Geri Dön
Dünya‘Şeyh Cerrah’tan tahliye olmayacak’

‘Şeyh Cerrah’tan tahliye olmayacak’

İsrail hükümetinin Doğu Kudüs’te bulunan Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki Filistinli aileleri evlerinden tahliye etmeyi “planlamadığı” öne sürüldü.

‘Şeyh Cerrah’tan tahliye olmayacak’

 İsrailli “Jerusalem Post” gazetesinin İsrail Başbakanı Naftali Bennett’e yakın bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, Şeyh Cerrah’ta daha önceki tahliye girişimlerinin ülkede gerginliğe sebep olması nedeniyle, mahkeme, Filistinlilerin evlerini boşaltması kararı verse bile devletin bu yönde harekete geçmeyeceği öne sürüldü. Haberde, mahkemenin evlerin tahliyesi için bir zaman sınırı koymayacağı da vurgulandı. İsrail hükümetinin, böylelikle, İsrail ile Hamas arasında çatışmalara neden olacak yeni bir gerginliğin önüne geçebileceği belirtiliyor.

3. doz Biontech aşısı ne zaman? Bilim Kurulu önerdi2 doz Biontech aşısı olanlar için 3. doz aşı ne zaman? Merak edilen soru Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Tavsiye kararı bakanlığa iletildi. Buna göre "2. dozun üzerinden 6 ay geçenlerin aşılanmasında yarar var" denildi. Gözler bakanlığın açıklayacağı karara çevrildi. Detayları CNN TÜRK'ten Duygu Ayaz Bayram aktardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler