Geri Dön
DünyaNew York'ta 'nedensiz' vahşet! Kafasını defalarca tekmeledi...

New York'ta 'nedensiz' vahşet! Kafasını defalarca tekmeledi...

ABD'de 61 yaşındaki Asyalı bir adam, 23 Nisan akşamı korkunç bir saldırıya uğradı. New York Polis Teşkilatı olayı soruşturduğunu ve nefret suçundan şüphelendiğini duyurdu.

23 Nisan Cuma akşam saatlerinde meydana gelen korkunç saldırı sonrasında kafa travması yaşayan, yüzünde kırıklar oluşan ve komaya giren Yao Pan Ma adlı kişi, hastanede yaşam mücadelesi veriyor. New York Polis Teşkilatı olayı soruşturduğunu ve nefret suçundan şüphelendiğini duyurdu.

Yetkililer, olayın saat 20.20 sularında Doğu Harlem'de meydana geldiğini bildirdi. Saldırganın, Ma'nın arkasından yaklaşıp yere düşürdüğü kaydedildi.

Olaya ilişkin yayımlanan görüntülerde saldırganın, kurban yere düştükten sonra kafasına defalarca tekme attığı görülüyor.

Yaşananlara tanıklık eden Armetha Knight şu ifadeleri kullandı:

"Adam alışveriş arabasıyla uğraşıyordu. Yapı iskelesinin oraya geldiğinde bir Afro-Amerikalı ona arkadan saldırdı. Bunun ardından kafasına vurmaya başladı."

New Yorkta nedensiz vahşet Kafasını defalarca tekmeledi...

Ma, söz konusu alışveriş arabasını plastik ve teneke şişeleri toplamak için kullanıyordu. Zira Ma'nın 31 yıllık hayat arkadaşı Baozhen Chen, eşinin daha önce restoranda çalıştığını Kovid-19 pandemisi sebebiyle buradan ayrılmak zorunda kaldığını ve geçimlerini sağlamak için bu işe yöneldiğini bildirdi.

Elli yedi yaşındaki Chen, New York Post'a şöyle konuştu:

"Korktum ve ağladım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Neden? Eşime bunu neden yaptı? Bu niye yaşandı? Lütfen saldırganı en kısa sürede yakalayın ve cezasını verin."

ABD'de Asyalılara yönelik suçlar, Kovid-19 pandemisiyle birlikte arttı. California State Üniversitesi'nin yayımladığı bir rapora göre, 2020'de bu kişilere karşı işlenen nefret suçları yüzde 149 yükseldi.

Pew Araştırma Merkezi'nin bu hafta yaptığı bir anket de çarpıcı sonuçlar verdi. Ankete katılan yetişkin Asyalıların yüzde 32'si, tehdit edilmekten veya fiziksel saldırıya uğramaktan korktuğunu bildirdi. Katılımcıların yüzde 81'i, kendilerine yönelik saldırıların arttığını bildirdi.

Kaynak: Independent Türkçe

Milliyet'te Gündem (17 Haziran 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet