Geri Dön
DünyaMekânın esas sahibi turistlerden rahatsız

Mekânın esas sahibi turistlerden rahatsız

ABD’de günlük 300 binin üzerinde seyreden koronavirüs vakaları yılbaşından beri uygulanan yoğun aşılama programı sayesinde 14 binler seviyesine indi.

Mekânın esas sahibi turistlerden rahatsız

Ülke genelinde 130 milyondan fazla kişinin aşılandığı açıklanırken, salgının en çok vurduğu California eyaleti de günlük vaka sayısını 1000’e çekmeyi başardı. Eyalette hayat yavaş yavaş normale dönerken La Jolla sahilinde salgınla durgunlaşan turizm tekrar canlandı. Salgında plajları mesken tutan denizaslanları da kalabalığın arasında objektife böyle yansıdı. 

6 kişilik aile havuza girerek yangından kurtulduAntalya'nın Aksu ilçesinde yaşayan ve tarımla uğraşan Harun Yılmaz, geçen hafta iş yerinden yıllık izne ayrıldı. Ailesiyle baba ocağına giden Yılmaz, burada bir anda alevlerin evlerine doğru geldiğini gördü. 3 çocuğunu, eşini ve Alzheimer hastası anneannesini yanına alan Yılmaz, otomobille bölgeden ayrılmaya çalıştı. Girdiği yolda alevlerin arasından geçen Yılmaz, bir süre sonra döndüğü yolun da çıkmaz sokak olduğunu gördü. Arkasından aracına doğru gelen alevleri çaresizce izleyen Yılmaz, bu sırada kapısı kapalı olan villayı fark etti. Kendisi ile ailesini duvardan atlayarak villanın bahçesine sokan Yılmaz, yanındakilerle buradaki yüzme havuzuna girdi. Alevlerin iyice yaklaşmasıyla sıcaklık artınca çocuklarını suya sokup çıkaran Yılmaz, panik içinde ağlayan çocuklarını sakinleştirmeye çalıştı. Saatler süren bekleyişin ardından alevler, villanın etrafındaki ormanları yaktı ve son olarak villaya sıçradı. Alevleri gören Yılmaz, villanın çökeceğini düşünerek ailesiyle aracını bırakıp kaçarak, güvenli bölgeye ulaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet