Yolsuzluk

Yolsuzluk

Son dakika yolsuzluk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yolsuzluk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yolsuzluk haber sayfamızda...

Yolsuzluk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.404 yolsuzluk haberi bulunmuştur.
‘Tehdit etmek haddim değil’
‘Tehdit etmek haddim değil’Kılıçdaroğlu, bürokratlara yönelik çağrısıyla ilgili “Yasal ölçüler içinde çalışan hiç kimseyi tehdit etmek benim haddim değildir. Mafyatik ilişkilere sizi zorlarlarsa onların başına çökeceğim” dedi.
20.10.2021Siyaset
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Lübnan’da neler oluyor?
Lübnan’da neler oluyor?Lübnan’da 15 yıl boyunca devam eden ve 150 binden fazla kişinin ölümüne yol açan iç savaşın etkileri günümüzde hala devam ediyor. İç savaş döneminde yaşananlar ve düşmanlıklar, günümüz siyasetinde rol oynamaya devam ederken, Şii, Sünni, Hrıstiyan ve Dürziler arasında ayrışan ülke, bir türlü huzur ve istikrarı yakalayamıyor.
16.10.2021Dünya
Eski Avusturya Başbakanı Kurz milletvekili olarak yemin etti
Eski Avusturya Başbakanı Kurz milletvekili olarak yemin ettiHakkında yolsuzluk soruşturması başlatılan Avusturya Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı ve eski Başbakan Sebastian Kurz, Meclis'te yemin ederek milletvekilliğine geri döndü.
14.10.2021Dünya
Yeni bakan Ankara doğumlu çıktı
Yeni bakan Ankara doğumlu çıktıAvusturya’da yolsuzluk soruşturması nedeniyle istifa eden Sebastian Kurz’un ardından başbakanlığa Alexander Schallenberg’in atanmasıyla boşalan Dışişleri Bakanlığı’na Michael Linhart geldi.
14.10.2021Dünya
Yeni Şansölye de Türkiye karşıtı!
Yeni Şansölye de Türkiye karşıtı!Avusturya’da yolsuzluk suçlamaları nedeniyle görevinden istifa eden Sebastian Kurz’un yerine göreve başlayan yeni Başbakan Alexander Schallenberg’un, Kurz’dan aldığı “Türkiye karşıtlığı” mirasını sürdürmesi bekleniyor.
13.10.2021Dünya
Kılıçdaroğlu'ndan 'Kara kış fonu' önerisi
Kılıçdaroğlu'ndan 'Kara kış fonu' önerisiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Kara kış fonu' oluşturulması önerisinde bulunarak "İnsanlarımızın kışı huzur içinde geçirmelerini istiyoruz. Erdoğan böyle bir fon kurarsa hiç kimsenin elektriği, doğal gazı kesilmeyecek" dedi.
12.10.2021Siyaset
Avusturya'da Kurz'un istifasının ardından yeni Başbakan göreve başladı
Avusturya'da Kurz'un istifasının ardından yeni Başbakan göreve başladıAvusturya'da hakkında yolsuzluk soruşturması başlatılan Sebastian Kurz’un başbakanlıktan istifa etmesinin ardından eski Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg yemin ederek göreve başladı.
11.10.2021Dünya
Son dakika: Alexander Schallenberg yemin etti!
Son dakika: Alexander Schallenberg yemin etti!Son dakika haberine göre, Avusturya Dışişleri Bakanı Schallenberg, Kurz'un yolsuzluk soruşturması sırasında istifa etmesinin ardından şansölye olarak yemin etti!
11.10.2021Dünya
Son dakika! Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz istifa etti
Son dakika! Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz istifa ettiSon dakika haberine göre, Avusturya’da "rüşvet, yolsuzluk ve güveni kötüye kullanma" suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan Başbakan Sebastian Kurz, görevinden istifa etti. Öte yandan Avusturya’da Yeşiller Partisi lideri ve Başbakan Yardımcısı Werner Kogler, merkez sağ Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz’un başbakanlık görevinden istifa etmesinin, koalisyon hükümetinin çalışmalarını gelecekte sürdürebilmesi için doğru ve önemli bir adım olduğunu ifade etti.
9.10.2021Dünya
Fernandez'in 'örtbas davası' düştü
Fernandez'in 'örtbas davası' düştüArjantin'de mahkeme, ülkenin eski lideri Cristina Fernández hakkında, 1994 yılında Buenos Aires'teki bir Yahudi kültür merkezinde 85 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıya İranlı ajanların karıştığı iddialarını örtbas etmeye çalıştığı suçlamasıyla açılan davayı reddetti.
8.10.2021Dünya
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge için tarih verdi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge için tarih verdiAK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kılıçdaroğlu diline 3600 ek gösterge meselesini dolamış. Halbuki bu sözü veren biziz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini bizzat muhataplarımıza beyan eden biziz." dedi.
8.10.2021Siyaset
‘3600 ek gösterge seneye çözülecek’
‘3600 ek gösterge seneye çözülecek’Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sıkıntılarımız var, ama nasıl çözüleceğini de en iyi biz biliyoruz” dedi. Erdoğan 3600 ek gösterge meselesinin de önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüleceğini açıkladı.
8.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge için tarih verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge için tarih verdiAK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kılıçdaroğlu diline 3600 ek gösterge meselesini dolamış. Halbuki bu sözü veren biziz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini bizzat muhataplarımıza beyan eden biziz." dedi.
7.10.2021Haberler
Çekya'da anketler iktidar partisi ANO'nun kıl payı zaferini gösteriyor
Çekya'da anketler iktidar partisi ANO'nun kıl payı zaferini gösteriyorÇekya'da iktidarda bulunan Gayrimemnun Vatandaşlar Hareketi'nin (ANO) 8-9 Ekim'de düzenlenecek genel seçimlerde ilk sırayı alması ancak tek başına hükümeti kuracak salt çoğunluğun uzağında kalması bekleniyor.
7.10.2021 Dünya
‘Guguk Kuşu’nu yaşıyor gibiyiz’
‘Guguk Kuşu’nu yaşıyor gibiyiz’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. TBMM’de yeni dönemin ilk grup toplantısını yapan Akşener’in konuşması partililer tarafından “Başbakan Akşener” sloganlarıyla kesildi. Akşener konuşmasında özetle şunları söyledi:
7.10.2021Siyaset
AK Parti’den Adalar TÜGVA açıklaması: Zorla tahliye hukuka aykırıdır
AK Parti’den Adalar TÜGVA açıklaması: Zorla tahliye hukuka aykırıdırAK Parti İstanbul İl Başkanlığı, Adalar’daki TÜGVA İlçe Temsilciliği’nde yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada; “Söz konusu yer, 2018’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Türkiye’nin gençlerine hizmet etmek amacıyla 10 yıllığına Borçlar Yasası kapsamında kiralanmış bir yerdir. Ev sahibi kiracı ilişkisi mevcuttur. Bir gece ansızın İBB zabıtalarının gönderilerek zorla tahliye ettirilmek istenmesi hukuka aykırıdır. Resmi sözleşmeye rağmen CHP örgütleri güvenlik memuru gibi kullanılarak gençlerimize saldırmaktadır. Burası bir hukuk devletidir. Siz CHP devleti zannetmiş olabilirsiniz ancak o devirler geride kaldı. Farkına varın artık” denildi.
6.10.2021Siyaset
Avusturya'da Başbakan Kurz'a yakın isimlere 'rüşvet' baskını
Avusturya'da Başbakan Kurz'a yakın isimlere 'rüşvet' baskınıAvusturya polisi, rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında Başbakan Sebastian Kurz’un başında bulunduğu Avusturya Halk Partisi (ÖVP) ve Başbakanlık binasında arama yaptı.
6.10.2021Dünya
Büyükada'da tahliye gerilimi
Büyükada'da tahliye gerilimiBüyükada'da bulunan Şehir Hatları Vapur İskelesi'nde TÜGVA Adalar İlçesi Temsilciliği'nin İBB tarafından tahliye edilmek istenmesi üzerine polis ile zabıta ekipleri arasında gerginlik çıktı. TÜGVA yetkilileri kira sözleşmesinin İBB tarafından usulsüz olarak tek taraflı bozulduğunu iddia etti. İBB ise binanın tahliyesi için ellerinde mahkeme kararı olduğunu açıkladı. Öte yandan AK Parti de konuyla ilgili açıklama yaptı.
6.10.2021Gündem
Meral Akşener: Ben cumhurbaşkanlığa talip değilim
Meral Akşener: Ben cumhurbaşkanlığa talip değilimİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ben cumhurbaşkanlığa talip değilim. Ama seçimlerden 1'inci parti olarak çıkmaya ve bunu hep birlikte başardığımızda, 'İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'in ilk başbakanı olmaya talibim" dedi.
6.10.2021Siyaset
Tunus'ta Cumhurbaşkanı Said taraftarlarından gösteri
Tunus'ta Cumhurbaşkanı Said taraftarlarından gösteriTunus'ta Cumhurbaşkanı Kays Said’in 25 Temmuz’da aldığı olağanüstü kararlara destek gösteri yapıldı.
3.10.2021Dünya
Ekimde ne izleyeceğini biliyorum!
Ekimde ne izleyeceğini biliyorum!Bu yıl 20. kez düzenlenecek Filmekimi’nde merakla beklenen filmler var. Festivallerden ödüllerle dönenler, yapım aşamasında sinemaseverleri heyecanlandıranlar. Seçmesi zor, o yüzden size beş öneri hazırladık
Son dakika haberleri: Gürcistan'da seçim günü! Döner dönmez tutuklandı...
Son dakika haberleri: Gürcistan'da seçim günü! Döner dönmez tutuklandı...Facebook hesabından yaptığı açıklamayla sadece Gürcistan'da değil tüm dünyada gündeme oturan Eski Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, yerel seçimler için ülkesine döneceğini açıklamıştı. Hakkında gıyabi tutuklama kararı olduğu için yıllardır ülkesine dönemeyen Saakaşvili, bugün için bilet aldığını duyurmuştu. Eski Devlet Başkanı ülkeye girer girmez tutuklandı. Rusya ve Avrasya Araştırmacısı Ümit Nazmi Hazır, "Saakaşvili’nin Gürcistan’a dönmesi de sorun, dönmemesi de sorun" derken, Ankara Kriz ve Siyaset Araştırmaları Merkezi (ANKASAM) Dış Politika Uzmanı Emrah Kaya da, eski Devlet Başkanı'nın geri dönüşüyle birlikte yaşanabilecek iki olasılığa dikkat çekti.
2.10.2021Dünya
Son dakika: Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı ülkesinde gözaltına alındı
Son dakika: Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı ülkesinde gözaltına alındıHakkında 6 yıl gıyabı hapis cezası kararı bulunduğu ülkesine 8 yıl sonra dönen eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili gözaltına alınarak hapishaneye götürüldü. Saakaşvili'nin burada açlık grevine başladığı bildirildi.
1.10.2021Dünya
Said'den yargıya 'yolsuzluğa karışanların yargılanması' çağrısı
Said'den yargıya 'yolsuzluğa karışanların yargılanması' çağrısıTunus Cumhurbaşkanı Kays Said, yargıya, 2019 seçimlerinde mali ihlal başta olmak üzere yolsuzluk davalarına karışanların yargılanması konusundaki sorumluluğunu üstlenme çağrısında bulundu.
1.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Sebastian Kurzson dakika haberleravusturyaTÜGVAKays Said

Yolsuzluk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.