Geri Dön

Mısır ve Tunus'ta corona virüs kaynaklı can kayıpları arttı

Yeni tip corona virüs kaynaklı can kayıpları Mısır'da 4 bin 834'e, Tunus'ta 51'e yükseldi.

Mısır ve Tunus'ta corona virüs kaynaklı can kayıpları arttı

Mısır Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kovid-19 nedeniyle 29 kişinin daha hayatını kaybettiği, ülkedeki toplam can kaybının 4 bin 834'e yükseldiği belirtildi.

Açıklamada, 238 yeni vakanın tespit edildiği, virüse yakalananların sayısının 94 bin 316'ya, iyileşenlerin sayısının ise 41 bin 137'ye ulaştığı aktarıldı.

Tunus

Tunus Sağlık Bakanlığı Kovid-19 nedeniyle bir kişinin daha yaşamını yitirdiğini, 17 yeni vakanın tespit edildiğini duyurdu.

Bakanlık açıklamasında, ülkede salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 51'e yükseldiği, toplam vakaların 1552'ye ulaştığı, bunlardan 1217 kişinin sağlığına kavuştuğu belirtildi.

Otobüsü durdurdu, binmek yerine ayakkabılarının iplerini bağladıMERSİN'in Tarsus ilçesinde şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan özel halk otobüsünü durduran bir gencin, binmek yerine kapı eşiğinde ayakkabılarının iplerini bağlayıp yoluna yaya olarak devam etmesi ilginç görüntüler oluşturdu. Şoförü sinirlendiren olay, duraktaki bir vatandaşın cep telefonu ve otobüsün kameralarına farklı açılardan yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber