Geri Dön
DünyaLisenin tahliyesine neden olan 'vaşak', ev kedisi çıktı

Lisenin tahliyesine neden olan 'vaşak', ev kedisi çıktı

Egzotik görünümlü Clouded Jack cinsi kedi güvenlik kameralarında görününce, ABD'de bir lisenin öğrencileri evlerine gönderildi.

Lisenin tahliyesine neden olan 'vaşak', ev kedisi çıktı

ABD'de vahşi bir doru vaşak sanılan kayıp bir ev kedisi Pensilvanya'da bir lisenin kapatılmasına neden oldu.

Egzotik görünümlü Clouded Jack cinsi (doru vaşağı andıran deneysel bir kedi cinsi -ed.n.) kedi West Scranton Lisesi'nde dolaşırken güvenlik kameralarına yakalandı ve öğrenciler evlerine gönderildi.

Yaban hayatı yetkilileri çağrıldı ve yetkililer yerini belirleyip evcil bir hayvan olduğunu anlamadan önce hayvanı bulmak için iki saat harcadı.

Scranton Okul Bölgesi Müdürü Melissa McTiernan şunları söyledi: "Tabii ki kimsenin bunu tahmin edebileceğini sanmıyorum fakat yine de personelimiz ve öğrencilerimiz binayı tepki göstermeden, sessizce boşaltarak harika bir iş çıkardılar ve profesyonellerin, hayvan kontrolünün, işlerini yapmasına izin verdiler."

Kakashi adlı kedi üç aydır kayıptı ve şimdi ailesine kavuştu.

Yabani hayvan bekçisi Jon Bowman WNEP-TV'ye "Yani, tamamen aynı görünüyor. Vaşak renklerine sahip, kuyruğu da yok” ifadelerini kullandı: "Bu yüzden hiç riske girmek istemedik. Tüm öğrencilerin ve personelin güvende olduğundan emin olmak istedik."

Kakashi'nin sahibi Sheanine Johnson, evcil hayvanının bulunduğuna inanamadığını söyledi.

WNEP'e “Bizi şehirde biraz koşturdu, ipuçlarını ve diğer şeyleri takip etmek zorunda bıraktı ve sonrasında işte, West'te (Scranton Lisesi) çıktı diye konuştu: "Dolayısıyla, kusura bakmayın arkadaşlar."

Kaynak: Independent Türkçe

THY yolcularını meme kanseri konusunda bilgilendiriyorMisafirlerinin seyahat sağlığı ve güvenliğini en ön planda tutan bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları 15 – 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği 160 uçuşta meme kanseri riskine dikkat çekecek. Kabin ekiplerinin pembe kurdele takacağı ve özel anons ile yolcuların bilgilendirileceği uçuşların ilki İstanbul’dan Ankara’ya gerçekleşti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler