Geri Dön

Pentagon, Trump'ın kararından memnun

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis’in Başkan Donald  Trump’ın geçen hafta istifa eden Michael Flynn’in yerine Korgeneral Herbert  Raymond McMaster’ı atamasından memnuniyet duyduğu bildirildi.

Pentagon, Trump'ın kararından memnun

Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Deniz Albay Jeff Davis, gazetecilere yaptığı açıklamada, Savunma Bakanının yeni ulusal güvenlik danışmanı ile uzun yıllardır tanıştığını ve birlikte çalıştıklarını ifade etti.

Davis, “Bakan Mattis, McMaster’ı kitabı çıktığı 1990'ların sonlarından beri tanır ve onun strateji perspektifine, entelektüel titizliği ve yönetim anlamındaki disiplinine büyük saygı duyar.” diye konuştu.

McMaster, Körfez Savaşı, Irak ve Afganistan’ın işgalinde görev alması ve 2006 yılında Irak'ın Telafer ilçesindeki direnişin kırılmasında oynadığı rol ve ülkedeki kabile liderleri ile yaptığı anlaşmalarla biliniyor.

'Çelik Kartallar'ın müthiş görüntüsü! Sadece 10 dakikada yapıyorHava Kuvvetlerinin 'Çelik Kartalları' ani hava harekatı gerektiğinde 10 dakika içinde havalanarak tehdidi bertaraf edebilecek bir kabiliyete sahip.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber