Dünya Pink Floyd solisti Roger Waters, Kolombiya Devlet Başkanı ile 'Filistin' bayrağı açtı

Pink Floyd solisti Roger Waters, Kolombiya Devlet Başkanı ile 'Filistin' bayrağı açtı

08.12.2023 - 16:21 | Son Güncellenme:

Efsanevi rock müzik grubu Pink Floyd’un solisti Roger Waters, Bogota'da görüşme gerçekleştirdiği Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro ile 'Filistin' bayrağı açtı.

Pink Floyd solisti Roger Waters, Kolombiya Devlet Başkanı ile Filistin bayrağı açtı

İngiliz müzisyen ve ünlü Pink Floyd grubunun solisti Roger Waters, konser için geldiği Kolombiya'nın başkenti Bogota'da Devlet Başkanı Gustavo Petro tarafından kabul edildi.

Haberin Devamı

Waters, Devlet Başkanlığı Sarayı Casa de Narino'da gerçekleştirilen görüşmede Petro'nun en küçük kızı Antonella'ya imzalı gitarını hediye etti. İkili, görüşmenin sonunda ise dev 'Filistin' bayrağı açarak kameralara poz verdi.

Pink Floyd solisti Roger Waters, Kolombiya Devlet Başkanı ile Filistin bayrağı açtı

Kolombiya Devlet Başkanlığından görüşmeye dair yapılan açıklamada, Roger Waters'ın Petro'nun "Gazze'deki soykırımın durdurulması gerektiği yönündeki sağlam duruşuna övgüde" bulunduğu ifade edildi. Waters'ın ayrıca Cumhurbaşkanı Petro'dan Gazze'deki soykırımın durdurulması için Birleşmiş Milletler'in yargı organı Uluslararası Adalet Divanı önünde bir eyleme öncülük etmesini istediği kaydedildi.

Pink Floyd solisti Roger Waters, Kolombiya Devlet Başkanı ile Filistin bayrağı açtı

Öte yandan, İsrail'in ayrım gözetmeksizin gerçekleştirdiği saldırılara ve Gazze halkına yönelik toplu cezalandırmasına karşı sesini yükselten ünlüler arasında yer alan Roger Waters, Filistin'in haklarını savunduğu gerekçesiyle Güney Amerika konserlerinin İsrail lobileri tarafından engellenmeye çalışıldığını açıklamıştı.

Yazarlar