Lavrov

Lavrov

Son dakika Lavrov haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Lavrov gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Lavrov haber sayfamızda...

Lavrov

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.649 lavrov haberi bulunmuştur.
Rusya'dan ABD ile mahkum takasına yeşil ışık
Rusya'dan ABD ile mahkum takasına yeşil ışıkRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, dün ABD’li basketbolcu Brittney Griner'ın, uyuşturucu madde bulundurmaktan ve Rusya'ya uyuşturucu madde içeren elektronik sigara kartuşları getirmekten suçlu bulunarak tutuklanmasının ardından yaptığı açıklamada, "ABD ile mahkum takasını görüşmeye hazırız" dedi.
5.08.2022Dünya
Soçi'de Erdoğan-Putin zirvesi! Rusya'da son durum ne, masada hangi konular var?
Soçi'de Erdoğan-Putin zirvesi! Rusya'da son durum ne, masada hangi konular var?Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş artık 6. ayına yaklaşırken bugün tüm gözler Rusya'nın Soçi kentinde olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin arasında bir görüşme var. İki lider en son 17 gün önce 19 Temmuz'da İran'da bir araya gelmişti. Orada hem 3'lü görüşme hem de ikili zirve yapılmıştı. Gazeteci Siyamend Kaçmaz, bugünkü zirvenin yapılacağı Rusya'nın Soçi kentinden son gelişmeleri aktardı.
5.08.2022Haberler
Soçi'de Erdoğan-Putin zirvesi! Rusya'da son durum ne, masada hangi konular var?
Soçi'de Erdoğan-Putin zirvesi! Rusya'da son durum ne, masada hangi konular var?Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş artık 6. ayına yaklaşırken bugün tüm gözler Rusya'nın Soçi kentinde olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin arasında bir görüşme var. İki lider en son 17 gün önce 19 Temmuz'da İran'da bir araya gelmişti. Orada hem 3'lü görüşme hem de ikili zirve yapılmıştı. Gazeteci Siyamend Kaçmaz, bugünkü zirvenin yapılacağı Rusya'nın Soçi kentinden son gelişmeleri aktardı.
5.08.2022Dünya
ABD devreye girmişti... Rusya'dan Brittney Griner için flaş karar!
ABD devreye girmişti... Rusya'dan Brittney Griner için flaş karar!Rusya’da gözaltına alınan ABD’li kadın basketbolcu Brittney Griner, uyuşturucu madde bulundurmaktan ve Rusya'ya uyuşturucu madde içeren elektronik sigara kartuşları getirmekten suçlu bulmasının ardından 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
4.08.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu ile Çin Dışişleri Bakanı arasında önemli görüşme
Bakan Çavuşoğlu ile Çin Dışişleri Bakanı arasında önemli görüşmeKamboçya’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile görüştü.
3.08.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüştüKamboçya’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.
3.08.2022Siyaset
Rusya, ABD'yi ilk kez Ukrayna'daki savaşa doğrudan müdahil olmakla suçladı
Rusya, ABD'yi ilk kez Ukrayna'daki savaşa doğrudan müdahil olmakla suçladıPentagon'un HIMARS füzelerinin ateşleneceği hedefleri onayladığını ileri süren Moskova, Ukraynalı yetkililerin konuşmalarının bunu ispatladığını savundu.
3.08.2022Dünya
Ekmek teknesi tam yol ileri! 'Türkiye'ye güven gurur verici'
Ekmek teknesi tam yol ileri! 'Türkiye'ye güven gurur verici'Türkiye’nin diplomasi zaferiyle sonuçlanan tahıl koridorunda ilk gemi İstanbul’a doğru yola çıktı. Lübnan’a gidecek olan gemi, bugün İstanbul’da olacak ve Müşterek Koordinasyon Merkezi tarafından yapılacak denetimin ardından yoluna devam edecek.
2.08.2022Gündem
ABD ve Rusya arasında kritik temas! Savaşın başlamasından bu yana ilk kez oluyor
ABD ve Rusya arasında kritik temas! Savaşın başlamasından bu yana ilk kez oluyorABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile yaptığı telefon görüşmesinde, Rusya tarafından gözaltına alınan ABD’li kadın basketbolcu Brittney Griner ve ABD'li eski asker Paul Whelan'ın serbest bırakılması için ısrar ettiğini açıkladı.
29.07.2022Dünya
Lavrov, Afrika turunda Rusya'nın 'diplomatik nüfuzunu' gösterdi
Lavrov, Afrika turunda Rusya'nın 'diplomatik nüfuzunu' gösterdiRusya, Ukrayna'ya savaş açtığı için Batı tarafından dışlanıyor olabilir ancak Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Afrika turunda gittiği dört ülkede de çok iyi karşılandı.
29.07.2022Dünya
Savaşın başlamasından bu yana ilk kez olacak! ABD-Rusya arasında kritik görüşme
Savaşın başlamasından bu yana ilk kez olacak! ABD-Rusya arasında kritik görüşmeABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, önümüzdeki günlerde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi yapacağını açıkladı. Söz konusu görüşme, iki bakan arasında Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarının başlamasından bu yana ilk görüşme olacak.
27.07.2022Dünya
Birkaç ay önce İstanbul'daydı! Gizli servis ajanı ifşa oldu
Birkaç ay önce İstanbul'daydı! Gizli servis ajanı ifşa olduRus savaş pilotuna göre hayli çekici sevgilisi gündüzleri bir spor salonunda eğitmenlik yapıyordu, akşamları ise bambaşka bir görevi vardı. Dahası, pasaport sahibi Maria birkaç ay önce İstanbul'daydı. Pilotun duydukları şoke ediciydi.
26.07.2022Dünya
Ukrayna: Tahıl ihracatı birkaç gün içinde başlayabilir
Ukrayna: Tahıl ihracatı birkaç gün içinde başlayabilirUkrayna, Cuma günü İstanbul’da varılan uzlaşmanın ardından tahıl yüklü ilk geminin birkaç gün içinde Karadeniz’e açılabileceğini duyurdu.
26.07.2022Dünya
‘Saldırı tahılı engellemesin’
‘Saldırı tahılı engellemesin’Rusya’nın İstanbul’da imzaladığı anlaşmadan saatler sonra Odessa’yı vurması tüm dünyada tepkiyle karşılanırken, Kremlin Sözcüsü Peskov saldırının tahıl sevkiyatını engellemeyeceğini savundu.
26.07.2022Dünya
BM'den tahıl koridoru açıklaması! 'İlk geminin birkaç gün içinde hareket etmesini bekliyoruz'
BM'den tahıl koridoru açıklaması! 'İlk geminin birkaç gün içinde hareket etmesini bekliyoruz'Birleşmiş Milletler (BM) ve Ukrayna yetkilileri, Ukrayna'daki tahılın ilk sevkiyatının birkaç gün içinde Karadeniz limanlarından hareket edebileceğini söyledi. Tahıl sevkiyatının ilk olarak Chornomorsk Limanı’ndan yapılması planlanıyor.
25.07.2022Dünya
Rusya Odesa saldırısını savundu, Ukrayna ilk geminin yola çıkacağını duyurdu
Rusya Odesa saldırısını savundu, Ukrayna ilk geminin yola çıkacağını duyurduKremlin ve Lavrov, Odesa limanına ateşlenen füzelerin tahıl sevkiyatını etkilemeyeceğini söyledi. Kiev yönetimi ise, tahıl yüklü ilk geminin hafta içinde Chornomorsk limanından Karadeniz'e açılacağını açıkladı.
25.07.2022Dünya
Erdoğan'a övgü, Macron'a eleştiri: 'Türkiye Fransa'dan daha güçlü'
Erdoğan'a övgü, Macron'a eleştiri: 'Türkiye Fransa'dan daha güçlü'Avrupa Parlamentosu Fransız Üyesi Gilles Lebreton, Ukrayna tahılının dünya pazarına ulaştırılmasına yönelik İstanbul'da imzalanan "tahıl koridoru" anlaşması hakkında “Birleşmiş Milletler ile müzakere eden ne yazık ki Macron değil Erdoğan'dı. Türkiye, Fransa’dan daha güçlü” dedi.
23.07.2022Dünya
Fransız siyasetçiden Macron'u çıldırtacak açıklama: 'Türkiye Fransa'dan daha güçlü'
Fransız siyasetçiden Macron'u çıldırtacak açıklama: 'Türkiye Fransa'dan daha güçlü'Tahıl krizi, Türkiye’nin iki ay süren çabalarıyla İstanbul’da imzalanan anlaşma ile çözüldü. Birçok ülke, dünyanın dört bir yanından milyonları etkileyen anlaşmayla ilgili Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik ederken, gazeteler Türkiye'nin başarısını manşetten verdi. Öte yandan Avrupa Parlamentosu'nun Fransız Üyesi Gilles Lebreton'dan Macron'ı çıldırtacak bir açıklama geldi.
23.07.2022Dünya
Dolmabahçe'deki diplomasi zaferinin ilk yansıması: Buğday fiyatları düştü
Dolmabahçe'deki diplomasi zaferinin ilk yansıması: Buğday fiyatları düştüTahıl krizinin Türkiye'nin gayretleriyle çözülmesi, buğday fiyatlarına yansıdı. Buğday fiyatları, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başladığı 24 Şubat'taki fiyatının altına düştü.
23.07.2022Gündem
Türkiye, insani diplomaside küresel aktör oldu
Türkiye, insani diplomaside küresel aktör olduTürkiye, 2022 yılı içinde dış politikada attığı önemli adımlarla diplomaside küresel bir aktör haline geldi. Türk dış politikası; Antalya Diplomasi Forumu’nda dünya diplomasisini buluşturması, sorunlu ülkelerle başlatılan normalleşme adımlarının yanı sıra Rusya-Ukrayna Savaşı sonrası ortaya çıkan başta tahıl olmak üzere küresel sorunların aşılmasında önemli rol oynadı.
23.07.2022Gündem
Üst üste Türkiye açıklamaları: Türkiye'nin pozisyonunu takdir edin!
Üst üste Türkiye açıklamaları: Türkiye'nin pozisyonunu takdir edin!Dolmabahçe'de imzalanan Tahıl Sevkiyatı Anlaşması'nın ardından üst üste Türkiye açıklamaları geldi. Türkiye'ye teşekkür eden Josep Borrell, bu çabaları memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Ukrayna tarafından yapılan açıklamada ise, "Tahıl meselesinin çözümünde BM ve Türkiye'nin aktif pozisyonunu takdir edin" denildi. Beyaz Saray'dan da bir açıklama yayınladı.
22.07.2022Dünya
CIA: Ukrayna savaşında yaklaşık 15 bin Rus askeri öldü
CIA: Ukrayna savaşında yaklaşık 15 bin Rus askeri öldüABD istihbaratını yöneten Burns, Rus lider Putin'in çok sağlıklı göründüğünü belirtip Ukrayna işgalinin Moskova'ya faturasının fazlasıyla ağır olduğunu söyledi.
21.07.2022Dünya
ABD, Putin'in son planını ifşa etti: İlhak!
ABD, Putin'in son planını ifşa etti: İlhak!Rusya’nın Kırım’da yaptığı gibi, Ukrayna’nın doğusu ve güneyinde kontrol altına aldığı bölgeleri ilhak etmeyi planladığı ifade ediliyor.
21.07.2022Dünya
Lavrov: 'Operasyonu ilgilendiren bölge değişti'
Lavrov: 'Operasyonu ilgilendiren bölge değişti'Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın Ukrayna’da devam eden askeri operasyonlarda strateji değiştirdiğini ve operasyonların artık sadece Donetsk ve Luhansk bölgelerinde sürmeyeceğini belirterek, "Operasyonu ilgilendiren bölge değişti" dedi.
20.07.2022Dünya
Rusya G20’de dışlandı
Rusya G20’de dışlandıEndonezya’nın Bali adasında düzenlenen G20 Dışişleri Bakanları Zirvesi’ne Ukrayna savaşı damga vurdu.
10.07.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Lavrov ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.