Geri Dön
DünyaRus bakanın aşk hayatı raporda

Rus bakanın aşk hayatı raporda

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’un, sevgilisi Svetlana Polyakova ile özel hayatı, seyahatleri ve Polyakova’nın elde ettiği siyasi güç, Rus muhalif lider Navalni’nin ekibi tarafından yayımlanan raporda yer aldı

Rus bakanın aşk hayatı raporda

DIŞ HABERLER - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in uzun süredir yakın çalışma arkadaşı olan Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un (71) sevgilisinin lüks hayatını finanse ettiği ve onu 60’dan fazla diplomatik misyona götürdüğü iddia edildi. Hapisteki Rus muhalif lider Aleksey Navalni’nin ekibi tarafından yayımlanan bir rapora göre, oyuncu ve restoran işletmecisi Svetlana Polyakova, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nda 2014 yılından beri çalışıyor. Polyakova’nın evli ve bir kız babası Lavrov ile “uzun süredir devam eden çok yakın bir ilişkisi” olduğu iddia edildi.

‘Bakanlık uçağında’

Navalni’nin ekibinin hazırladığı “Yatlar, rüşvetler ve bir sevgili... Bakan Lavrov ne saklıyor?” isimli raporda, Svetlana Polyakova’nın Fransa, İtalya, İsviçre, Japonya, Singapur, Portekiz ve Yunanistan dahil pek çok ülkeye Lavrov’la seyahat ettiği ve Dışişleri Bakanlığı’nın uçağını da özellikle son bir hafta
sık sık kullandığı kaydedildi. Söz konusu seyahatlerin bazılarında lüks tatiller, gösterişli evler ve yatların da yer aldığı kaydedilen rapora göre, Putin’e yakın oligarklardan Oleg Deripaska’nın gemisinde geçirilen zamanlara bazen Polyakova’nın annesi, kızları ve yeğenlerinin de dahil olduğu belirtildi.

Rus bakanın aşk hayatı raporda

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un (sağda) eşi Maria (solda) ve kızı Ekaterina (ortada) hakkında çok az şey biliniyor.

Lavrov’un eşi sanıyorlar

Raporda, Lavrov’un sevgilisi Svetlana Polyakova’nın Rusya Devlet Başkanı Putin’in yakın çevresinde yer aldığı ve zaman zaman Putin’in yanında bile göründüğü belirtilirken, dostları ve ailesini Dışişleri Bakanlığı’nda üst düzey pozisyonlarda işe soktuğu da aktarıldı. Söz konusu raporda, Polyakova’nın Dışişleri Bakanı Lavrov’a yakınlığı tarif edilirken, kimi kişilerin onun iletişim bilgisini “Svetlana Lavrova” olarak kaydettiği ve bazı hükümet yetkililerinin onun gerçekten Lavrov’un eşi olduğuna inandığı da aktarıldı. Polyakova’nın Dışişleri Bakanlığı üzerinde ciddi bir nüfuzu olduğu ve kendisiyle görüş ayrılığı yaşayan çalışanları bakanlıktan uzaklaştırdığı da iddialar arasında.

‘Çok zengin bir kadın’

Svetlana Polyakova’nın olağandışı zenginliğe sahip olduğu, Rusya ve İngiltere’de ailesine ait 13.6 milyar dolarlık mülkü olduğu da iddia edildi. Raporda, Polyakova’nın ayrıca 274 bin 758 dolarlık bir Mercedes’i ve değerleri 545 bin doları aşan lüks araçları olduğu da öne sürüldü. Söz konusu raporun, Rusya’nın bu haftasonu sandıklara gittiği seçimlerin hemen öncesinde yayımlanması ise dikkat çekti. 

 

 

 

THY yolcularını meme kanseri konusunda bilgilendiriyorMisafirlerinin seyahat sağlığı ve güvenliğini en ön planda tutan bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları 15 – 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği 160 uçuşta meme kanseri riskine dikkat çekecek. Kabin ekiplerinin pembe kurdele takacağı ve özel anons ile yolcuların bilgilendirileceği uçuşların ilki İstanbul’dan Ankara’ya gerçekleşti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler