Dünya Rusya, Ukrayna'da apartman vurdu: En az üç ölü, sekiz yaralı

Rusya, Ukrayna'da apartman vurdu: En az üç ölü, sekiz yaralı

02.03.2024 - 14:28 | Son Güncellenme:

Rus ordusunun Ukrayna'nın Odessa kentinde bir apartmanı hedef aldığı saldırıda en az üç kişi hayatını kaybetti, sekiz kişi ise yaralandı.

Rusya, Ukraynada apartman vurdu: En az üç ölü, sekiz yaralı

Rusya, Ukrayna'ya saldırılarını üçüncü yılda sürdürüyor. Rus ordusu insansız hava aracıyla (İHA) gece saatlerinde Ukrayna'nın farklı bölgelerini hedef aldı. Ukrayna Devlet Acil Servisinden yapılan açıklamada, Odessa kentinde bir İHA'nın isabet ettiği binada üç kişinin hayatını kaybettiği, sekiz kişinin de yaralandığı belirtildi.

Haberin Devamı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Rusya sivillere karşı savaşını sürdürüyor. Rusya, Harkov, Odessa ve Sumy bölgesindeki şehirlere Shahed insansız hava araçlarını kullanarak saldırı düzenledi. İHA'lardan biri Odessa'da bir apartmana isabet ederek 18 daireyi yok etti.

Ortaklarımızdan daha fazla hava savunma sistemi yardımına ihtiyacımız var. Halkımızı Rus teröründen etkili bir şekilde korumak için Ukrayna hava kalkanının güçlendirilmesi gerekiyor. Daha fazla hava savunma sistemi ve hava savunma füzesi hayat kurtarır" ifadelerini kullandı.