DünyaParis'teki bıçaklı saldırıda Alman turist öldü

Paris'teki bıçaklı saldırıda Alman turist öldü

03.12.2023 - 13:19 | Son Güncellenme:

Fransa’nın başkentinde elindeki bıçak ve çekiçle etrafa saldıran kişi Alman turistin ölümüne neden oldu, Filipinli bir çifte vatandaş ile İngiliz turist de yaralandı.

Paristeki bıçaklı saldırıda Alman turist öldü

Fransa’nın başkenti Paris’te bir saldırgan dehşet saçtı. Eyfel Kulesi yakınında Quai de Grenelle civarında elindeki bıçak ve çekiçle yoldan geçenlere saldıran şahsın yaraladığı Alman turist hayatını kaybetti.

Haberin Devamı

Saldırganın çekiçli saldırısı sonucu Filipinli çifte vatandaş ile İngiliz turist başından yaralandı. Saldırganın, emniyet güçlerinde daha önce kaydı bulunduğu ve Fransa doğumlu olduğu öğrenildi.

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, saldırının ardından incelemelerde bulunmak üzere olay yerine hareket etti. Darmanin, saldırganın istihbarat servisleri tarafından 'ciddi psikiyatrik bozuklukları' olduğunun bilindiğini söyledi.

MACRON 'TERÖR SALDIRISI' DEDİ

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yaptığı açıklamada, olayı 'terör saldırısı' olarak nitelendirirken, Fransa'nın terörle mücadele savcılığı tarafından soruşturma başlatılacağını belirtti.

Macron, “Bu akşam hayatını kaybeden Alman vatandaşının ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullanarak, Fransız acil servislerine de teşekkür etti.