Vaka

Vaka

Son dakika vaka haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vaka gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vaka haber sayfamızda...

Vaka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 20.233 vaka haberi bulunmuştur.
TOPLU TAŞIMADA MASKE YASAĞI kalktı mı 2022? Hastane ve toplu taşımada (metro,metrobüs, otobüs) maske takma zorunluluğu son dakika
TOPLU TAŞIMADA MASKE YASAĞI kalktı mı 2022? Hastane ve toplu taşımada (metro,metrobüs, otobüs) maske takma zorunluluğu son dakikaToplu ulaşım araçları ve sağlık kuruluşlarında maske kullanımı zorunluluğu devam ediyor. Vaka sayılarının 2 bin civarına inmesi ile kapalı alanlarda maske kullanımı kaldırılmıştı. Gözler otobüs, metro, metrobüs gibi toplu taşımadaki maske takma zorunluluğunda! Bakan Koca, toplu taşımadaki maske kullanımı hakkında açıklama yapmış ve üst üste bin altında seyreden vaka sayısı sonrası da yeni açıklama beklenmeye başlamıştı. Sağlık kuruluşları ve toplu taşımada maske zorunluluğu ne zaman kalkıyor?
26.05.2022Gündem
SON DAKİKA: 26 Mayıs korona tablosu ve vaka sayısı son durumu! Güncel aşı haritası ile vefat sayısı
SON DAKİKA: 26 Mayıs korona tablosu ve vaka sayısı son durumu! Güncel aşı haritası ile vefat sayısıKoronavirüs tablosu, günlük olarak Sağlık Bakanlığı'nın sayfasından erişime sunuluyor. Tabloda kovid-19 pandemi verilerinin yanı sıra aşılama oranlarına dair detayları belirten aşı haritası da bulunuyor. Peki, 26 Mayıs korona tablosu son durumu açıklandı mı?
26.05.2022Gündem
Son dakika: 26 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte vakalarda son durum
Son dakika: 26 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte vakalarda son durumSon dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin 26 Mayıs 2022 koronavirüs tablosunu açıkladı. Tabloya göre günlük vaka sayısı 1310 olarak açıklandı.
26.05.2022Gündem
H ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: H Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
H ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: H Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftlerin yaşadığı en büyük heyecanlardan birisi de isim seçme. Çağa uygun modern, popüler, nadir bulunan, keşfedilmemiş ve duyulmamış isimleri tercih etmek isteyen anne ve baba adayları kız bebek isimleri anlamları konusuna oldukça dikkat ediyor. Çocuklarının hayat boyu taşıyacağı isme karar verirken aileler oldukça seçici davranıyor. Kız bebek isimleri ve anlamları hakkında derin bir araştırma içerisine giren bazı anne baba adayları kendileri veya diğer çocukları ile de uyumlu isim seçmek istiyor. H harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “H ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.05.2022Bebek
Japonya kapılarını turistlere yeniden açıyor
Japonya kapılarını turistlere yeniden açıyorJaponya Başbakanı Fumio Kishida, Covid-19 salgını nedeniyle askıya alınan turist girişlerine 10 Haziran itibariyle yeniden izin verileceğini açıkladı.
26.05.2022Dünya
SON DAKİKA: 25 Mayıs vaka sayısı son durumu! Güncel vefat sayısı ile aşı haritası paylaşıldı
SON DAKİKA: 25 Mayıs vaka sayısı son durumu! Güncel vefat sayısı ile aşı haritası paylaşıldıKoronavirüs tablosu son durumu, günden günde merakla araştırılıyor. Normalleşme sürecinde de özellikle vaka sayısı öne çıkıyor. Azalan vaka ve vefat eden hasta oranlarının yanı sıra uygulanan aşı oranları da tabloda yerini alıyor. Peki, bugünkü korona tablosu son durumu nedir?
25.05.2022Gündem
Son dakika: Koronavirüste 25 Mayıs tablosu belli oldu! İşte vakalarda son durum
Son dakika: Koronavirüste 25 Mayıs tablosu belli oldu! İşte vakalarda son durumTürkiye'nin güncel koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşıldı. Bakan Koca vakaların 3 gün üst üstte 1000'in altında olması durumunda, maske takma zorunluluğunun tamamen kalkacağını duyurmuştu. 2 boyunca 1000'in altında seyreden vakalar dün yeniden bini geçti. Bugün açıklanan vakalar ise 1260
25.05.2022Gündem
Bakan Koca'dan maymun çiçeği açıklaması
Bakan Koca'dan maymun çiçeği açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de maymun çiçeği vakasının görülmediğini açıkladı. Koca, "Gereksiz bir tedirginlik oluşmamalı. Hastalığın bir pandemi sebebi olacağına inanmıyorum" şeklince açıklama yaptı.
25.05.2022Haberler
Son dakika... Bakan Koca'dan maymun çiçeği açıklaması
Son dakika... Bakan Koca'dan maymun çiçeği açıklamasıGelen bir son dakika açıklamasına göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, maymun çiçeği virüsüne karşı çiçek aşısının etkinliğinin yüzde 80-85 oranında olduğunu bildiklerini belirterek, aşının geliştirilmesi noktasında Bilim Kurulu'yla istişare halinde olduklarını söyledi.
25.05.2022Gündem
Maymun çiçeği virüsü üç ülkede daha görüldü
Maymun çiçeği virüsü üç ülkede daha görüldüBirleşik Arap Emirlikleri (BAE), Çek Cumhuriyeti ve Slovenya'da ilk kez maymun çiçeği virüsüne bağlı vakalar tespit edildi. Daha önce Avrupa, Avustralya ve Amerika kıtalarında toplamda 18 ülke de daha vakalar bildirilmişti.
25.05.2022Dünya
‘Endişeye değil tedbire gerek var’
‘Endişeye değil tedbire gerek var’DSÖ, 19 ülkede görülen maymun çiçeği virüsü hastalığında 131 vakanın tespit edildiğini duyururken Milliyet’e bilgi veren uzmanlar, virüsün ancak yakın temas yoluyla bulaştığını, kolay yayılım riski olmamasına karşın dikkatli ve tedbirli olunmasını önerdi.
25.05.2022Gündem
Maymun çiçeğinde salgın ve mutasyon beklenmiyor! Kritik 3 yıl detayı
Maymun çiçeğinde salgın ve mutasyon beklenmiyor! Kritik 3 yıl detayıİngiltere'de başlayıp Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde hızla yayılan maymun çiçeği virüsü akıllara, "İkinci bir pandemi kapıda mı?" sorusunu getirdi. Özellikle cinsel temas yoluyla bulaşmasıyla dikkatleri üzerine çeken ve AIDS'e yol açan HIV virüsünü hatırlatan hastalıkla ilgili uzmanlar çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.
25.05.2022Gündem
SON DAKİKA: Güncel vaka sayısı AÇIKLANDI! 24 Mayıs korona tablosu son durumu ve aşı haritası paylaşıldı
SON DAKİKA: Güncel vaka sayısı AÇIKLANDI! 24 Mayıs korona tablosu son durumu ve aşı haritası paylaşıldıKoronavirüs (coronavirüs) tablosu, günlük olarak Sağlık Bakanlığı'nın covid-19 sayfasından erişime sunuluyor. Tabloda ise vaka sayılarındaki düşüş son günlerin ana gündem maddesi. Üç gün peş peşe bin sınırı altındaki vaka oranları neticesinde maske zorunluluğunun tamamen kaldırılacağının sinyali verilmişti. Peki, bugünkü vaka sayısı kaç oldu?
24.05.2022Gündem
Dünya alarmda! BAE’de ilk maymun çiçeği vakası tespit edildi
Dünya alarmda! BAE’de ilk maymun çiçeği vakası tespit edildiBirleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) ilk maymun çiçeği vakası tespit edildi.
24.05.2022Dünya
Son dakika haberi: 24 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Güncel vakalar...
Son dakika haberi: 24 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Güncel vakalar...Sağlık Bakanlığı, 'Günlük Kovid- 19 Tablosu' verilerini açıkladı. Son 24 saatte yapılan 136 bin 332 testte 1304 vaka tespit edildi. 6 kişi hayatını kaybederken, 1184 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi.
24.05.2022Gündem
Pandeminin lokomotifi hastanede 120 koronavirüs hastası kaldı
Pandeminin lokomotifi hastanede 120 koronavirüs hastası kaldıKoronavirüs salgını sürecinde lokomotif görevi üstlenen ve hastalığın pik yaptığı dönemde 1000'den fazla Covid-19 hastası bulunan Ankara Şehir Hastanesi'nde 30'u yoğun bakımda olmak üzere toplam 120 kişi kaldı.
24.05.2022Gündem
Dünya çapında maymun çiçeği vakası 131'i buldu
Dünya çapında maymun çiçeği vakası 131'i bulduDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünya genelinde 131 maymun çiçeği vakasının tespit edildiğini duyurdu. Şüpheli 106 vaka için ise çalışmaların sürüyor.
24.05.2022Dünya
Dr. Alver: Maymun çiçeğinin ölüm oranı düşük
Dr. Alver: Maymun çiçeğinin ölüm oranı düşükUzman Mikrobiyolog Dr. Öğr. Üyesi İpek Ada Alver, endişe yaratan maymunçiçeği (Monkeypox) virüsü hakkında açıklamalarda bulundu.  Alver, “Pandemi haline gelmesi ve Türkiye’de de vaka sayılarını görülmesi muhtemel olsa da ölümcüllük oranı yüksek olmaz” dedi.
24.05.2022Gündem
Kuzey Kore ilk kez Covid-19 ölümü bildirmedi
Kuzey Kore ilk kez Covid-19 ölümü bildirmediKuzey Kore'de 2 hafta önce ilk şüpheli Kovid-19 vakasının doğrulanmasından bu yana ilk kez yüksek ateş kaynaklı ölüm bildirilmediğini duyuran ülkede, salgının kontrol altına alındığı duyuruldu.
24.05.2022Dünya
Erzincan’da bir haftada 8 KKKA vakası
Erzincan’da bir haftada 8 KKKA vakasıErzincan’da havaların ısınmasıyla birlikte kenelerden insanlara geçen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakalarında artış başladı.
24.05.2022Sağlık
Vaka sayısı binin altına nasıl indi? Toplu taşımada maske yasağına 3 gün şartı
Vaka sayısı binin altına nasıl indi? Toplu taşımada maske yasağına 3 gün şartıTürkiye, 26 Nisan’daki son Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısından bu yana, yeni serbestlikler için vaka sayısının binin altına inmesini bekliyordu. Beklenen gelişme, önceki gün gerçekleşti. Şimdi gözler toplu taşımada maske kararına çevirildi
24.05.2022Gündem
SON DAKİKA: 23 Mayıs korona tablosu AÇIKLANDI! Bugünkü vaka sayısı ile aşı haritası son durumu...
SON DAKİKA: 23 Mayıs korona tablosu AÇIKLANDI! Bugünkü vaka sayısı ile aşı haritası son durumu...Koronavirüs tablosu, günlük olarak erişime sunuluyor. Tabloda gelinen noktada vaka oranları bin sınırının altına indi ve gözler toplu taşımadaki maske zorunluluğunun kaldırılmasına çevrildi. Peki, 23 Mayıs korona tablosu son durumu açıklandı mı?
23.05.2022Gündem
Son dakika haberi: 23 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Güncel vakalar...
Son dakika haberi: 23 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Güncel vakalar...Son dakika haberine göre; Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. İki gündür vaka sayısı binin altında. Bakan Koca dün yaptığı açıklamada, "Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak." demişti.
23.05.2022Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Turan maske için 'son' tarihi verdi
Bilim Kurulu Üyesi Turan maske için 'son' tarihi verdiSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Turan, "Zannediyorum ki bu yaz maskeden daha net bir şekilde kurtulacağız. Bakan Bey'in de ifade ettiği gibi; bugün ve yarınki vaka sayısı da binin altında olursa maskeyi her yerde çıkarıyoruz" dedi.
23.05.2022Haberler
Son dakika... Maymun çiçeği durmuyor! İki ülkede daha virüse rastlandı
Son dakika... Maymun çiçeği durmuyor! İki ülkede daha virüse rastlandıİskoçya ve Danimarka'da ilk vakalar tespit edildi, Arjantin'de test sonucu bekleniyor. Maymun çiçeğinin yayılma hızı bilim insanları için de sürpriz oldu. 'Dünya korkunç bir meydan okuma ile yüz yüze' diyen Dünya Sağlık Örgütü, Covid-19, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ve peşinden gelen maymun çiçeği virüsünü yaşanılan zorluklar arasında saydı.
23.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Vaka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.