Doğu Kudüs

Doğu Kudüs

Son dakika Doğu Kudüs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Doğu Kudüs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Doğu Kudüs haber sayfamızda...

Doğu Kudüs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.300 doğu kudüs haberi bulunmuştur.
Yürüyüş’e tepki: Ateşle oynuyorlar
Yürüyüş’e tepki: Ateşle oynuyorlarİsrail’de aşırı sağcı grupların önceki gün Doğu Kudüs’te gerçekleştirdiği “Bayrak Yürüyüşü” kentte gerilimi artırırken, Filistin Yönetimi ve Filistinli gruplar tarafından da büyük tepki gördü.
31.05.2022Dünya
‘Filistin politikamızın değişmesi mümkün değil’
‘Filistin politikamızın değişmesi mümkün değil’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün İsrail’e gerçekleştireceği ziyaret öncesi dün Filistin’e resmi ziyarette bulundu. Ramallah kentinde Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Malki ile İkinci Türkiye-Filistin Ortak Komite Toplantısına katılan Çavuşoğlu, “Filistin davasına desteğimiz İsrail’le ilişkilerimizin seyrinden tamamen bağımsızdır” dedi.
25.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan Filistin mesajı: Önceliğimiz olmaya devam edecek
Bakan Çavuşoğlu'ndan Filistin mesajı: Önceliğimiz olmaya devam edecek15 yıl aradan sonra ilk resmi ziyaret sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistinli mevkidaşı Riad Malki ile basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, 'Filistin’in de Türkiye’ye ihracatını artırmak için elimizden gelen gayreti birlikte göstereceğiz. Önümüzdeki süreçte Filistin’e bu anlamda destek vermek bizim önceliğimiz olmaya devam edecek.' dedi.
24.05.2022Siyaset
Dünya müdahaleyi kınadı
Dünya müdahaleyi kınadıİsrail güvenlik güçlerinin açtığı ateşle öldüğü belirtilen Filistinli muhabir Şirin Ebu Akile’nin cenazesine yapılan müdahale, büyük tepki gördü.
15.05.2022Dünya
Filistin topraklarında iki devletli konfederasyon önerisi
Filistin topraklarında iki devletli konfederasyon önerisiOrtadoğu sorununa çözüm için İsrail ve Filistin arasında iki devletli bir konfederasyon kurulması önerildi. Taslağın önümüzdeki hafta ABD ve BM'ye sunulması bekleniyor.
7.02.2022Dünya
TBMM Başkanı Şentop'tan, Filistinli ailenin evden zorla çıkarılmasına tepki
TBMM Başkanı Şentop'tan, Filistinli ailenin evden zorla çıkarılmasına tepkiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) Dönem Başkanı olarak, Doğu Kudüs'teki Şeyh Cerrah Mahallesi’nde Salihiye ailesinin evlerinden zorla çıkarılmasını kınadı.
25.01.2022Siyaset
Türkiye'den Doğu Kudüs'te evlerinden zorla tahliye edilen aile için kınama
Türkiye'den Doğu Kudüs'te evlerinden zorla tahliye edilen aile için kınamaDışişleri Bakanlığı, “Doğu Kudüs'te bulunan Şeyh Cerrah mahallesinde yaşayan Salihiye ailesinin evlerinden zorla tahliye edilmesini kınıyoruz” açıklamasını yaptı.
19.01.2022Siyaset
Türkiye'den İsrail’e kınama: Uluslararası hukuka aykırı!
Türkiye'den İsrail’e kınama: Uluslararası hukuka aykırı! Dışişleri Bakanlığı, “Kudüs Belediyesine bağlı Yerel Planlama ve İnşa Komitesi’nin işgal altındaki Doğu Kudüs’te 3 bin 557 yeni yerleşim birimini kapsayan beş yerleşim planına onay vermesini kınıyoruz” açıklamasını yaptı.
6.01.2022Siyaset
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı20. yüzyıldan günümüze kadar Yahudi ve Arap milletler arasında mücadeleye neden olan Filistin, 15 Kasım 1988 tarihinde Cezayir'de bağımsızlığı ilan edilen bir ülkedir. Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’da toprakları bulunmaktadır. Filistin; Hristiyan, Müslüman ve Yahudiler için kutsal toprak olarak sayılmaktadır. İşte, Filistin hakkında tüm merak edilenler.
6.01.2022Tatil
Son dakika... Erdoğan'dan Türkiye Afrika Ortaklık Zirvesi sonrası flaş açıklama: Mutabık kaldık
Son dakika... Erdoğan'dan Türkiye Afrika Ortaklık Zirvesi sonrası flaş açıklama: Mutabık kaldıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika Birliği Dönem Başkanı Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tshisekedi ve Afrika Birliği Komisyonu Başkanı Mahamat ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Zirvede kabul ettiğimiz bildiri ve ortak eylem planıyla ilişkilerimizi daha da derinleştirecek bir yol haritası üzerinde mutabık kaldık. Bu zirveyle Türkiye-Afrika ilişkilerinde kritik bir eşiği daha aştığımıza inanıyorum." dedi.
18.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'Filistin 'açıklaması: Her yeni Yahudi yerleşimi, çözüm umutlarına darbe indirmektedir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'Filistin 'açıklaması: Her yeni Yahudi yerleşimi, çözüm umutlarına darbe indirmektedirCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "İşgal altında tutulan Filistin topraklarında kurulan her yeni Yahudi yerleşimi, çözüm umutlarına darbe indirmektedir. Böyle bir atmosferde Filistin’de statükonun sürdürülemeyeceği aşikardır" dedi
30.11.2021Siyaset
Meclis Başkanı Şentop: Filistin Devleti'ni her zaman destekliyoruz
Meclis Başkanı Şentop: Filistin Devleti'ni her zaman destekliyoruzTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Filistin davasında bizim tezimiz bellidir. Biz özgür ve bağımsız, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin Devleti'ni her zaman destekliyoruz" dedi.
30.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı'na videomesaj gönderdi. Salgının ekonomiye etkisine ilişkin konuşan Erdoğan, "Arz talep dengesizliği fiyatları artırdı. Emtia fiyatlarındaki olağan dışı seyir de dünyada enflasyonu tetikledi." dedi.
24.11.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı'na videomesaj gönderdi. Salgının ekonomiye etkisine ilişkin konuşan Erdoğan, "Arz talep dengesizliği fiyatları artırdı. Emtia fiyatlarındaki olağan dışı seyir de dünyada enflasyonu tetikledi." dedi.
24.11.2021Siyaset
Netanyahu'nun yolsuzluk davasında, eski danışmanı hakim karşısında
Netanyahu'nun yolsuzluk davasında, eski danışmanı hakim karşısındaEski İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun eski Basın Danışmanı Nir Hefetz, yolsuzluk davasında "savcılığın tanığı" sıfatıyla verdiği ifadesinde, "Netanyahu'nun basın konusunda kontrol hastası olduğunu ve basına en az güvenlik meselelerine ayırdığı kadar zaman ayırdığını" söyledi.
22.11.2021Dünya
İsrail polisi Doğu Kudüs'te bir Filistinliyi öldürdü
İsrail polisi Doğu Kudüs'te bir Filistinliyi öldürdüİsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla ateş açtığı bir Filistinli hayatını kaybetti.
17.11.2021Dünya
Netanyahu'nun yolsuzluk davası ertelendi
Netanyahu'nun yolsuzluk davası ertelendiİsrail mahkemesi, eski Başbakan Binyamin Netanyahu'nun yolsuzluk davasını, savunma avukatlarının "ortaya çıkan yeni deliller" için süre istemesi nedeniyle erteledi.
16.11.2021Dünya
BMGK'deki 4 ülkeden İsrail'e flaş çağrı: Durdurun!
BMGK'deki 4 ülkeden İsrail'e flaş çağrı: Durdurun!Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyindeki 3 Avrupa Birliği ülkesi Fransa, İrlanda ve Estonya ile Norveç, İsrail'e Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki yasa dışı yerleşim faaliyetlerini durdurma çağrısı yaptı.
9.11.2021Dünya
Pegasus, Filistinli aktivistlerin cep telefonlarını da hack'lemiş
Pegasus, Filistinli aktivistlerin cep telefonlarını da hack'lemişİsrailli NSO Group'a ait "Pegasus" isimli casus yazılımla 6 Filistinli insan hakları savunucusunun cep telefonlarının hacklendiği bildirildi.
8.11.2021Dünya
AB'den İsrail'e çağrı
AB'den İsrail'e çağrıAvrupa Birliği (AB), İsrail hükümetine yeni yerleşim inşaatlarını durdurma çağrısında bulundu.
25.10.2021Dünya
Mahmud Abbas ABD'den Kudüs'teki konsolosluğunu yeniden açmasını istedi
Mahmud Abbas ABD'den Kudüs'teki konsolosluğunu yeniden açmasını istediFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Joe Biden yönetimine, işgal altındaki Doğu Kudüs'teki konsolosluklarını yeniden açmaları için çağrı yaptı.
24.10.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan 'swap' açıklaması
Bakan Çavuşoğlu'ndan 'swap' açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile Güney Kore'nin ikili ticareti sürdürülebilir hale getirmek için birlikte çalışmaları gerektiğini belirterek "Bu amaçla merkez bankalarımız arasındaki swap anlaşması temelinde ticari ilişkilerimizde ulusal para birimlerimizi kullanabiliriz." ifadelerini kullandı.
21.10.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye'den İsrail'in Mescid-i Aksa kararına sert tepki
Son dakika: Türkiye'den İsrail'in Mescid-i Aksa kararına sert tepkiSon dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, İsrail mahkemesinin, Yahudilerin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da "sessizce" ibadet etmelerine onay vermesini şiddetle kınadı.
7.10.2021Siyaset
Filistin'den 'sessiz ibadet' onayına çok sert tepki
Filistin'den 'sessiz ibadet' onayına çok sert tepkiFilistin, İsrail mahkemesinin, Yahudilerin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da "sessizce" ibadet etmelerine onay vermesini kınadı.
6.10.2021Dünya
'Uluslararası kararlara dayalı bir siyasi sürece hazırız'
'Uluslararası kararlara dayalı bir siyasi sürece hazırız'Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin-İsrail sorununun çözümü için uluslararası hukuk çerçevesinde yeni bir siyasal sürece hazır olduklarını açıkladı.
4.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Doğu Kudüs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.