Grev

Grev

Son dakika grev haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan grev gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan grev haber sayfamızda...

Grev

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.029 grev haberi bulunmuştur.
Paris'te 2017'den bu yana 1164 işletme iflas etti
Paris'te 2017'den bu yana 1164 işletme iflas ettiFransa'nın başkenti Paris'te sarı yeleklilerin gösterileri, emeklilik reformuna karşı yapılan grev ve eylemler ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkileri nedeniyle 2017'den bu yana 1164 işletme iflas etti.
8.04.2021Ekonomi
Romanya'da işçiler Bükreş'te raylara inerek trafiği durdurdu
Romanya'da işçiler Bükreş'te raylara inerek trafiği durdurduProtesto gösterisi, Bükreş metrosunu işleten şirketin, güvenliği tehlikeye attığı gerekçesiyle istasyonlardaki tüm ticari işletmelerin kapatılmasını istemesi üzerine yapıldı.
26.03.2021Dünya
Ünlü yönetmen Ertem Göreç vefat etti
Ünlü yönetmen Ertem Göreç vefat etti"Karanlıkta Uyananlar" ve "Otobüs Yolcuları" gibi toplumsal gerçekçi filmleriyle 1960'lı yıllarda Türk sinemasına unutulmaz izler bırakan yönetmen Ertem Göreç, 90 yaşında hayatını kaybetti.
13.03.2021Cadde
Madrid'de ilk hasta kabul doktorları 'süresiz greve' başladı
Madrid'de ilk hasta kabul doktorları 'süresiz greve' başladıİspanya'nın başkenti Madrid'de görev yapan ilk hasta kabul doktorları, personel eksikliği, Kovid-19 salgını nedeniyle aşırı yoğunluk, düşük maaş ve özerk yönetim tarafından verilen vaatlerin tutulmaması gerekçesiyle "süresiz greve" gitti.
10.03.2021Dünya
Şentop, Kadınlar Günü'nde kadın milletvekilleri ve Meclis'teki kadın personelle bir araya geldi
Şentop, Kadınlar Günü'nde kadın milletvekilleri ve Meclis'teki kadın personelle bir araya geldiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Samsun'da bir kadının, eski eşi tarafından çocuğunun gözü önünde darp edildiğini hatırlatarak, kadına yönelik şiddete ilişkin, "Dün yaşanan olay da gösteriyor ki bu konuda yapılacak daha birçok şey var. Kadına karşı şiddet, sadece kadınların bir meselesi, sorunu değildir. Toplumsal bir meseledir." dedi.
8.03.2021Siyaset
8 MART ÖZEL | ŞİMDİ SIRA SENDE! | Milliyet.com.tr
8 MART ÖZEL | ŞİMDİ SIRA SENDE! | Milliyet.com.tr150 yılı aşkın süre önce, Amerika Birleşik Devletleri’nde 120 kadın işçi, çalıştıkları fabrikada, çalışma şartları için yaptıkları grev sırasında çıkan yangın nedeniyle hayatını kaybetti. Olayın yansıması tüm dünyada görüldü…
7.03.2021Haberler
Türkiye Tektonik Haritası: Karasal, Gölsel, Denizsel Fasiyes Ve Alpin Kıvrımlar Nedir?
Türkiye Tektonik Haritası: Karasal, Gölsel, Denizsel Fasiyes Ve Alpin Kıvrımlar Nedir?Türkiye'nin tektonik haritasını doğru yorumlayabilmek adına tektonik nedir, nerelerde kullanım gösterir, var olan tektonik türleri nelerdir, karasal fasiyes neden önemlidir, gölsel ve denizsel fasiyes arasında benzerlik ve farklılıklar, fasiyes ne anlama gelmektedir, son olarak Alpin kıvrımları hakkında da bilgi aktarımı paylaşan, detaylıca hazırlanan bilgiler ışığında toparlayarak sizler için derledik.
17.09.2020Haritalar
Nepal komünist isyancılarla barış anlaşması imzaladı
Nepal komünist isyancılarla barış anlaşması imzaladıNepal'de hükümet, saldırı, gasp ve bombalama eylemleriyle bilinen küçük komünist isyancı grup "Nepal Komünist Partisi" ile barış anlaşmasına imza attı.
4.03.2021Dünya
Maltepe’deki grev anlaşmayla sonuçlandı
Maltepe’deki grev anlaşmayla sonuçlandıCHP’li Maltepe Belediyesi’nde 23 Şubat’ta başlayan grevin anlaşma ile sonuçlandığı açıklandı. En düşük net ücretin 4 bin 700 lira olduğu duyuruldu.
1.03.2021Siyaset
Maltepe'deki grevde anlaşma sağlandı!
Maltepe'deki grevde anlaşma sağlandı!Gelen bir son dakika haberine göre, Maltepe Belediyesi işçilerinin grev kararı almasının ardından cadde ve sokaklardaki çöp yığınları giderek büyüdü. Sokaklarda oluşan çöp yığınları havadan da görüntülendi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla toplu iş sözleşmesinin anlaşmayla sonuçlandığını duyurdu.
28.02.2021Siyaset
Maltepe’de çöp dağları
Maltepe’de çöp dağlarıMaltepe’de temizlik işçilerinin greve çıkmasının ardından toplanmayan çöpler sokaklara taştı. Çöplerin toplanmamasına tepki gösteren Maltepeliler, yayılan koku ve virüs endişesinden yakınıyor...
27.02.2021Gündem
CHP belediyelerinde grevler yayılıyor
CHP belediyelerinde grevler yayılıyorKadıköy Belediyesi’nde başlayan grev, İstanbul’daki diğer CHP’li belediyelere de sıçradı. Milliyet, grevin taraflarıyla görüşerek talepleri dinledi.
26.02.2021Siyaset
Maltepe'deki çöpler için tıbbi atık uyarısı
Maltepe'deki çöpler için tıbbi atık uyarısıİstanbul Maltepe'de belediye işçilerinin önceki gün aldığı grev kararının ardından cadde ve sokaklarda çöp dağları oluştu. Çöp yığınlarının içindeki tıbbi atık ve maskelerin büyük tehlike oluşturduğunu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. İlker İnanç Balkan, "Maskelerin ulu orta atılması, atılmış maskelerin bekletilmesi maalesef zaten salgının kontrol altına alınmasında ciddi güçlükler yaşadığımız şu günlerde ikinci bir sorun doğuracaktır" dedi.
25.02.2021Gündem
Myanmar'da darbecilere karşı isyan dinmiyor
Myanmar'da darbecilere karşı isyan dinmiyorAralarında Nepido, Yangon ve Mandalay'ın da bulunduğu birçok şehirde cuntayı istemeyen kalabalıklar bir kez daha sokaklara döküldü, ülke genelinde yüzlerce dükkan kapalı. Darbeciler ise aralarında aktivist, sanatçı, yazar ve ünlülerin bulunduğu onlarca kişiyi gözaltına almaya hazırlanıyor.
23.02.2021Dünya
Cuntaya karşı gövde gösterisi
Cuntaya karşı gövde gösterisiMyanmar’da halk ordunun ölümcül güç kullanma tehdidine rağmen sokaklara döküldü. Ülkede genel grev başlatılırken, dün başlayan yeni protesto dalgası “2222 ayaklanması” olarak anılıyor.
23.02.2021Dünya
Myanmar'da darbeye karşı dev gösteri
Myanmar'da darbeye karşı dev gösteriMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı ülkede düzenlenen protestolar, güvenlik güçlerinin 3 protestocuyu öldürmesinin ardından daha kitlesel ve geniş kalabalıklarla yapılmaya başladı.
22.02.2021Dünya
Myanmar'da askeri cuntadan protestoculara 'ölümcül güç' tehdidi
Myanmar'da askeri cuntadan protestoculara 'ölümcül güç' tehdidiGüneydoğu Asya ülkesi Myanmar'da 1 Şubat'taki askeri darbeyi protesto eden göstericiler genel grev çağrısı yaparken, cunta yönetimi "protestoculara ölümcül güç kullanılabileceği" uyarısında bulundu.
22.02.2021Dünya
Belediye işçileri grev yaptı, Kadıköy çöple doldu
Belediye işçileri grev yaptı, Kadıköy çöple dolduİstanbul Kadıköy'de günlerdir toplanmayan çöpler, vatandaşı isyan ettirdi. Belediye işçilerinin toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin çıkmaza girmesinin ardından çöpler cadde ve sokaklarda kaldı. Belediye işçilerinden bazıları ise belediye binasının önünde bekliyor
18.02.2021Gündem
Kadıköy'de çöp dağları!
Kadıköy'de çöp dağları!Kadıköy'de günlerdir toplanmayan çöpler, vatandaşı isyan ettirdi. Belediye işçilerinin toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin çıkmaza girmesinin ardından ana arterlerde ve ara sokaklarda çöp yığınları oluştu. Belediye işçilerinden bazıları ise belediye binasının önünde bekliyor. İş yerlerinin önü çöplerle dolan esnaf durumdan şikayetçi. 20 yıldır ilçede esnaflık yapan Adnan Özdemir, "Biz de durumun nereye gideceğini bilmiyoruz. Tam dükkanımızın önü. Biz de çaresiz bir şekilde bekliyoruz. Allah'tan yaz mevsimi değil de koku fazla yok. Halimiz hepten biterdi" dedi.
18.02.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca DSÖ dergisine yazdı! Dikkat çeken 'tam zamanlı' açıklaması
Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca DSÖ dergisine yazdı! Dikkat çeken 'tam zamanlı' açıklamasıSon dakika gelen habere göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sağlık İnsan Gücü Direktörü James Campbell'in, küresel Kovid-19 salgınında aşı, sağlık sistemi ve sağlık personelinin rolüne ilişkin değerlendirmeleri, DSÖ'ye ait derginin son sayısında "baş yazı" olarak yayımlandı. Yazıdan 'DSÖ'nün tahminlerine göre dünya nüfusunun yüzde 20'sinin (yaklaşık 1.5 milyar kişi) aşılanması için 1,1 milyondan fazla tam zamanlı sağlık çalışanına ihtiyaç duyulacaktır' denildi.
4.02.2021Gündem
Fransa'da öğretmen ve okul hemşireleri greve gitti
Fransa'da öğretmen ve okul hemşireleri greve gittiSendikaların çağrısıyla, hükümetin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği sağlık krizini yönetemediği ve çalışma koşullarını iyileştirmediği gerekçesiyle ülke genelinde öğretmenler ve okul hemşireleri bir günlük grev başlattı.
26.01.2021Dünya
Elektrik alanında yeni güncelleme!
Elektrik alanında yeni güncelleme!Elektriğin yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve çevreyle uyumlu bir şekilde kullanıcılara sunulması amacıyla elektrik enerjisinin tedarik sürekliliği, ticari ve teknik kalitesine ilişkin dağıtım şirketleri, görevli tedarik şirketleri ve kullanıcılar tarafından uyulması gereken kurallar ile uygulamalara ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
29.12.2020Uzmanpara
Kenya'da doktorlar grevi sonlandırdı
Kenya'da doktorlar grevi sonlandırdıKenyalı doktorlar, 3 gün önce düşük maaş ve yetersiz çalışma koşulları nedeniyle başlattığı greve son verdi.
24.12.2020Dünya
Paşinyan’a karşı süresiz protesto
Paşinyan’a karşı süresiz protestoErmenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ordusuna karşı yenilgiye uğraması ve anlaşma imzalamasının ardından Başbakan Nikol Paşinyan’a karşı yükselen muhalefet eylemlerini artırıyor. Nitekim Paşinyan’ın istifasını isteyen muhalefet yanlıları, başkent Erivan’daki Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak gösteriler düzenledi.
23.12.2020Dünya
Paşinyan köşeye sıkışıyor, süresiz protesto başladı
Paşinyan köşeye sıkışıyor, süresiz protesto başladıErmenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ordusu karşısında yenilmesinin ardından Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a karşı ülkede süresiz protestolar başladı. Paşinyan’ın görevinden istifa etmesi için ülkedeki muhalefet başkent Erivan’da Cumhuriyet Meydanı'nda toplanarak gösteriler düzenledi.
22.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

grevprotestoMyanmarFransadoktor

Grev ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.