Geri Dön
DünyaRomanya'da işçiler Bükreş'te raylara inerek trafiği durdurdu

Romanya'da işçiler Bükreş'te raylara inerek trafiği durdurdu

Protesto gösterisi, Bükreş metrosunu işleten şirketin, güvenliği tehlikeye attığı gerekçesiyle istasyonlardaki tüm ticari işletmelerin kapatılmasını istemesi üzerine yapıldı.

Romanya'da işçiler Bükreş'te raylara inerek trafiği durdurdu

Romanya'nın başkenti Bükreş'te metro sendikası üyeleri, sabah saatlerinde protesto gösterisi amacıyla raylara inerek ulaşımı durdurdu.

Özgür Metro Birliği Sendikasına üye metro çalışanları ve işletme sahipleri, metro girişlerine kilit vurdu ve raylara inerek vagonların yola çıkmasını engelledi.

Söz konusu protesto gösterisi, Bükreş metrosunu işleten Metrorex şirketinin, ulaşım ağında faaliyet gösteren tüm ticari işletmelerin yer altı ulaşımı güvenliğini tehlikeye attığı ve acil durumlarda tahliyeyi zorlaştırdığı gerekçesiyle 2 Nisan'a kadar boşaltılmasını istemesi üzerine yapıldı.

İstasyon kapılarına kilit vuran ve raylara inen yaklaşık 600 sendika üyesi, haklarını savunduklarını belirterek Ulaştırma Bakanı kendileriyle diyaloğa geçmediği sürece metro istasyonlarından çıkmayacaklarını kaydetti.

CNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber yangındaki son durumu anlattıCNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber , Kemerköy Termik Santrali çevresindeki yangına dair "Rüzgar biraz daha şiddetini yitirdi. Bu da sevindirici bir haber. Alevlerin daha hızlı kontrol altına alınması umuluyor" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet