Geri Dön
DünyaNavalni ciddi şekilde hasta

Navalni ciddi şekilde hasta

Hapishanede olan Rus muhalif Aleksey Navalni’nin önceki gün solunum rahatsızlığı nedeniyle hasta koğuşuna nakledildiğine ve koronavirüs testi yapıldığına dair iddiaların gündeme gelmesinin ardından avukatı Olga Mikhailova, Navalni’nin ciddi bir şekilde hasta olduğunu doğruladı.

Navalni ciddi şekilde hasta

Mikhailova, “Navalni çok kilo kaybetti, ayrıca şiddetli öksürüğü ve 38 derecelik ateşi var” dedi. Mikhailova, Navalni’nin tutulduğu hapishanedeki sağlıksız koşullar nedeniyle bu duruma sürüklenmesinin ‘tam bir rezalet’ olduğunu söyledi. Ayrıca Navalni’nin tedavisine ilişkin resmi bir bilgi alınmadığı belirtildi.

Bir mektubunda koğuşundaki üç mahkumun geçtiğimiz günlerde tüberküloz nedeniyle hastaneye kaldırıldığını yazan Navalni, sırtında ve bacaklarında yürümesini zorlaştıran uyuşukluk ve ağrı nedeniyle kişisel doktorunun ziyaretine gelmesinin reddedilmesi üzerine açlık grevi başlatmıştı. Navalni, ağır öksürük ve yüksek ateşi olmasına rağmen başlattığı açlık grevine devam edeceğini duyurdu.

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet