha kentinde corona virüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı!

Libya'nın Sebha kentinde corona virüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı!

Libya hükümeti, Sebha kentinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesinin ardından sokağa çıkma yasağı ilan ederek, kente giriş çıkışları kapattı.

Libya'nın Sebha kentinde corona virüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı!

Libya hükümetine bağlı Başkanlık Konseyinden yapılan yazılı açıklamada, Fizan bölgesinin güneyindeki Sebha kentinde 17 kişide Kovid-19 tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Sebha kentinin sınırları kapatılarak giriş çıkışların engellenmesine ve 7 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanmasına karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Sağlık Bakanlığının kentte Kovid-19'la mücadele için istisnai önlemler aldığı vurgulanan açıklamada, bu kapsamda kentte virüsle mücadele ekibi oluşturulduğu kaydedildi.

Libya Hastalıklarla Mücadele Ulusal Merkezinden yapılan son açıklamaya göre, Kovid-19 nedeniyle şu ana kadar ülkede 4 kişi hayatını kaybetti, vaka sayısı da 99'a çıktı.

İran uyruklu mimar kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti. Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet