Geri Dön

Peru'da doktorlar açlık grevine başladı

Güney Amerika ülkesi Peru’da dört doktor yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede menfi çalışma koşulları nedeniyle açlık grevine başladı.

Peru'da doktorlar açlık grevine başladı

Peru’nun başkenti Lima’da, salgın ile mücadele eden sağlık görevlileri, çalışma koşullarının standardın altında olduğunu belirterek hükümetten çözüm bulmasını istedi.

Açlık grevine katılan Dr. Teodoro Quinnones, yetersiz çalışma koşullarından endişe duyduğunu vurgulayarak "Hala oksijen ve ilaç eksikliği var. Hükümetin verdiği vaatler yerine getirilmedi, hiçbir şey yapılmıyor." ifadelerini kullandı.

Quinnones, salgınla mücadelede çaba sarf eden doktorların daha yüksek maaş değil, sadece çalışma koşullarının iyileştirilmesini istediğini söyledi.

Peru Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 113 kişi yaşamını yitirdi ve 3 bin 406 yeni vaka görüldü.

Ülkede Kovid-19 salgınında vaka sayısı 1 milyon 78 bin 675'e, ölü sayısı 39 bin 157'ye, iyileşenlerin sayısı 993 bin 509'a yükseldi.

Korkutan manzara! 'Daha önce hiç böyle bir şey ile karşılaşmadık'İstanbul'un önemli su kaynaklarından biri olan Alibeyköy Barajı'nın bir bölümünde bulunan onlarca ölü balık dikkat çekti. Balıkların yakınında ölmüş karabatak kuşu da yer alırken balık tutmaya gelenler, "Daha önce hiç böyle bir şey ile karşılaşmadık" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet