Geri Dön

Lozan'da 2 bin 500 öğrenciye koronavirüs karantinası

İsviçreli sağlık yetkilileri, Lozan kentindeki prestijli bir otel yöneticiliği okulunda okuyan yaklaşık 2 bin 500 öğrenci için karantina emri verdi.

Lozan'da 2 bin 500 öğrenciye koronavirüs karantinası

İsviçreli yetkililer Ecole Hoteliere de Lausanne'daki bütün lisans öğrencilerinin hızla artan koronavirüs vakaları nedeniyle hem kampüs içinde hem kampüs dışında karantinaya alındığını bildirdi.

Dünya Sağlık Örgütü, sağlık yetkilileri ve diğer uzmanlar, yaşlı gruplara göre daha az semptom gösteren genç insanların virüsün yayılmasında kilit rol oynadığını söylüyor.

İsviçreli yetkililer, öğrencilerin 28 Eylül'e kadar evlerinden ya da kampüste kaldıkları yerlerden ayrılmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Taksiciden kadın müşteriye şok tehdit: Seni gebertirim kadınEsenyurt’tan taksiye binen bir kadın müşteri, Küçükçekmece’ye gitmek isteyince taksi şoförü yoğun trafikten dolayı metrobüse bırakmayı teklif etti. Buna sinirlenen müşteri takside sigara içmeye kalkınca ortalık karıştı. Taksicinin, kadın müşteriyi ölümle tehdit ettiği anlar kadının cep telefonu kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber