Navalni

Navalni

Son dakika navalni haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan navalni gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan navalni haber sayfamızda...

Navalni

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 91 navalni haberi bulunmuştur.
Navalni’nin durumu kritik
Navalni’nin durumu kritikRus mahlif Aleksey Navalni’nin hapishanede durumu gitgide ağırlaşıyor.
18.04.2021Dünya
Navalni ciddi şekilde hasta
Navalni ciddi şekilde hastaHapishanede olan Rus muhalif Aleksey Navalni’nin önceki gün solunum rahatsızlığı nedeniyle hasta koğuşuna nakledildiğine ve koronavirüs testi yapıldığına dair iddiaların gündeme gelmesinin ardından avukatı Olga Mikhailova, Navalni’nin ciddi bir şekilde hasta olduğunu doğruladı.
7.04.2021Dünya
Son dakika... Avrupa Birliği'nden Çin'e Sincan Uygur yaptırımı
Son dakika... Avrupa Birliği'nden Çin'e Sincan Uygur yaptırımıUluslararası topluluk, Sincan bölgesinin eski yöneticisi ve Çin Komünist Partisi yetkililerine insan hakları ihlallerinden yaptırım uygulanacağını açıkladı. Böylece, AB 30 yıl sonra ilk kez Pekin yönetimine karşı insan hakları ihlallerinden yaptırım açıklamış oldu. Çin, Sincan'da yaşayan yüz binlerce Müslümanı toplama kamplarında tutuyor.
22.03.2021Dünya
Rusya’da sosyal medyaya ‘demir perde’
Rusya’da sosyal medyaya ‘demir perde’Rusya, “yasa dışı” içerikleri kaldırmadığı gerekçesiyle bant genişliği sınırlaması yoluyla Twitter’a erişim hızını düşürme kararı aldı.
11.03.2021Dünya
Almanya Rus dezenformasyon kampanyalarının hedefinde
Almanya Rus dezenformasyon kampanyalarının hedefindeAvrupa Birliği (AB) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Almanya başka hiçbir AB ülkesinin olmadığı kadar Rus dezenformasyon kampanyalarının odak noktasında bulunuyor.
9.03.2021Dünya
Son dakika... Yaptırımlar devrede! Kremlin "karşılıksız bırakmayacağını" duyurdu...
Son dakika... Yaptırımlar devrede! Kremlin "karşılıksız bırakmayacağını" duyurdu...ABD yönetimi ve Avrupa Birliği (AB), Rusya'nın sinir gazıyla zehirleyerek öldürmeye çalıştığı iddia edilen Navalnıy için yaptırım uygulamaya başladı.
2.03.2021Dünya
Navalni’yi en kötü hapishaneye koydular
Navalni’yi en kötü hapishaneye koydularRus muhalif lider Aleksey Navalni’nin, hapis cezasını çekmek için “genel rejim” ceza kolonisine (yerleşkesine) gönderildiği açıklandı.
2.03.2021Dünya
Son dakika...Rusya sallandı! BM raporunun ardından ABD yaptırımları...
Son dakika...Rusya sallandı! BM raporunun ardından ABD yaptırımları...Moskova'ya iner inmez tutuklanan ve ardından ülkenin haftalarca süren protesto gösterilerine sahne olmasına neden olan muhalif Navalnıy ile ilgili BM raporu gündeme bomba gibi düştü. Geçtiğimiz sene Rus yönetimi tarafından zehirlendiğini iddia eden Navalnıy'e karşı Kremlin yetkilileri her fırsatta bu iddiayı yalanlamıştı. ABD'nin ise gelen son dakika haberine göre, Rusya'ya Navalnıy nedeniyle bu hafta yaptırım açıklayacaği iddia edildi.
2.03.2021Dünya
Son dakika... Şok BM raporu! 'Navlnıy'i Rusya zehirledi'
Son dakika... Şok BM raporu! 'Navlnıy'i Rusya zehirledi'Birleşmiş Milletler (BM) insan hakları soruşturmacısı Callamard, Rus muhalif Navalnıy’in zehirlendiği iddialarının doğru olduğunu açıkladı.
1.03.2021Dünya
AB’den Rusya’ya yaptırım kararı
AB’den Rusya’ya yaptırım kararıAvrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanları, Rus muhalif Aleksey Navalni’nin tutuklanması nedeniyle Rusya’ya yaptırım uygulanmasını kararlaştırdı.
23.02.2021Dünya
Son dakika: AB'den Navalnıy hamlesi! Rusya'ya yaptırım kararı alındı
Son dakika: AB'den Navalnıy hamlesi! Rusya'ya yaptırım kararı alındıAB ülkelerinin dışişleri bakanları, Rus muhalif Navalnıy'ın tutuklanması nedeniyle Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulanmasını kararlaştırdı. Bu yaptırım haricinde hali hazırda AB'nin Rusya'ya uyguladığı bir dizi yaptırım bulunuyor.
22.02.2021Dünya
AB’den Rusya’ya yeni yaptırımlar yolda
AB’den Rusya’ya yeni yaptırımlar yoldaAvrupa Birliği, Rusya’ya yönelik yaptırımlarını genişletmeye hazırlanıyor. Muhalif siyasetçi Navalni’nin hapis cezasının onanmasının ardından AB dışişleri bakanları pazartesi günü yeni yaptırımları tartışacak.
21.02.2021Dünya
‘Rusya mutlu olacak’
‘Rusya mutlu olacak’Rusya’da muhalif Aleksey Navalni’ye verilen hapis cezası, temyiz mahkemesince onandı.
21.02.2021Dünya
‘Bazı güçler Navalni’yi kullanıyor!’
‘Bazı güçler Navalni’yi kullanıyor!’Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı güçlerin Rus muhalif Aleksey Navalni’yi Rusya’da olumsuz ekonomik koşulların ortaya çıktığı bu dönemde özellikle kullandığını ileri sürdü.
15.02.2021Dünya
AB ve Rusya arasında yeni ‘Soğuk Savaş’
AB ve Rusya arasında yeni ‘Soğuk Savaş’Avrupa Birliği ile Rusya’nın arası Soğuk Savaş’tan sonra en kötü dönemi yaşıyor. Navalni’nin hapise atılmasının ardından, AB’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarının yolda olduğu görülürken, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, “AB ile ilişkileri koparmaya hazırız” dedi.
13.02.2021Dünya
‘Sevgi korkudan daha güçlü’
‘Sevgi korkudan daha güçlü’Rusya’da muhalefet, 14 Şubat’ta ülke çapında yeni bir eyleme hazırlanıyor. Buna göre, eylemciler kendi evleri önünde fener yakarak hükümete tepkilerini gösterecek
11.02.2021Dünya
AB'den Rusya'ya ek yaptırım hazırlığı
AB'den Rusya'ya ek yaptırım hazırlığıAB, Rusya ile yaşadığı Navalni krizinde yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. AB, aralarında Putin'e yakın isimlerin de bulunduğu Rus yetkililere karşı uyguladığı yaptırımların genişletilmesini masaya yatıracak.
9.02.2021Dünya
Son dakika... Bloomberg normalleşme için tarih verdi! Türkiye...
Son dakika... Bloomberg normalleşme için tarih verdi! Türkiye...Koronavirüs kâbusu sürerken, herkesin aklında ‘Hayat ne zaman normale döner’ sorusu var. Amerikan Bloomberg kanalının hesaplamasına göre, eğer aşı dağıtımı bu hızla sürer ve yeni varyantlara karşı da etkili olursa küresel sürü bağışıklığının kazanılması 7 yıl alabilir. İki doz aşıya göre yapılan hesaplamada, Türkiye’nin ise 2.6 yıl sonra nüfusunun yüzde 75’ini aşılayarak sürü bağışıklığı kazanması öngörülüyor. Bu süre, 3.2 yıl ile Almanya, 3.4 yıl ile Brüksel ve 3.9 yıl ile Hollanda gibi pek çok Avrupa ülkesinin önünde.
7.02.2021Gündem
Rus muhalif lider Navalni'ye ilk müdahaleyi yapan doktor hayatını kaybetti
Rus muhalif lider Navalni'ye ilk müdahaleyi yapan doktor hayatını kaybettiRusya'da muhalif lider Aleksey Navalni'ye zehirlendiği iddiasıyla kaldırıldığı Omsk Hastanesinde ilk müdahaleyi yapan Dr. Sergei Maksimishin, 55 yaşında hayatını kaybetti. Doktorun ölüm nedeni ise kalp krizi olarak duyuruldu.
4.02.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan Rusya'ya Navalnıy tepkisi
ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan Rusya'ya Navalnıy tepkisiABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Moskova Şehir Mahkemesinin Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın 3,5 yıllık ertelenmiş hapis cezasını, adli kontrol şartlarını yerine getirmediği gerekçesiyle normal hapis cezasına çevirmesine tepki göstererek, Navalnıy ve son günlerde protestolarda tutuklanan yüzlerce göstericinin derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu.
2.02.2021Dünya
Son dakika... Rus muhalif Navalni'ye hapis cezası!
Son dakika... Rus muhalif Navalni'ye hapis cezası!Moskova'da mahkeme, Rus muhalefet lideri Aleksey Navalni'ye, Almanya'da sinir gazı zehirlenmesi tedavisi gördüğü için denetimli serbestlik şartlarını ihlal ettiği suçlamasıyla hapis cezası verdi.
2.02.2021Dünya
Son dakika haberi | Beklenen an geldi çattı! Belli oluyor...
Son dakika haberi | Beklenen an geldi çattı! Belli oluyor...Hava aydınlanırken hareketlilik başladı, kaderi saatler içinde belli olacak ismin fotoğraflarını ajanslar peş peşe geçti. Dünya saniye saniye izlerken, Kremlin ve Rus Dışişleri'nden açıklamalar geldi.
2.02.2021Dünya
Rusya’da protestolu gün
Rusya’da protestolu günMuhalif lider Navalni’nin tutuklanmasını protesto için Rusya’nın farklı kentlerinde gösteriler düzenlenirken, ülkenin genelinde binlerce kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor.
1.02.2021Dünya
AB'den Rusya'da binlerce kişinin gözaltına alınmasına tepki
AB'den Rusya'da binlerce kişinin gözaltına alınmasına tepkiAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya'da tutuklu muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması için düzenlenen gösterilerde binlerce kişinin gözaltına alınmasından üzüntü duyduğunu bildirdi.
31.01.2021Dünya
Son dakika... İtiraz reddedildi! Zehirlenen Putin muhalifinin tutukluluğu devam edecek...
Son dakika... İtiraz reddedildi! Zehirlenen Putin muhalifinin tutukluluğu devam edecek...Rusya'da mahkeme, Putin muhalifi Aleksi Navalni'nin tutukluluğunun devamına karar verdi. Navalny, 22 Ağustos 2020'de Omsk'tan özel bir uçakla Berlin'deki Charite Hastanesine nakledilmiş, Rusya'ya döner dönmez Moskova'daki havaalanında 17 Ocak'ta gözaltına alınmıştı.
28.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

rusyaNavalniABnavalnıyAvrupa Birliği

Navalni ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.