Geri Dön
DünyaRusya Dışişleri Bakanı, Çinli mevkidaşı ile Afganistan'ı görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı, Çinli mevkidaşı ile Afganistan'ı görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi ile Afganistan'daki durumu görüştü. Görüşmede, iki bakan, Rusya ve Çin'in uluslararası platformlarda koordinasyonu devam ettirmeleri konusunda mutabık kaldı.

Rusya Dışişleri Bakanı, Çinli mevkidaşı ile Afganistan'ı görüştü

 

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Lavrov, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen "Orta ve Güney Asya: Bölgesel ilişkiler, Tehditler ve İmkanlar" konulu yüksek düzeyli uluslararası konferans kapsamında Vang ile bir araya geldi. 

Küresel ve bölgesel meselelerin ele alındığı görüşmede, uluslararası bilgi güvenliğinin yanı sıra İran anlaşması ve Orta Asya ile Asya-Pasifik bölgelerindeki durum hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 

Afganistan'daki durumun da ele alındığı görüşmede, Afganistan meselesi çözümüne Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) - Afganistan Temas Grubu çerçevesinde destek verilmesine yönelik ilgi gösterileceği teyit edildi. 

Görüşmede, iki bakan, Rusya ve Çin'in uluslararası platformlarda koordinasyonu devam ettirmeleri konusunda mutabık kaldı.

İstanbul'da yağış sonrası trafik kilitlendi!İstanbul'da, erken saatlerde etkili olan yağmurun da etkisiyle trafik yoğunluğu yüzde 69'a ulaştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner