Geri Dön

Priştine’de bin kişilik iftar çadırı kuruldu

Kosova’nın başkenti Priştine’de Ramazan dolayısıyla dev bir iftar çadırı kuruldu.
Kosova Müftülüğü’nün desteği, İstanbul Eyüp Belediyesi, Kosova’da Birleşmiş Milletler Polis Gücü bünyesinde görev yapan Türk Polisi, Gerçek Kültür Sanat ve Spor Derneği, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığının (TİKA) katkılarıyla kurulan iftar çadırında, Ramazan boyunca her gün bin kişiye iftar verilecek. Ayrıca kültürel etkinlikler ve konserler de düzenlenecek.
Kosova’da Mehmetçiğin başlatıp, son yıllarda Türkiye’den İstanbul Bayrampaşa Belediyesi’nin “Ramazan Konvoyu”’ ile gelenek halini alan bu Ramazan ayı etkinliği, Kosova halkından büyük ilgi görüyor. Priştine’nin merkezinde Gençlik Sarayı platosunda kurulan, Kosova ve Türk bayraklarıyla donatılan dev çadırda yalnız başkentten değil, önceden düzenlenen otobüs seferleriyle Kosova’nın farklı yerlerinden gelenlerin iftar çadırında oruç açmaları sağlanacak.
Kosova Müftüsü Naim Tırnava, Ramazanın başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajda, Kosova’nın Ramazan ayına bu kez bağımsız ve egemen bir ülke olarak girdiğine dikkati çekerek, Ramazanın barış, sevgi, özgürlük duygularına vesile olmasını diledi. Kosova Cumhurbaşkanı Fatmir Seydiu ile Başbakan Haşim Taçi de yurttaşların Ramazanlarını kutlayarak, barış, sevgi ve hoşgörü içinde geçmesini temenni ettiler. Ramazan dolayısıyla, Kosova İslam Birliği ve Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı arasındaki işbirliği çerçevesinde Kosova’ya Türkiye’den 4 dini görevli gönderildi. Bu görevlilerden biri Mitroviça, biri Brod ve ikisi de Mamuşa’da hizmet verecek.

'Polis defalarca başıma vurdu' dedi! Nezarethaneden akılalmaz görüntüİstanbul Esener’de maske tartışması sonrası gözaltına alınan kişi, polisin kendisini darp ettiğini öne sürerek şikayette bulundu. Ancak polis merkezinin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıkınca herkes şoke oldu. Gözaltına alınan kişinin nezarethanenin demir kapısı ve parmaklıklarına defalarca kafasıyla vurduğu saniye saniye kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet