Nato

Nato

Son dakika NATO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan NATO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan NATO haber sayfamızda...

Nato

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.000 nato haberi bulunmuştur.
AB: Avrupa ordusu şu an için gündemde değil
AB: Avrupa ordusu şu an için gündemde değil Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, "Avrupa ordusu" kurulmasının gündemde olmadığını, daha çok üyelerin askeri kapasitelerini güçlendirmeye odaklandıklarını bildirdi.
20.09.2021Dünya
Bu kriz zor geçer!
Bu kriz zor geçer!ABD, Avustralya ile Fransa arasındaki “denizaltı” krizi derinleşiyor. Nitekim Fransa Dışişleri Bakanı, ABD ve Avustralya için “eski ortak” nitelemesinde bulunurken, Avustralya “Yanlış bir şey yapmadık” diyor.
20.09.2021Dünya
ABD'li siyaset bilimci Coffey: Türkiye bölgede etkin bir aktör oldu
ABD'li siyaset bilimci Coffey: Türkiye bölgede etkin bir aktör olduCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gerçekleştirilen mülakatta Douglas ve Sarah Allison Dış Politika Merkezi Direktörü Luke Coffey, "Son beş ya da altı yıl bize bir şey öğrettiyse o da Orta Asya, Kafkaslar ve Afganistan'da Türk etkisinin yükselişte olması ve Türkiye'nin bu bölgede daha etkili bir aktör haline gelmesidir. Dolayısıyla şu anda zorlu bir ilişkimiz olmasına rağmen Türkiye'nin müttefikimiz ve NATO'da olması ABD'ye çok büyük yarar sağlıyor." dedi.
19.09.2021Haberler
ABD'li siyaset bilimci Coffey: Türkiye bölgede etkin bir aktör oldu
ABD'li siyaset bilimci Coffey: Türkiye bölgede etkin bir aktör olduCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gerçekleştirilen mülakatta Douglas ve Sarah Allison Dış Politika Merkezi Direktörü Luke Coffey, "Son beş ya da altı yıl bize bir şey öğrettiyse o da Orta Asya, Kafkaslar ve Afganistan'da Türk etkisinin yükselişte olması ve Türkiye'nin bu bölgede daha etkili bir aktör haline gelmesidir. Dolayısıyla şu anda zorlu bir ilişkimiz olmasına rağmen Türkiye'nin müttefikimiz ve NATO'da olması ABD'ye çok büyük yarar sağlıyor." dedi.
19.09.2021Dünya
NATO Genelkurmay Başkanları toplantısı Atina'da yapıldı
NATO Genelkurmay Başkanları toplantısı Atina'da yapıldıNATO Genelkurmay Başkanları toplantısı Yunanistan'ın başkenti Atina’da yapıldı.
18.09.2021Dünya
Denizaltı krizi büyüyor! Fransa'dan yeni açıklama
Denizaltı krizi büyüyor! Fransa'dan yeni açıklamaFransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, denizaltı anlaşması krizinde "eski ortakları" olarak nitelediği ABD ve Avustralya'daki büyükelçilerini memnuniyetsizliklerini göstermek için geri çektiklerini belirtti.
18.09.2021Dünya
MSB görüntüleri paylaştı! KARARLILIK-2021 Tatbikatı başladı
MSB görüntüleri paylaştı! KARARLILIK-2021 Tatbikatı başladıMilli Savunma Bakanlığı, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de KARARLILIK-2021 Tatbikatı'nın başladığını duyurdu. Tatbikata ilişkin görüntüler de paylaşıldı.
18.09.2021Gündem
Son dakika... 'Hepsi Türkiye'ye muhtaç!' Dünyaca ünlü kuruluş Ankara'nın 'stratejik adımlarını' yazdı
Son dakika... 'Hepsi Türkiye'ye muhtaç!' Dünyaca ünlü kuruluş Ankara'nın 'stratejik adımlarını' yazdıİngiltere'de bulunan ve dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi olarak kabul edilen London School of Economics'in kurduğu Global Risk Insights, Ankara'nın yaptığı hamleleri analiz etti. Artık küresel olarak çok kutuplu bir sisteme gidildiği ve Türkiye'nin bu yeni düzende artan öneminin, tüm hesapları karıştırdığının vurgulandığı analizde, ABD'den Suudi Arabistan'a, Avrupa'dan BAE'ye kadar tüm güçlü devletlerin Türkiye ile anlaşma yoluna gitmeye çalıştığı belirtildi.
18.09.2021Dünya
Bakan Soylu: O yıllar zor yıllardı, çok zor yıllardı
Bakan Soylu: O yıllar zor yıllardı, çok zor yıllardı27 Mayıs 1960 darbesinin ardından eski Başbakan Adnan Menderes, eski Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'nun 16-17 Eylül 1961 tarihlerinde idam edilmelerinin 60. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Fatih'te bunun anıt mezardaki törene İçişleri Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe katıldı.
17.09.2021Siyaset
Yüzyılın Anlaşmasını kaptıran Fransa'da tepkiler yükseliyor
Yüzyılın Anlaşmasını kaptıran Fransa'da tepkiler yükseliyorAvustralya'nın Fransa ile 2016'dan bu yana yürüttüğü denizaltı programından çekilmesi Fransa'da "ihanet" ve "sırtımızdan vurulduk" tepkisine yol açtı.
17.09.2021Dünya
AB Konseyi Başkanı Michel: 'Afganistan'da olanlar gözümüzü açmalı'
AB Konseyi Başkanı Michel: 'Afganistan'da olanlar gözümüzü açmalı'Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, ABD'nin Afganistan'dan çekilmesinin "Avrupa'nın gözünü açması gerektiğini" belirterek, "Bu olay jeostratejik kapasitemizi güçlendirmemize vesile olmalı." dedi.
16.09.2021Dünya
Türk jetleri NATO'nun "hava polisliği" görevi sonrasında yurda döndü
Türk jetleri NATO'nun "hava polisliği" görevi sonrasında yurda döndüMilli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, NATO Geliştirilmiş Hava Polisliği görevi kapsamında Türk Hava Kuvvetlerine ait dört F-16 uçağı ve askeri personel, 6 Temmuz-15 Eylül tarihlerinde Polonya'nın Malbork Hava Üssü'nde yerini aldı.
16.09.2021Haberler
Türk jetleri, NATO'nun 'hava polisliği' görevi sonrası yurda döndü
Türk jetleri, NATO'nun 'hava polisliği' görevi sonrası yurda döndüTürk jetleri, Polonya'da NATO'nun 'hava polisliği' görevinde 30'a yakın sorti gerçekleştirdi. Litvanya'da 2006'daki 'Baltık Hava Polisliği' görevinden 15 yıl sonra ikinci kez NATO kapsamında hava polisliği görevini yapan Türk Hava Kuvvetleri'ne ait unsurlar, 15 Eylül'de yurda döndü.
16.09.2021Gündem
AB'den kritik Taliban açıklaması: İlişki kurmalıyız
AB'den kritik Taliban açıklaması: İlişki kurmalıyızAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Afganistan'daki olaylar konusunda özeleştiri yaparak ders çıkarmaları gerektiğini, Taliban'ı tanımasalar bile ilişki kurma ihtiyacı bulunduğunu söyledi.
14.09.2021Dünya
Siyasette 'Laiklik' polemiğine son nokta! Çelik: Mümkün değildir
Siyasette 'Laiklik' polemiğine son nokta! Çelik: Mümkün değildirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, siyasetteki laik tartışmalarıyla ilgili olarak, "Laiklik prensibinin Anayasa'da korunması gerektiğini düşünüyoruz. Hiçbir şekilde Anayasa’dan çıkarılması gibi AK Parti'nin bir teklifi olamaz. Bu teklife AK Parti'nin olumlu bir şekilde bakması da mümkün değildir." ifadelerini kullandı.
13.09.2021Siyaset
Almanya'da başbakan adayları canlı yayında karşı karşıya geldi
Almanya'da başbakan adayları canlı yayında karşı karşıya geldiAlmanya'da, 26 Eylül'de yapılacak genel seçimlerde yarışacak başbakan adayları canlı yayında karşı karşıya geldi.
13.09.2021Dünya
Rusya'dan dünyaya 'Afganistan' çağrısı
Rusya'dan dünyaya 'Afganistan' çağrısıRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Afganistan’da yaşanan olaylar sonucu oluşan mülteci sorununu çözmek için ilgili bütün ülkelerin imkanlarını kullanması gerektiğini söyledi.
11.09.2021Dünya
4 bin Türk vatandaşı Afganistan’da kaldı
4 bin Türk vatandaşı Afganistan’da kaldıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 4 bin Türk vatandaşının kendi isteğiyle Afganistan’da kaldığını söyledi. Çavuşoğlu, Kabil havalimanının işletilmesi konusunda da “Burada şartların oluşması gerekir” dedi
11.09.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Afganistan’da 4 bin civarında vatandaşımız kendi istekleriyle kaldı
Bakan Çavuşoğlu: Afganistan’da 4 bin civarında vatandaşımız kendi istekleriyle kaldıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afganistan’da 4 bin civarında Türk vatandaşının kendi istekleriyle kaldığını ve dönmek istediklerinde getirebileceklerini belirtip, “Bazı işçilerimiz ve firmalarımız kalmak istedi. Biz bunlara riskleri samimi ve şeffaf bir şekilde anlattık. Yarın gelmek isterseler, onları getiririz. Nasıl salgının ilk aylarında bütün dünyada 100 bin vatandaşımızı hiç şova dönüştürmeden ülkemize getirdiysek Afganistan’daki vatandaşlarımız da dönmek isterse getiririz” dedi.
10.09.2021Siyaset
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepki
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepkiİzmir’de 'Adalar Denizi ve Yunanistan ile Komşuluk İlişkileri Sorunları Sempozyumu'nda konuşan Bakan Akar, Rum kesiminin Atatürk kitabıyla ilgili verdiği skandal talimata tepki gösterdi. Akar, "Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneği. Şiddetle reddediyor ve şiddetle kınıyoruz." dedi.
9.09.2021Gündem
‘Rusya’nın S-400 teklifi çok cazip’
‘Rusya’nın S-400 teklifi çok cazip’Türkiye’nin ikinci parti S-400 alımını ve ABD’nin buna karşı çıkma nedenlerini Milliyet’e değerlendiren Prof. Dr. Salih Yılmaz, “Rusya’nın ikinci parti S-400 konusunda teknoloji transferi ve ortak üretim teklifi oldukça cazip” dedi.
9.09.2021Siyaset
İklim değişiminde güvenlik kaygısı!
İklim değişiminde güvenlik kaygısı!Dışişleri’nden TBMM’ye sunulan “iklim” raporunda, iklim değişikliğinin dünya ekonomisine etkilerinin yanı sıra “güvenlik kaygılarını artırdığı”, “askeri kabiliyetleri etkilediği”ne dikkat çekildi.
9.09.2021Gündem
AB'den ABD'ye yaylım ateşi: Stratejik özerklik güçleniyor!
AB'den ABD'ye yaylım ateşi: Stratejik özerklik güçleniyor!Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, ABD'nin Afganistan'dan çekilme konusunda Avrupa ülkeleriyle neredeyse hiç istişarede bulunmadığını, Afganistan krizinin "Avrupa'nın stratejik özerkliği" fikrini güçlendirdiğini söyledi.
8.09.2021Dünya
Milli Savunma Bakanı Akar'dan önemli temaslar
Milli Savunma Bakanı Akar'dan önemli temaslarMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Askeri Komite Başkanı Oramiral Rob Bauer'i kabul etti.
6.09.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, “Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında bugüne kadar 244 terörist etkisiz hale getirildi. Tedbirler sayesinde son bir ayda, tüm hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 13 bin 769 şahıs yakalandı, 25 bin 186 şahıs hududu geçmeden engellendi” dedi.
5.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

afganistanabdnatoabMilli Savunma Bakanlığı

Nato ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.