Rusya Ukrayna Savaşı

Rusya Ukrayna Savaşı

Son dakika rusya ukrayna savaşı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rusya ukrayna savaşı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rusya ukrayna savaşı haber sayfamızda...

Rusya Ukrayna Savaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.758 rusya ukrayna savaşı haberi bulunmuştur.
NATO zirvesi ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? Nerede yapılacak?
NATO zirvesi ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? Nerede yapılacak?Dünya NATO zirvesine gözünü çevirmiş durumda... 30 ülke lideri toplantıda bir araya gelecek. Birçok konu zirvede ele alınacak. Toplantı öncesi sıkça "NATO zirvesi ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?" soruları geliyor. İşte detaylar...
28.06.2022Gündem
ATO Başkanı Baran'dan ekonomi mesajı
ATO Başkanı Baran'dan ekonomi mesajıAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, bankacılık kredilerinin en rasyonel ve en doğru şekilde kullanılmasının reel sektörün kaynağa erişiminin kolaylaştırılması açısından önemli olduğunu belirterek, “Kaynakların üretime, yatırıma, ihracata ve istihdama aktarılarak, Türkiye ekonomisini sağlam temeller üzerinde güçlü bir şekilde büyümesinin devamı tüm faydaların üzerindedir” dedi.
27.06.2022Ekonomi
Ukrayna'nın ateşlediği ilk ABD füzesi 40 Rus askerini öldürdü!
Ukrayna'nın ateşlediği ilk ABD füzesi 40 Rus askerini öldürdü!80 km menzilli füzeyle savaşta bir dönüm noktası yaşandı, Rus işgalcilerin karargahı harabeye döndü. CNN International'a göre, ABD bu hafta Ukrayna'ya yeni silahlar sevk edeceğini duyuracak.
27.06.2022Dünya
Karaismailoğlu: “Orta Koridor mesafe ve süre açısından güçlü bir alternatif”
Karaismailoğlu: “Orta Koridor mesafe ve süre açısından güçlü bir alternatif”Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Orta Koridor’un mesafe ve süre açısından diğer ulaşım koridorları için güçlü bir alternatif olduğuna vurgu yaparak, “Orta Koridor’un etkin işlerliği hem Azerbaycan hem Kazakistan hem de Hazar Bölgesi’nin küresel ticarete entegrasyonu açısından oldukça önemlidir. Bölgemizdeki Asya-Avrupa dış ticaret ağlarının merkezinde olmamız hususunu da dikkate alarak lojistikte bölgesel bir üs olmayı hedeflemekteyiz” dedi.
27.06.2022Ekonomi
Savaş, tekstil sektörünü vurdu; ihracat 136 milyon dolar azaldı
Savaş, tekstil sektörünü vurdu; ihracat 136 milyon dolar azaldıÖz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, Rusya-Ukrayna savaşının tekstil sektörünü olumsuz etkilediğini belirterek, "Verilere baktığımız zaman geçen yıla göre, 136 milyon dolar bir azalma yaşanmış. Total ihracatımız 20 milyar doların üzerinde. 136 milyon dolar aslında devasa bir rakam değil. Fakat yine de bir kayıp var. Bu kaybın bir an önce telafi edilmesi gerekir" dedi.
27.06.2022Ekonomi
Almanya'daki G7 zirvesinde ana gündem Ukrayna
Almanya'daki G7 zirvesinde ana gündem UkraynaABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Japonya, İtalya ve Kanada liderlerini aynı masa etrafına toplayan zirvede, Rusya'dan altın ithalatının yasaklanacak.
26.06.2022Dünya
128 kiloluk general cepheye!
128 kiloluk general cepheye!Ukrayna'daki işgal güçlerinin komutanlarını değiştiren Rus lider Putin'in radikal bir adım atmaya hazırlandığı bildiriliyor. 67 yaşındaki emekli general Pavel, 'Doğudan gelen canavar' ve 'Büyük silah ortaya çıktı' başlıklarıyla duyuruldu.
26.06.2022Dünya
Ukrayna'dan ilk görüntü! Kadraja girenler ve girmeyenler var
Ukrayna'dan ilk görüntü! Kadraja girenler ve girmeyenler varKod adı SS-26 Stone olan nükleer füze Putin'in Avrupa'daki tek müttefikine sevk ediliyor, ilk kez Ukrayna'yı ziyaret edebilen Sergey Şoygu'nun yanındaki isimler ise gözden kaçacak gibi değil!
26.06.2022Dünya
Bakan Varank: Birçok alanda devrim niteliğinde atılımlar gerçekleştirdik
Bakan Varank: Birçok alanda devrim niteliğinde atılımlar gerçekleştirdikSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenen 16 projenin toplu açılışını gerçekleştirdi.
25.06.2022Ekonomi
İlk füze oraya atılacak! Çılgına dönen Rus komutandan canlı yayında tehdit
İlk füze oraya atılacak! Çılgına dönen Rus komutandan canlı yayında tehditRusya'nın Ukrayna’ya yönelik işgal harekatı 24 Şubat'tan bu yana sürerken, Moskova kendilerine uygulanan yaptırımlardan hayli rahatsız. Putin'in yakın bir müttefiki olan Rusya parlamentosunun savunma komitesi üyesi Andrey Gurulyov'un canlı yayında yaptığı açıklamalar ve savurduğu tehditler dünyanın ödünü koparmaya yetti.
25.06.2022Dünya
ABD, Türkiye’nin Ukrayna tahılı için girişimlerini memnuniyetle karşılıyor
ABD, Türkiye’nin Ukrayna tahılı için girişimlerini memnuniyetle karşılıyorBeyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, ABD’nin Türkiye’nin Ukrayna tahılının ihraç edilmesini sağlamak amacıyla yaptığı girişimlerini memnuniyetle karşıladığını ifade etti.
23.06.2022Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: İki devletli, egemen eşitlik temelinde bir süreç sürdürülecek
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: İki devletli, egemen eşitlik temelinde bir süreç sürdürülecekKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs sorununda iki devletli, egemen eşitlik temelinde bir sürecin sürdürüleceğini belirterek, “Anastasiadis’in mektubu ve önerilerine karşılık iki devletin iş birliğine yönelik öneri sunacağız” dedi.
23.06.2022Dünya
Rusya ve Ukrayna ile tahıl diplomasisi! Akar: İstanbul'da harekat merkezi kurulabilir
Rusya ve Ukrayna ile tahıl diplomasisi! Akar: İstanbul'da harekat merkezi kurulabilirMilli Savunma Bakanı Akar Rusya ve Ukrayna ile tahıl diplomasisine dair, "İstanbul'da harekat merkezi kurulması noktasında görüş hakim. Tarafların ülkemize ciddi bir güveni var." dedi. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, ABD’nin Türkiye’nin Ukrayna tahılının ihraç edilmesini sağlamak amacıyla yaptığı girişimlerini memnuniyetle karşıladığını ifade etti.
23.06.2022Siyaset
Türkiye ve ABD hazine bakan yardımcılarından mali suçlarla mücadele görüşmesi
Türkiye ve ABD hazine bakan yardımcılarından mali suçlarla mücadele görüşmesiHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş, ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo ile iki ülke arasındaki mali suçlarla mücadele konusundaki teknik ve ekonomik iş birliği, küresel ekonomik gelişmeler, dünyada yükselen enflasyon ve fiyat stabilizasyonu için birlikte atılabilecek adımları görüştü.
23.06.2022Ekonomi
Dünyanın peşinde koştuğu buğdayda hasat devam ediyor
Dünyanın peşinde koştuğu buğdayda hasat devam ediyorRusya-Ukrayna savaşı sonrası tüm dünyayı etkileyen gıda krizinin başında yer alan buğdayda Manisalı çiftçiler ürünlerini almaya başladı.
23.06.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2022 yılı Mayıs ayında ihracatın yıllık 242,6 milyar dolar ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine ulaştığını belirterek, azalan dış finansman ihtiyacı ile birlikte enflasyon üzerindeki kur baskılarının düşeceğini söyledi.
23.06.2022Uzmanpara
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı
Bakan Nebati'den enflasyon mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kur ve enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi. Nebati, "2022 Ocak ayında çalışanlarımızın aylıklarına yüzde 30.95 artış yapılmıştı. Temmuz ayında yapılacak artış Haziran enflasyon oranlarının açıklanmasıyla kesinleşecek olup, yaklaşık yüzde 40 oranında artış öngörmekteyiz. Bu kapsamda 2022 yılında memurlarımızın ayılıklarında kümülatif artış yaklaşık yüzde 83'e ulaşacaktır" dedi.
23.06.2022Ekonomi
İngiltere’den Türkiye’ye iki üst düzey ziyaret
İngiltere’den Türkiye’ye iki üst düzey ziyaretNATO Zirvesi'ne bir hafta kala artan diplomasi trafiği, İsveç ve Finlandiya'nın üyeliğine henüz yeşil ışık yakmayan Ankara'yı da uğrak başkentlerden biri haline getirdi.
23.06.2022Dünya
Ordunun yarısı yok! Putin'e kara haber
Ordunun yarısı yok! Putin'e kara haberUkrayna sınırına yaklaşık 15 kilometre mesafedeki Rus şehrinde kamikaze drone'la saldırı gerçekleşti, cephe hattında ise açıklanan resmi rakam çok ağır bir kaybı ortaya koyuyor.
22.06.2022Dünya
Rus helikopteri NATO toprağına girdi!
Rus helikopteri NATO toprağına girdi!Gerilim Litvanya'dan Estonya'ya sıçradı, Rus ordusuna ait bir helikopter iki dakika boyunca sınırı aştı. Rusya, Litvanya'ya yalnızca diplomatik yanıt vermeyeceğini duyurdu.
22.06.2022Dünya
Ukrayna'ya silah yollama kararı İtalya'da kriz yarattı!
Ukrayna'ya silah yollama kararı İtalya'da kriz yarattı!İtalya'da hükümetin Ukrayna'ya silah desteği siyasi depreme yol açtı. Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, partisi 5 Yıldız Hareketi'nden istifa etti.
22.06.2022Dünya
‘Tahıl koridoru’ için diplomasi
‘Tahıl koridoru’ için diplomasiCumhurbaşkanı Erdoğan dün İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Estonya Başbakanı Kaja Kallas ile görüştü. Görüşmelerin ana gündem maddesiRusya-Ukrayna savaşı ile ortaya çıkan tahıl krizi ve bölgesel konular oldu.
22.06.2022Siyaset
Uzun vadeli dönüşüm için Türk iş dünyasına çağrı
Uzun vadeli dönüşüm için Türk iş dünyasına çağrıTürkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Başkanı Nilüfer Bulut, uzun vadeli dönüşüm için Türk iş dünyasının “elini taşın altına koyması” gerektiğini söyledi. Bulut uzun vadeli ekonomik refah için yaratılan katma değerin başta çalışanlar olmak üzere tüm paydaşlarla hakka uygun paylaşılması gerektiğini vurguladı.
22.06.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Estonya Başbakanı ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Estonya Başbakanı ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Estonya Başbakanı Kaja Kallas ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
21.06.2022Siyaset
'En son alevlenme noktası!' Suwalki Boşluğu yeni bir savaşı tetikleyebilir
'En son alevlenme noktası!' Suwalki Boşluğu yeni bir savaşı tetikleyebilir'Kremlin'in batmaz uçak gemisi' olarak tanımlanan Kaliningrad'la Rus ana karası arasındaki bağlantı koptu, Washington Post 1991'e kadar yabancıların giremediği bölgenin Ukrayna savaşına nasıl bulaştığını yazdı. NATO'nun en savunmasız noktası, Putin'in rüyalarını süslüyor.
22.06.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Rusya Ukrayna Savaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.