Geri Dön
DünyaMalavi sandık başında

Malavi sandık başında

Yaklaşık 6,5 milyon seçmenin kayıtlı olduğu ülkede, devlet başkanı, milletvekili ve belediye meclis üyelerini belirleyecek oy verme işlemi yerel saatle 06.00'da başladı.

Malavi sandık başında

Doğu Afrika ülkesi Malavi'de halk, devlet başkanı, milletvekili ve belediye meclis üyesi seçimi için oy kullanmaya başladı.

Yerel saatle 06.00'da (TSİ 07.00) başlayan oy verme işlemi saat 18.00'e (TSİ 19.00) kadar sürecek.

Toplam 6,5 milyon seçmenin kayıtlı olduğu ülkedeki devlet başkanı seçiminde 7 aday yarışıyor. Parlamentoya 193 milletvekili ve belediye meclislerine 462 üye seçilecek.

Halk, 3 eyalette kurulan yaklaşık 5 bin sandıkta oy kullanıyor. Seçim sonuçları ise sandıkların kapanmasının ardından iki gün içinde belli olacak.

Devlet başkanlığı yarışında, Demokratik İlerici Parti (DPP) mevcut Devlet Başkanı Peter Mutharika ve Malavi Kongre Partisi (MCP) adayı eski papaz Lazarus Chakwera'nın ismi öne çıkıyor.

Anayasaya göre, devlet başkanı 5 yıl için belirlenirken en fazla iki dönem görev yapabiliyor.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-10 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet