Vaşak

Vaşak

Son dakika Vaşak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Vaşak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Vaşak haber sayfamızda...

Vaşak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 345 vasak haberi bulunmuştur.
Yozgat'ta fotokapanlar yaban hayvanlarını görüntüledi
Yozgat'ta fotokapanlar yaban hayvanlarını görüntülediYozgat'ta, dağlık ve ormanlık alanlara yerleştirilen fotokapanlar kurttan ayıya, vaşaktan tavşana birçok yaban hayvanını kayda aldı.
24.09.2021Haberler
Oyun Nickleri 2021: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve Anlamları
Oyun Nickleri 2021: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve AnlamlarıBilgisayar ve akıllı telefonlarda oynanan oyunlar ve oyun konsolları son dönemlerde popüler hale geldi. LOL, PUBG, CS GO, Valorant gibi çok oyunculu video oyunları dünya ve Türkiye üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Ancak oyunları oynarken kendinize öncelikle nick veya isim vermeniz gerek. Mobil, bilgisayar veya konsollardaki oyun nickleri de en az seçilen karakter kadar öneme sahiptir. İyi, yaratıcı, güzel ve havalı nickler ve anlamları oyunda öne çıkmanızı sağlar ve akılda kalıcılığı artırır. En havalı, iyi, güzel, yaratıcı, şekilli, Türkçe ve komik oyuncu isimleri önerileri için “Oyun Nickleri ve Anlamları 2021” içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
21.09.2021Oyun
Nesli Tükenen Hayvanlar 2021: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Hayvan Türleri
Nesli Tükenen Hayvanlar 2021: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Hayvan TürleriDünya üzerinde pek çok hayvan türü bulunmaktadır. Doğal dengede hayvanların ve bitkilerin önemli oldukça çoktur. Ancak bunlardan bazılarının nesli tükenmekle karşı karşıya kalırken bazılarının nesli tamamen tükenmiştir. Doğal afetler, kimisi insanlığın dünyada var oluşundan önce kimisi de insanoğlunun aşırı avlanması, nüfus ve şehirleşmenin giderek artmasıyla dünya üzerinde nesli tükenmiş hayavnlar bulunur. Dünyada ve Türkiye’de nesli tükenmekte olan hayvanlar içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Yaşam
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım İsimleri
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım İsimleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.09.2021Oyun
Yalaklarda serinleyen vaşak ve ayılar fotokapanda
Yalaklarda serinleyen vaşak ve ayılar fotokapandaTarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin üzerinde seyreden yaz sıcağında susuz kalan yaban hayvanlarının su ihtiyacını karşılamak üzere ülke genelinde belirlenen alanlara su yalakları yerleştirdi. Yalaklarda serinleyip su içen vaşak, ayı, yaban keçisi ve domuzlar fotokapana yansıdı.
29.08.2021Yaşam
Yalaklarda serinleyen vaşak ve ayılar fotokapanda
Yalaklarda serinleyen vaşak ve ayılar fotokapandaTarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin üzerinde seyreden yaz sıcağında susuz kalan yaban hayvanlarının su ihtiyacını karşılamak üzere ülke genelinde belirlenen alanlara su yalakları yerleştirdi. Yalaklarda serinleyip su içen vaşak, ayı, yaban keçisi ve domuzlar fotokapana yansıdı.
29.08.2021Gündem
Nesli tehdit altındaki "karakulak" ölü bulundu
Nesli tehdit altındaki "karakulak" ölü bulundu Muğla'da orman yangınları sonrası bölgeden ayrılıp yeni yaşam alanı aradığı belirtilen nesli tehlike altındaki karakulak, karayolundan geçerken araç çarpması sonucu öldü. Türkiye'de sadece 2 bin karakulak kaldığını belirten yaban hayatı uzmanı Dr. Yasin İlemin, karakulak ölümünü yangının yaban hayatı üzerine dolaylı etkisinin ilk örneği olarak gösterdi.
17.08.2021Gündem
Tunceli'de 'ormanın hayaleti' olarak bilinen vaşak görüntülendi
Tunceli'de 'ormanın hayaleti' olarak bilinen vaşak görüntülendiTunceli Munzur Vadisi Milli Parkı'nda, genelde geceleri ortaya çıktığı ve görülmesi zor olduğu için halk arasında 'ormanın hayaleti' olarak bilinen vaşak görüntülendi.
10.08.2021Haberler
Gece ortaya çıkıyor! Tunceli'de görüntülendi
Gece ortaya çıkıyor! Tunceli'de görüntülendiTunceli Munzur Vadisi Milli Parkı'nda, genelde geceleri ortaya çıktığı ve görülmesi zor olduğu için halk arasında 'ormanın hayaleti' olarak bilinen vaşak görüntülendi.
10.08.2021Yaşam
Gece ortaya çıkıyor! Tunceli'de görüntülendi
Gece ortaya çıkıyor! Tunceli'de görüntülendiTunceli Munzur Vadisi Milli Parkı'nda, genelde geceleri ortaya çıktığı ve görülmesi zor olduğu için halk arasında 'ormanın hayaleti' olarak bilinen vaşak görüntülendi.
10.08.2021Gündem
Tunceli'de 'ormanın hayaleti' olarak bilinen vaşak görüntülendi
Tunceli'de 'ormanın hayaleti' olarak bilinen vaşak görüntülendiTunceli Munzur Vadisi Milli Parkı'nda, genelde geceleri ortaya çıktığı ve görülmesi zor olduğu için halk arasında 'ormanın hayaleti' olarak bilinen vaşak görüntülendi.
10.08.2021Gündem
Kedileri kaçınca aramaya başladılar! Karşılaştıkları manzara korkunç
Kedileri kaçınca aramaya başladılar! Karşılaştıkları manzara korkunçABD'de evlerinin bahçesinde dolaşan çift, verandanın altında "büyük" bir sürprizle karşılaştı. Kedinin kaçması ardından onu arayan ikili, karşılaştıkları manzara ile şoke oldu.
13.07.2021Dünya
‘Para değil, hapis cezası verilmeli’
‘Para değil, hapis cezası verilmeli’Nesli tükenme tehlikesi altında olan vaşak yine avcıların hedefinde. Mersin’de önceki gün bir vaşağın daha avcılar tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekiplerinin yakaladığı avcılar hakkında yasal işlem yapıldı.
1.07.2021Gündem
İğne Yapraklı Ormanlar Hangi Ülkede Ve Hangi Bölgelerde Görülür?
İğne Yapraklı Ormanlar Hangi Ülkede Ve Hangi Bölgelerde Görülür?İğne yapraklı ormanlar oldukça geniş bir alana doğru yayılım gösteren bir orman çeşididir. Bu orman çeşidinin görüldüğü bölgeler ve bu ormanların içerisinde yaşayan hayvan türleri iğne yapraklı ormanların bünyelerinde taşımış oldukları özelliklere göre çeşitlilik gösterir. İğne yapraklı ormanların ne olduğunu, hangi bölgelerde görüldüğünü ve ne tür özelliklere sahip olduğuna dair detayları derledik.
7.06.2021Eğitim
Lisenin tahliyesine neden olan 'vaşak', ev kedisi çıktı
Lisenin tahliyesine neden olan 'vaşak', ev kedisi çıktıEgzotik görünümlü Clouded Jack cinsi kedi güvenlik kameralarında görününce, ABD'de bir lisenin öğrencileri evlerine gönderildi.
4.06.2021Dünya
Macera dolu Anadolu
Macera dolu AnadoluYüksek dağları, geniş bozkırları ve gürül gürül akan nehirleriyle Anadolu, kamp ve karavan tatili tercih edenlere sayısız seçenek sunuyor. Anadolu rotasında yer alan antik kalıntılar ise yüzyıllar öncesine uzanan bir yolculuğa çıkarıyor...
3.06.2021Gündem
Yeşille mavinin arasında Karadeniz
Yeşille mavinin arasında KaradenizKurtuluş Savaşı’nın tek deniz çarpışmasının yaşandığı Kuvayi Milliye şehri Ereğli’de birçok etkinlik yapılabilir. Batı Karadeniz’in çok bilinmeyen koyu Gideros, Cenevizlilerin Kytoros tanımıyla günümüze ulaşmış bir turizm cenneti. Yöresel kültür zenginliğinin yanı sıra halkı misafirperver Sinop’ta denize girilebilir.
2.06.2021Gündem
Yaban hayatının bahar hareketliliği görüntülendi
Yaban hayatının bahar hareketliliği görüntülendiDüzce Doğa Koruma ve Milli Parkla Şube Müdürlüğü ekiplerinin ormana yerleştirdiği fotokapanlarla baharın gelmesiyle hareketlenen yaban hayatı görüntülendi.
1.05.2021Haberler
Türk profesörden dünyanın en kapsamlı fotokapan literatürü
Türk profesörden dünyanın en kapsamlı fotokapan literatürüDoğu Anadolu ve ABD'nin Utah eyaletinin yaban hayatını yıllardır araştıran Utah ve Koç üniversitelerinde öğretim üyesi Prof. Dr. Çağan Şekercioğlu ile öğrencileri, 3 bin 326 bilimsel makaleyi sentezleyerek, fotokapan literatürüne ilişkin dünyanın en kapsamlı çalışmasını yayımladı.
1.05.2021Haberler
Muğla'da karakulak fotokapan tarafından görüntülendi
Muğla'da karakulak fotokapan tarafından görüntülendiMuğla'da nesli tükenme tehlikesi altındaki karakulak, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde (MSKÜ) Öğretim Görevlisi Dr. Yasin İlemin tarafından araziye yerleştirilen fotokapan tarafından görüntülendi.
19.04.2021Haberler
Son dakika... Köylüler isyanda! Bu cennete kıyılmasın
Son dakika... Köylüler isyanda! Bu cennete kıyılmasınBeypazarı’nın doğal güzellikleri ile ünlü turistik Doğanyurt köyüne kalker ocağı açılması planı köylüleri isyan ettirdi. Tiftik keçileriyle kızıl geyikler birlikte otladığı köye yapılmak istenen projenin iptali için dava açıldı.
19.04.2021Gündem
Muğla'da nesli tükenme tehlikesindeki karakulak fotokapanla görüntülendi
Muğla'da nesli tükenme tehlikesindeki karakulak fotokapanla görüntülendiGelen son dakika haberine göre; Muğla'da nesli tükenme tehlikesi altındaki karakulak, ormanlık alana yerleştirilen fotokopana takıldı. Fotokapanı kuran Dr. Yasin İlemin çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
18.04.2021Gündem
Aracına binerken kuduz vaşak saldırdı!
Aracına binerken kuduz vaşak saldırdı!Kedilerini veterinere götürmek isteyen çift, daha büyük bir kedinin hedefi olunca hayatlarının şokunu yaşadı. Kadının kocası, saldırgan hayvana silah çekti.
17.04.2021Haberler
Son dakika haberi: Şok... Aracına binerken kuduz vaşak saldırdı!
Son dakika haberi: Şok... Aracına binerken kuduz vaşak saldırdı!Son dakika haberine göre, kedilerini veterinere götürmek isteyen çift, daha büyük bir kedinin hedefi olunca hayatlarının şokunu yaşadı. Kadının kocası, saldırgan hayvana silah çekti.
17.04.2021Dünya
Dev timsahın midesinden çıkanlar şoke etti!
Dev timsahın midesinden çıkanlar şoke etti!ABD'de öldürülen 3,5 metreden uzun ve 200 kilogramdan ağır devasa timsahın midesinden çıkanlar görenleri şaşkına çevirdi. Kasabanın Facebook hesabından yapılan paylaşım viral oldu.
11.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

fotokapanvaşakTunceliABDkarakulak

Vaşak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.