Malavi

Malavi

Son dakika Malavi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Malavi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Malavi haber sayfamızda...

Malavi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 309 malavi haberi bulunmuştur.
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Dünya
Madagaskar’daki kasırga felaketinde can kaybı yükseliyor
Madagaskar’daki kasırga felaketinde can kaybı yükseliyorMadagaskar’ı vuran Batsirai Kasırgası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 21’e yükseldi.
8.02.2022Dünya
Madagaskar’ı vuran kasırgada can kaybı artıyor
Madagaskar’ı vuran kasırgada can kaybı artıyorMadagaskar’ı vuran Batsirai Kasırgası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 10’a yükseldi.
7.02.2022Dünya
Batsirai felaketi! Madagaskar’ı vurdu 6 kişi hayatını kaybetti
Batsirai felaketi! Madagaskar’ı vurdu 6 kişi hayatını kaybettiMadagaskar’ı vuran Batsirai Kasırgası nedeniyle 6 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 48 bin kişi ise yerinden oldu.
6.02.2022Haberler
Batsirai felaketi! Madagaskar’ı vurdu 6 kişi hayatını kaybetti
Batsirai felaketi! Madagaskar’ı vurdu 6 kişi hayatını kaybettiMadagaskar’ı vuran Batsirai Kasırgası nedeniyle 6 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 48 bin kişi ise yerinden oldu.
6.02.2022Dünya
4 milyon kişi risk altında! İki hafta aradan sonra yeniden geldi
4 milyon kişi risk altında! İki hafta aradan sonra yeniden geldiMadagaskar’ı Ana tropikal fırtınasının ardından Batsirai Kasırgası vurdu. Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu, Batsirai’nin en az 4,4 milyon insan için risk oluşturduğunu belirtti.
5.02.2022Dünya
Ana Kasırgası üç Afrika ülkesini vurdu, en az 70 kişi hayatını kaybetti
Ana Kasırgası üç Afrika ülkesini vurdu, en az 70 kişi hayatını kaybettiAfrika'nın güneyinde etkili olan tropikal Ana Kasırgası üç ülkede en az 70 kişinin ölümüne yol açtı. Madagaskar, Malavi ve Mozambik'te büyük yıkıma yol açan fırtınada on binlerce kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı.
28.01.2022Dünya
Malavi Hakkında Bilgiler; Malavi Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Malavi Hakkında Bilgiler; Malavi Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıMalavi ya da resmi ismi ile Malavi Cumhuriyeti günümüzde Afrika kıtasının güneydoğu kesiminde yer almakta olan ve denize kıyısı olmayan bir kara ülkesidir. İşte, Malavi hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
6.01.2022Tatil
Zambiya Hakkında Bilgiler; Zambiya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Zambiya Hakkında Bilgiler; Zambiya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkıİsmini Zambezi Nehri'nden alan Zambiya, yüksek yayla üzerine kurulu bir ülkedir. Denizle bir kıyısı olmayan Zambiya, Güney Afrika ülkesidir. Bölgenin yoksul ülkelerinden birisiyken, son 15 yıl içince gelişme göstermiştir. Zambiya'nın bayrağının anlamı ne, nüfusu ne kadar, para birimi nedir, resmi dil hangisi şeklindeki soruların yanıtlarını sizin için derledik.
5.01.2022Gündem
ABD 8 ülkeye seyahat kısıtlamasını kaldırıyor
ABD 8 ülkeye seyahat kısıtlamasını kaldırıyorABD’nin Covid-19’un Omicron mutasyonu nedeniyle Güney Afrika, Botsvana, Zimbabve, Namibya, Lesoto, Esvatini, Mozambik ve Malavi'ye uyguladığı seyahat kısıtlamasını kaldırmaya hazırlanıyor.
24.12.2021Dünya
Kanada duyurdu! Ülkeye girişlerde zorunlu oldu
Kanada duyurdu! Ülkeye girişlerde zorunlu olduKanada, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında yurtdışından gelen tüm yolculara seyahat öncesi negatif sonuçlu test zorunluluğu getirirken, 10 ülkesiye uygulanan seyahat yasağını ise kaldırdı
17.12.2021Dünya
İngiltere'den flaş karar! Seyahat listesi güncellendi
İngiltere'den flaş karar! Seyahat listesi güncellendiİngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, kırmızı seyahat listesinden 11 ülkenin çıkarıldığını duyurdu. Javid yaptığı açıklamada, kırmızı listenin Omicron mutasyonunun yayılmasını engellemede "yavaş bir etkisi" olduğu gerekçesiyle bu kararın alındığını belirtti.
14.12.2021Dünya
Dikkat çeken omicron açıklaması! 'Çok farklı'
Dikkat çeken omicron açıklaması! 'Çok farklı'Son dakika haberine göre; dünya omicron varyantıyla ilgili gelişmeleri anbean takip ediyor. Pfizer/BioNTech aşısını geliştiren bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin İngiliz Times gazetesine koronavirüs süreci ve Omciron varyantıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundular.
11.12.2021Dünya
AB'den Omicron haritası: Toplamda 582 vaka var, ölüm yok
AB'den Omicron haritası: Toplamda 582 vaka var, ölüm yokAvrupa Birliğine bağlı Hastalığı Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), AB ülkeleri genelinde Omicron varyantı verilerini paylaştı. AB ülkelerinde toplam 582 Omicron vakası olduğu ve henüz Omicronla bağlantılı ölüm yaşanmadığı belirtildi. ECDC ayrıca hastalığı geçirenlerin Omicrona daha dayanıklı olduğuna dair işaretler tespit ettiğini belirtti.
11.12.2021Dünya
Omicron varyantı Küba'ya sıçradı!
Omicron varyantı Küba'ya sıçradı!Küba'da Omicron mutasyonun ilk kez, Mozambik'ten ülkeye dönen bir sağlık çalışanında tespit edildiği açıklandı.
9.12.2021Dünya
İngiltere yeni koronavirüs kararını duyurdu! Zorunlu oldu
İngiltere yeni koronavirüs kararını duyurdu! Zorunlu olduİngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, yurtdışından ülkeye gelen tüm yolcuların, İngiltere'ye gelmeden önce Covid-19 testi yaptırmaları gerektiğini duyurdu. İngiltere’de Omicron vaka sayısının ise 160'a yükseldiği açıklandı.
4.12.2021Dünya
Korkulan oldu: Omicron mutasyonu Japonya’ya sıçradı
Korkulan oldu: Omicron mutasyonu Japonya’ya sıçradıJaponya, Kovid-19'un daha bulaşıcı olduğu düşünülen Omicron mutasyonunun ilk vakasının ülkede görüldüğünü doğruladı.
30.11.2021Dünya
Biden: 'Şimdilik' kapanma olmayacak
Biden: 'Şimdilik' kapanma olmayacakABD Başkanı Joe Biden, Omicron varyantının endişe kaynağı olduğunu ancak paniğe gerek olmadığını söyledi.
30.11.2021Dünya
Seyahat yasakları tartışma yarattı
Seyahat yasakları tartışma yarattıTüm dünyada etkisini göstermeye başlayan yeni Kovid-19 varyantı Omicron endişe yaratırken, özellikle Afrika ülkelerine yönelik uygulanan seyahat yasakları bu ülkelerde tepkiye neden oldu.
30.11.2021Dünya
İtalya'nın ilk Omicron vakası: 'Semptomlarım hafif, aşı mükemmel sonuç verdi'
İtalya'nın ilk Omicron vakası: 'Semptomlarım hafif, aşı mükemmel sonuç verdi'İtalya'da koronavirüsün Omicron varyantı tespit edilen ilk kişi, aşı yaptırdığını ve hastalığı hafif semptomlarla geçirdiğini söyledi.
29.11.2021Dünya
Japonya sınırlarını tüm yabancı ziyaretçilere kapatıyor
Japonya sınırlarını tüm yabancı ziyaretçilere kapatıyorJaponya’da hükümet Kovid-19'un daha bulaşıcı olduğu düşünülen Omicron mutasyonu nedeniyle yarından itibaren tüm yabancı uyruklu ziyaretçilere ülke sınırlarını kapatma kararı aldı.
29.11.2021Dünya
İngiltere'de 'omicron' alarmı! Sayı artıyor
İngiltere'de 'omicron' alarmı! Sayı artıyorİngiltere’de Covid-19’un yeni mutasyonu Omicron vaka sayısı 3’e yükseldi. İngiltere’de Covid-19'un Güney Afrika ortaya çıkan yeni mutasyonu Omicron vaka sayısı arttı.
28.11.2021 Dünya
Avustralya'da bir kişi karantina için kaldığı otel odasını yakmakla suçlanıyor
Avustralya'da bir kişi karantina için kaldığı otel odasını yakmakla suçlanıyorAvustralya'da Queensland eyaletinin Cairns kentinde bir kişi, Covid-19 karantinası için kaldığı otel odasını yakmakla suçlanıyor.
28.11.2021Dünya
Japonya'dan üç ülke için daha karantina kararı
Japonya'dan üç ülke için daha karantina kararıJaponya’da hükümet, Covid-19'un Omicron mutasyonu nedeniyle zorunlu karantina tedbiri uygulanacak ülkeler listesine Mozambik, Malavi ve Zambiya'yı da ekledi.
28.11.2021Dünya
Son dakika... Omicron Avustralya'ya ulaştı
Son dakika... Omicron Avustralya'ya ulaştıKoronavirüsün yeni varyantının ortaya çıktığı ülkeler arasına Avustralya'da katıldı. İsrail tüm yabancılara sınırlarını kapatırken, Suudi Arabistan da uçuş yasağı getirdiği ülkelere yenilerini ekledi.
28.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Malavi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.