Libya

Libya

Son dakika libya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan libya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan libya haber sayfamızda...

Libya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.225 libya haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi: Fotoğraflar kıyameti kopardı! Resmi hesap 'teröristler' dedi
Son dakika haberi: Fotoğraflar kıyameti kopardı! Resmi hesap 'teröristler' dediSon dakika haberlere göre, Uluslararası haber ajanslarının Kiev'den servis ettiği karelerin ardından Rusya'nın Washington Büyükelçiliği sosyal medya hesaplarından zehir zemberek mesajlar paylaştı: "ABD bunu ölümcül silahlarının Ukrayna'daki militan ve teröristlerin eline düşeceğinin farkında olarak yapıyor." İşte son dakika gelişmeler...
26.01.2022Dünya
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklaması
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Mobilya Fuarı'nın açılış programında yaptığı konuşmada, muhalefetin enerji kısıntısı konusundaki tavırlarını eleştirdi.
24.01.2022Haberler
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklaması
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Mobilya Fuarı'nın açılış programında yaptığı konuşmada, muhalefetin enerji kısıntısı konusundaki tavırlarını eleştirdi.
24.01.2022Ekonomi
Hazır giyim sektör ihracatı 14.8 milyar dolara ulaştı
Hazır giyim sektör ihracatı 14.8 milyar dolara ulaştı2021 yılının ilk dokuz aylık döneminde Türkiye’nin hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,3 artış ile 14,8 milyar dolara ulaştı. Verilere bakıldığında, ihracat yapılan ülkeler arasında Almanya, İspanya, İngiltere ve Hollanda ilk sıralarda yer aldı. Bu kapsamda, 16-18 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek LifeStyle Türkiye 2022 Kadın Hazır Giyim Fuarı, Türkiye ekonomisine katkı sağlaması açısından önemli bir konumunda bulunuyor.
24.01.2022Ekonomi
Türkiye korkusuyla almışlardı! Atina'da savaş jeti bayramı
Türkiye korkusuyla almışlardı! Atina'da savaş jeti bayramıYunanistan'ın devasa bir borçlanmayla Ankara'nın adımlarına karşılık verebilmek için aldığı savaş jetlerinin ilk teslimatı ülkeye vardı. Altı adet Fransız yapımı Rafale jeti ülkede coşkuyla karşılanırken, bayram havasının estiği Yunan basını savaş uçaklarını manşetlerinden verdi.
20.01.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin'in de aralarında bulunduğu gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni ekonomi programıyla ilgili 'Yavaş yavaş, kademeli bir şekilde, aceleci olmadan kur da düşecek, faiz de aynı şekilde düşecek ve 2022 bizim en parlak yılımız olacak inşallah. 2023’e de zaten böyle gireceğiz. Bu enflasyonun da düşüşünü getirir, enflasyon düşecek.' dedi. Erdoğan, ABD’nin, Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de İsrail ve Güney Kıbrıs Rum kesimiyle birlikteki boru hattı projesinden desteğini çekmesiyle ilgili soruya 'Burada hep konuşulan nedir? Bu iş, Türkiyesiz olmaz. Çünkü eğer buradan Avrupa’ya gaz gidecekse bu ancak Türkiye üzerinden olur' cevabını verdi.
18.01.2022Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin'in de aralarında bulunduğu gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni ekonomi programıyla ilgili 'Yavaş yavaş, kademeli bir şekilde, aceleci olmadan kur da düşecek, faiz de aynı şekilde düşecek ve 2022 bizim en parlak yılımız olacak inşallah. 2023’e de zaten böyle gireceğiz. Bu enflasyonun da düşüşünü getirir, enflasyon düşecek.' dedi. Erdoğan, ABD’nin, Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de İsrail ve Güney Kıbrıs Rum kesimiyle birlikteki boru hattı projesinden desteğini çekmesiyle ilgili soruya 'Burada hep konuşulan nedir? Bu iş, Türkiyesiz olmaz. Çünkü eğer buradan Avrupa’ya gaz gidecekse bu ancak Türkiye üzerinden olur' cevabını verdi.
18.01.2022Siyaset
El Kaide'li ilaç kaçırırken yakalandı
El Kaide'li ilaç kaçırırken yakalandıİstanbul'da ilaç kaçakçılığı yapan şebekelere yönelik iki ayrı operasyonda yakalanan üç kişiden birisinin terör örgütü El Kaide mensubu olduğu ortaya çıktı.
18.01.2022Gündem
İstanbul Havalimanı'nda ilaç kaçakçılığı operasyonu!
İstanbul Havalimanı'nda ilaç kaçakçılığı operasyonu!İstanbul Havalimanı'nda Libya ve Rusya'ya kaçak olarak götürülmek istenen ve Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatı olmadığı belirtilen 1 milyon dolar değerinde ilaç ele geçirildi. 2 şüpheli gözaltına alındı.
17.01.2022Gündem
AKİB'den 1,25 milyar dolarlık yaş meyve sebze ihracı
AKİB'den 1,25 milyar dolarlık yaş meyve sebze ihracıAkdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı ve Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nejdat Sin, 2021 yılında Türkiye’nin 3,08 milyar dolarlık yaş meyve sebze ihracatının yüzde 41’ini gerçekleştirdiklerini açıkladı. Başkan Sin, AKİB olarak gerçekleştirdikleri 1,25 milyar dolarlık bu ihracat ile sektörün liderliğini açık ara sürdürdüklerini kaydetti.
17.01.2022Ekonomi
Bakan Soylu: "Türkiye’nin gücünü sınayanın fesini kafasına ters giydiririm"
Bakan Soylu: "Türkiye’nin gücünü sınayanın fesini kafasına ters giydiririm"Bir dizi programa katılmak için Sinop’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı toplantılarda önemli açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye’nin gücünü kimse sınamasın, sınayanın fesini kafasına ters giydiririm" dedi
16.01.2022Haberler
Bakan Soylu: Doğu ve Güneydoğu’ya huzur getirdik
Bakan Soylu: Doğu ve Güneydoğu’ya huzur getirdikİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye’nin gücünü kimse sınamasın, sınayanın fesini kafasına ters giydiririm" dedi. Terörle mücadele konseptlerini geliştirdiklerini belirten Bakan Soylu, “Savunma sanayimizi geliştirdik, etraftaki dünyaya ‘sen sınırlarından kafanı çıkaramazsın’ diyenlere ben yaparım diyebilecek özgüveni kazandık. Sonra da Doğu ve Güneydoğu’ya huzur getirdik. Ardından hemen güneyimizde terör koridoru oluşturmaya çalışanlara ‘hadi oradan’ diyebilecek bir noktaya geldik." dedi.
16.01.2022Gündem
Şifayı İzmir’de buldu
Şifayı İzmir’de bulduLibya’da aradığı şifayı bulamayan 61 yaşındaki emekli General Mohamed Alfurjani, İzmir’de sağlığına kavuştu.
11.01.2022Ege
Libya başkonsolosunun evini soyanlar kameraya yansıdı
Libya başkonsolosunun evini soyanlar kameraya yansıdıİstanbul Sarıyer’de lüks bir siteye aile görünümü vererek giren 3 kişi, aralarında Libya başkonsolosunun evinin de bulunduğu iki daireden toplamda 800 bin liralık altın ve ziynet eşyasını çaldı. Kameralara yakalanan şüpheliler polis tarafından yakalandı.
11.01.2022Haberler
Libya başkonsolosunun evini soyanlar kameraya yansıdı
Libya başkonsolosunun evini soyanlar kameraya yansıdıİstanbul Sarıyer’de lüks bir siteye aile görünümü vererek giren 3 kişi, aralarında Libya başkonsolosunun evinin de bulunduğu iki daireden toplamda 800 bin liralık altın ve ziynet eşyasını çaldı. Kameralara yakalanan şüpheliler polis tarafından yakalandı.
11.01.2022Gündem
Son dakika! MHP lideri Bahçeli: HDP'li vekilin dokunulmazlığı derhal kaldırılmalıdır
Son dakika! MHP lideri Bahçeli: HDP'li vekilin dokunulmazlığı derhal kaldırılmalıdırHDP'li Semra Güzel'in PKK'lı teröristle fotoğrafına sert tepki gösteren MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terörist istemiyoruz. Bunlar ne utanmazlıktır, ne pervasızlıktır. PKK'lı ile karanlık ilişkilere giren HDP'li vekilin dokunulmazlığı derhal kaldırılmalıdır." dedi.
11.01.2022Siyaset
Artan risk iştahı petrolü yükseltti
Artan risk iştahı petrolü yükselttiBazı petrol üreticilerinin arzı artırmakta zorlandığı haberleri ve artan COVID-19 vakalarına rağmen büyük ekonomilerin kapanma tedbirlerine başvurma niyetinde olmamaları yatırımcıların risk iştahını artırarak petrol fiyatlarını yukarı çekti.
11.01.2022Uzmanpara
İletişim Başkanı Altun: Dezenformasyon kampanyalarını deşifre etmeye devam edeceğiz
İletişim Başkanı Altun: Dezenformasyon kampanyalarını deşifre etmeye devam edeceğizİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Artık siyasi bir savaş halini alan bu dezenformasyon savaşlarında ülkemizin hakkını ve hukukunu korumak için çaba sarf edeceğiz ve dalgakıran olma vazifemizi sürdüreceğiz. Türkiye'ye yönelik olarak üretilen sistematik dezenformasyon kampanyalarını deşifre etmeye devam edeceğiz" dedi.
10.01.2022Gündem
Uyarısız ateş emri!
Uyarısız ateş emri!Kazakistan’daki protestoları bastırmak için Rusya ve Belarus’tan askeri yardım isteyen Cumhurbaşkanı Tokayev, ülkede büyük oranda istikrarın sağlandığını söylerken, güvenlik güçlerine uyarı yapmadan ateş açma emri verdiğini açıkladı.
8.01.2022Dünya
Türkiye'den Libya'ya 2,5 milyar dolarlık ihracat
Türkiye'den Libya'ya 2,5 milyar dolarlık ihracatTürkiye'nin Libya'ya ihracatı 2021'de önceki yıla göre yüzde 64,9 artarak 2 milyar 443 milyon dolara ulaştı. Bu rakam, Libya'ya yapılan en yüksek ikinci ihracat rakamı olarak kayıtlara geçti.
7.01.2022Uzmanpara
Türkiye’nin Libya’ya ihracatı 2,5 milyar dolara yaklaştı
Türkiye’nin Libya’ya ihracatı 2,5 milyar dolara yaklaştıTürkiye'nin Libya'ya ihracatı 2021'de önceki yıla göre yüzde 64,9 artarak 2 milyar 443 milyon dolara ulaştı. Bu rakam, Libya'ya yapılan en yüksek ikinci ihracat rakamı olarak kayıtlara geçti.
7.01.2022Ekonomi
Cezayir Hakkında Bilgiler; Cezayir Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Cezayir Hakkında Bilgiler; Cezayir Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıMedeniyetlerin beşiği niteliğini taşıyan Cezayir, Afrika'nın en büyük ülkesi olma özelliği taşıyor. Tarihi açıdan çok zengin olan ülkenin resmi ismi Cezayir Demokratik Hal Cumhuriyeti olarak isimlendirilir. Cezayir'in başkenti neresi, ülke nerede bulunuyor, hangi para birimini kullanır, resmi dil hangisi, Türkiye ile arasındaki saat farkı ne kadar sorularının yanıtlarını derledik.
6.01.2022Tatil
Libya Hakkında Bilgiler; Libya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Libya Hakkında Bilgiler; Libya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıLibya, Tunus ve Cezayir ile birlikte Kuzey Afrika'nın en geniş topraklarına sahip ülkelerinden biridir. 1947 yılında İtalya'dan ayrılıp 1951 yılında da bağımsızlığını ilan etmiştir. Afrika kıtasının en geniş petrol rezervlerine sahip ülkesi olan Libya, güçlü bir ekonomiye sahiptir. Libya hakkındaki en güncel bilgileri sizler için derledik.
6.01.2022Tatil
Malta Hakkında Bilgiler; Malta Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Malta Hakkında Bilgiler; Malta Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıMalta, Avrupa kıtasında yer alan bir ada ülkesidir. Resmi adı Malta Cumhuriyetidir. 150 yıl boyunca Büyük Britanya Devletinin kontrolünde olan ülke 1964 yılında bağımsızlığını ilan etti. 2004 yılında ise Avrupa Birliğine üye oldu. Malta'nın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
6.01.2022Tatil
Libya'da esaretten kurtarılan Türk vatandaşları AHİM'e gidecek
Libya'da esaretten kurtarılan Türk vatandaşları AHİM'e gidecekLibya'da yaklaşık 2 yıl alıkonulduktan sonra kurtarılan Türk vatandaşlarından İlker Sağlık ve Nurettin Çalık, arkadaş ziyareti için geldikleri Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, Libya'da yaşadıklarını anlattı.
6.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Libya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.