Geri Dön
DünyaSon dakika... ABD Dışişleri Bakanı, NATO Genel Sekreteri ile Ukrayna'yı görüştü

Son dakika... ABD Dışişleri Bakanı, NATO Genel Sekreteri ile Ukrayna'yı görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Brüksel ziyareti öncesinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile başta Rusya'nın Ukrayna sınırına yaptığı askeri yığınak olmak üzere bölgedeki güvenlik konularını görüştü.

Son dakika... ABD Dışişleri Bakanı, NATO Genel Sekreteri ile Ukrayna'yı görüştü

 

ABD Dışişleri Sözcüsü Ned Price, yaptığı yazılı açıklamada Blinken'ın Stoltenberg ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini duyurdu. 

Price, "Blinken ile Stoltenberg, Rusya'nın işgali altındaki Kırım'da ve Ukrayna sınır boylarında saldırgan askeri yığınağını durdurması gereği dahil birçok konuyu ele aldı." ifadelerini kullandı. 

Blinken ile Stoltenberg'in NATO liderler zirvesine yönelik planları da ele aldığını belirten Price, ikilinin aynı zamanda Afganistan'daki barış görüşmelerine dair görüşlerini de paylaştıklarını aktardı. 

Blinken İran, Afganistan ve Ukrayna meselelerini görüşmek üzere yarın Brüksel'e gidecek.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet