Priştine

Priştine

Son dakika Priştine haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Priştine gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Priştine haber sayfamızda...

Priştine

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 576 pristine haberi bulunmuştur.
Son dakika... Kosova'nın yeni cumhurbaşkanı belli oldu!
Son dakika... Kosova'nın yeni cumhurbaşkanı belli oldu!Kosova meclisinde yapılan oylamada Osmani yeni cumhurbaşkanı seçildi.
4.04.2021Dünya
AnadoluJet, Antalya, Dalaman ve Bodrum'a haftalık 102 sefer düzenleyecek
AnadoluJet, Antalya, Dalaman ve Bodrum'a haftalık 102 sefer düzenleyecekTürk Hava Yolları'nın (THY) markası AnadoluJet, yaz döneminde turizm odaklı yurt dışı uçuşlarını artırarak Avrupa ve Orta Doğu'daki 19 yeni noktadan Antalya, Dalaman ve Bodrum'a haftalık 102 sefer düzenleyecek.
31.03.2021Ekonomi
Avrupa kıtasında Osmanlı izleri
Avrupa kıtasında Osmanlı izleriAvrupa çok eski çağlardan beri farklı Türk boylarının yurdu oldu. Hunlar, Avarlar, Kumanlar, Peçenekler, Bulgarlar, Hazarlar ve en nihayetinde de Osmanlılar Avrupa'ya yerleşip burada kalıcı eserler ve izler bıraktı. 1352 yılında Orhan Gazi'nin oğlu Süleyman Paşa'nın bugünkü Gelibolu'da bulunan Çimpe Kalesi'ni fethetmesiyle başlayan ilerleme Osmanlı ordusunun Viyana kapılarına kadar ulaşmasına değin devam etti. 1912'de Balkan Harbi sonrasında Avrupa'daki topraklarının Doğu Trakya hariç tamamını kaybeden Osmanlı'dan geriye Macaristan'dan Yunanistan'a uzanan geniş bir coğrafyada çok sayıda mimari eser kaldı. Beş asır boyunca Avrupa'nın farklı bölgelerinde hakimiyet kuran Osmanlı İmparatorluğu'ndan geriye kalan bazı eserlere ve kentlere birlikte bakalım.
29.03.2021Tatil
AnadoluJet’ten yurt dışına ‘bahar kampanyası’
AnadoluJet’ten yurt dışına ‘bahar kampanyası’AnadoluJet başlattığı kampanya ile İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa havalimanlarından Orta Doğu ve Avrupa’nın birçok  noktasına, seyahat etme fırsatını uygun fiyatlarla sunduğunu duyurdu.
29.03.2021Ekonomi
AnadoluJet yurt dışı uçuşlarda "Bahar Kampanyası" başlattı
AnadoluJet yurt dışı uçuşlarda "Bahar Kampanyası" başlattıAnadoluJet başlattığı kampanya ile İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa havalimanlarından Orta Doğu ve Avrupa’nın birçok noktasına, güvenli ve konforlu seyahat etme fırsatını yolcularına en uygun fiyatlarla sunuyor.
28.03.2021Ekonomi
Avrupa'nın en pahalı başkentleri
Avrupa'nın en pahalı başkentleriDünyanın en çok turist çeken kıtası olan Avrupa, görkemli başkentleriyle de ünlü. Kültür-sanat mekanları, müzeleri, kafeleri ve caddeleriyle Avrupa başkentleri dünyanın geri kalanı için de rol model konumunda. Peki turistler için en önemli soru olan bu kentlerdeki fiyatlar ne alemde? Hangi başkentler çok pahalı? Hangileri ise daha ucuz? İşte Avrupa'nın dört bir yanından en pahalı ve ucuz başkentler.
18.03.2021Tatil
Karadağ'daki Boşnak Partisi Genel Başkanı Husovic hayatını kaybetti
Karadağ'daki Boşnak Partisi Genel Başkanı Husovic hayatını kaybettiBalkan ülkesi Karadağ'daki Boşnak Partisi (BS) Genel Başkanı Rafet Husovic 57 yaşında yaşamını yitirdi.
9.03.2021Dünya
THY’den 99 dolarlık seyahat kampanyası
THY’den 99 dolarlık seyahat kampanyasıTürk Hava Yolları (THY), Balkanlar, Kafkaslar ve Ukrayna’ya gidiş-dönüş her şey dahil 99 dolardan başlayan fiyatlarla bilet satış kampanyası başlattı.
2.02.2021Ekonomi
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2021 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2021 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
4.01.2021Eğitim
İkonik çantalar sergileniyor
İkonik çantalar sergileniyorLondra’daki Victoria & Albert Müzesi çantaları odağına alan “Bags: Inside Out“ sergisini sanatseverlerle buluşturdu.
25.12.2020Kültür Sanat
İstifa eden Kosova lideri Taçi'nin evine polis baskını
İstifa eden Kosova lideri Taçi'nin evine polis baskınıAralarında uluslararası ekiplerin de bulunduğu birlikler, savaş suçu iddianamesinin kabul edilmesiyle görevini bırakacağını açıklayan Taçi'nin evine sabah saatlerinde girdi.
6.11.2020Dünya
Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi görevinden istifa etti
Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi görevinden istifa ettiKosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi, Lahey'deki Kosova Özel Savcılığının hazırladığı savaş suçları iddianamesinin mahkeme tarafından kabul edilmesi üzerine görevinden istifa ettiğini duyurdu.
5.11.2020Haberler
Haşim Thaçi kimdir, neden istifa etti? Haşim Thaçi biyografisi
Haşim Thaçi kimdir, neden istifa etti? Haşim Thaçi biyografisiResmen savaş suçu işlemekle itham edilen Kosova Cumhurbaşkanı Thaçi, görevini bırakıyor. Vatandaşlar ise Haşim Thaçi kimdir sorusuna cevap arıyor. Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi'nin biyografisini haberimize ekledik. İşte , Kosova Özel Savcılığı tarafından hakkındaki iddianamenin kabul edilmesi üzerine görevinden istifa ettiğini duyuran Haşim Thaçi hakkında merak edilenler...
5.11.2020Gündem
Son dakika... Haşim Taçi istifa etti
Son dakika... Haşim Taçi istifa ettiResmen savaş suçu işlemekle itham edilen Kosova Cumhurbaşkanı Taçi, görevini bırakıyor.
5.11.2020Dünya
Kosova'da eski meclis başkanı Krasniçi'nin evine baskın
Kosova'da eski meclis başkanı Krasniçi'nin evine baskınKosova'nın eski meclis başkanı ve Kosova Kurtuluş Ordusu'nun (UÇK) eski sözcüsü Yakup Krasniçi'nin evine baskın düzenleniyor.
4.11.2020Dünya
Mehmetçik’ten Kosova'da eğitime destek
Mehmetçik’ten Kosova'da eğitime destekKosova'daki NATO Barış Gücü (KFOR) bünyesinde görev yapan Türk Temsil Heyeti Başkanlığı, ülkenin güneybatısındaki Yakova şehrinde bulunan Hysni Zajmi Sağlık Lisesi'nin fizyoterapi dershanesini yeniledi.
21.10.2020Haberler
Mehmetçik’ten Kosova'da eğitime destek
Mehmetçik’ten Kosova'da eğitime destekKosova'daki NATO Barış Gücü (KFOR) bünyesinde görev yapan Türk Temsil Heyeti Başkanlığı, ülkenin güneybatısındaki Yakova şehrinde bulunan Hysni Zajmi Sağlık Lisesi'nin fizyoterapi dershanesini yeniledi.
21.10.2020Dünya
Avrupa'nın en genç ülkesi Kosova
Avrupa'nın en genç ülkesi KosovaKosova, Yugoslavya'nın dağılma sürecinde bağımsızlığını en son ilan eden ülke oldu. Avrupa'nın en genç ülkesi olan Kosova, yüzlerce yıl Osmanlı yönetiminde kalması nedeniyle Türkiye ile çok yakın bağları bulunan bir ülke. Türkçenin belediyeler nezdinde resmi dil olduğu Kosova'da tarih ve doğa ile iç içe bir yolculuğa çıkabilirsiniz.
11.10.2020Tatil
Rusya'ya Navalny yaptırımları yolda
Rusya'ya Navalny yaptırımları yoldaAvrupa Birliği, muhalif liderin zehirlenmesi nedeniyle Moskova yönetimine yeni yaptırımlar uygulamaya hazırlanıyor. Almanya ve Fransa'nın başını çektiği grubun tüm üye ülkeleri ikna etmesi bekleniyor.
10.10.2020Dünya
"Esas nokta bizi bir araya getirecek evrenselliği yakalamak"
"Esas nokta bizi bir araya getirecek evrenselliği yakalamak"Elina Duni, son dönemde Balkanların dünyaya hediye ettiği en önemli seslerden biri. İlk albümünü yayımladığı 2007 yılından bu yana Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Karadağ ve İtalya'nın güneyindeki Arnavut halk ezgilerini modern caz sesiyle birleştiren Elina Duni uzun sayılabilecek bir aranın ardından yeniden İstanbul'daydı. 27. İstanbul Caz Festivali kapsamında Kardeş Türküler konserine konuk olan Elina Duni ile performansının öncesinde bir araya gelme fırsatım oldu. Anneannemin küçüklüğümde bana söylediği Arnavut halk ezgilerini yıllarca Elina Duni'den dinledikten sonra nihayet bir röportaj fırsatı da bulmuş olduk. Son dönemde ağırlıklı olarak kendi yaptığı İngilizce ve Fransızca bestelerle kariyerine devam eden Elina Duni ile bu yolculuğu ve daha pek çok şey üzerine konuştuk. Son olarak konser kaydını İKSV sitesinde de izleyebileceğinizi hatırlatmış olalım.
15.10.2020Kültür Sanat
‘Daha elçilik sayfası açılmadı’
‘Daha elçilik sayfası açılmadı’ABD Başkanı Donald Trump’ın, Sırbistan-Kosova arasındaki anlaşmaya ilişkin Beyaz Saray’da yaptığı açıklama sırasındaki tavırlarıyla tartışma konusu olan Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, tepki çeken “Belgrad, büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacak” ifadelerini düzeltti ve “Sırbistan henüz o sayfayı açmadı” dedi.
9.09.2020Dünya
Sırbistan Hakkında Bilgiler; Sırbistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Sırbistan Hakkında Bilgiler; Sırbistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıSırbistan, resmi adı ile Sırbistan Cumhuriyeti, 2006 yılında tam bağımsızlığını kazanmış bir balkan ülkesidir. Sırbistan-Karadağ ikilisinin ayrılması sonucu özerkliğini ilan etmiş olan ve tam bağımsızlığına kavuşan Sırbistan'ın kuzeyinde Macaristan, batısında Hırvatistan, güneyinde Kuzey Makedonya ve Kosova, doğusunda ise Romanya ve Bulgaristan'ı bulundurmaktadır. İşte, Sırbistan hakkında bilinmesi gerekenler.
8.09.2020Tatil
Kosova Hakkında Bilgiler; Kosova Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kosova Hakkında Bilgiler; Kosova Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıKosova ülkesi resmi ismi ile Kosova Cumhuriyeti olarak adlandırılmaktadır. Günümüzde pek çok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Sizler için Kosova ülkesi nerededir? Kosova ülkesinin para birimi? Kosova ülkesinin nüfusu nedir? Kosova ülkesinin dili? Gibi Kosova ile ilgili bilgileri detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.
6.09.2020Dünya
FIBA Avrupa Yönetim Kurulu kararlarını açıkladı
FIBA Avrupa Yönetim Kurulu kararlarını açıkladıUluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Avrupa Yönetim Kurulu'nun 2019-2023 yılları arasındaki görev döneminin 8. toplantısı, video konferans yoluyla gerçekleştirildi. Kurul, korona virüs salgınının Avrupa'daki basketbol operasyonlarını nasıl etkilemeye devam ettiğini, en önemlisi Avrupa kulüp müsabakalarının 2020-2021 sezonuna etkilerini tartıştı.
2.09.2020Basketbol
UEFA, Priştine ve Slovan Bratislava'yı hükmen mağlup ilan etti!
UEFA, Priştine ve Slovan Bratislava'yı hükmen mağlup ilan etti!UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Slovakya ekibi Slovan Bratislava, Avrupa Ligi'nde ise Kosova temsilcisi Priştine, takımlarında yaşanan koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle hükmen 3-0 kaybederek organizasyonlardan elendi.

Benzer Haber Etiketleri

kosovaPriştineSırbistanistifaBalkanlar

Priştine ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.