Geri Dön

Pakistan'da eski bakan Asıf gözaltına alındı

Pakistan'da Savunma ile Dışişleri Bakanlığı yapan, muhalif milletvekili Kavaja Muhammed Asıf, bilinen gelir kaynaklarının ötesinde mal varlığına sahip olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Pakistan'da eski bakan Asıf gözaltına alındı

 

Ulusal Mali Sorumluluk Bürosundan (NAB) yapılan açıklamada, daha önce mal varlığıyla ilgili sorgulanan Asıf’ın 2004’ten 2008’e kadar yasal danışman olarak çalıştığı dönemde 136 milyon rupi (1 milyon 855 bin dolar) kazandığı, bununla birlikte bu döneme ait maaş miktarını ve farklı bilgileri NAB yetkililerine sunamadığı kaydedildi. 

Muhalefetteki Pakistan Müslüman Ligi-Navaz’ın (PML-N) milletvekillerinden Asıf, bilinen gelir kaynaklarının ötesinde mal varlığına sahip olduğu gerekçesiyle NAB ekiplerince gözaltına alındı. 

PML-N Genel Başkan Yardımcısı ve eski başbakanlardan Navaz Şerif’in kızı Meryem Navaz, Asıf’ın gözaltına alınmasını "kaçırılma" olarak nitelendirdi. 

Navaz, hükümetin "kaybetme korkusu"yla bu tür kararlar aldığını söyledi. 

Eski Başbakan Şerif ise Twitter’dan yaptığı açıklamada, hükümete tepki göstererek, söz konusu eylemin "iğrenç" olduğunu ileri sürdü. 

Asıf, 2013-2017 yılları arasında Şerif’in başbakanlığı döneminde Savunma Bakanı, 2017-2018’de Şahid Hakan Abbasi’nin başbakanlığında ise Dışişleri Bakanı olarak hizmet vermişti. 

Öte yandan, PML-N lideri ve eski Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif ise hakkında yürütülen kara para aklama ve yolsuzluk davasından 28 Eylül'de tutuklanmıştı.

Kısıtlamayı ihlal eden alkollü sürücüden şok sözler!İzmir’de kısıtlamayı ihlal ederek ters yönde araç kullanan alkollü sürücü, denetim yapan polis ekiplerine yakalandı. Ceza yememek için polise direnen sürücüye 5 bin 828 lira ceza kesilirken, ehliyetine 6 ay el konuldu. Alkollü sürücü, "Uyuşturucu mu satıyorum, fuhuş mu yapıyorum, bana yaptığınızı teröriste yapmazsınız" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet