Geri Dön
DünyaSon dakika... ABD polisi çıldırdı! CNN muhabirine canlı yayında ters kelepçe...

Son dakika... ABD polisi çıldırdı! CNN muhabirine canlı yayında ters kelepçe...

Çatışmalarla savaş alanına dönen Minneapolis'teki gösterileri takip eden muhabir Omar Jimenez ve ekibi, kameralar önünde gözaltına alınıp kelepçelendi. Bir süre sonra CNN habercileri serbest bırakıldı. CNN, aynı anda sahada görev yapan beyaz muhabir Josh Campbell gözaltına alınmadığını, siyah-Latin Jimenez'in bilinçli bir şekilde kelepçelendiğini bildiriyor.

Son dakika... ABD polisi çıldırdı! CNN muhabirine canlı yayında ters kelepçe...

George Floyd'un polisler tarafından Minneapolis kentinde öldürülmesiyle çalkalanan ABD'de, ülke çapına yayılan protestolarda bugün CNN International muhabiri canlı yayın yaparken gözaltına alındı.

Ünlü yayın kuruluşunun muhabiri Omar Jimenez'e, polislere kimlik kartını göstermesine rağmen ters kelepçe takıldı. CNN seyircileri, gözaltını canlı yayında izledi. 

Polisler ayrıca Jimenez'le birlikte sokakta olan kameraman ve haber yapımcısını da aynı şekilde gözaltına aldı.

Son dakika... ABD polisi çıldırdı CNN muhabirine canlı yayında ters kelepçe...


CNN kameraları gözaltı işlemini kayda alırken, yayın kuruluşu resmi Twitter hesabından bir açıklama yaparak habercilerin derhal serbest bırakılmasını istedi. CNN, gözaltının anayasal hakların ihlali olduğunu açıkladı.

Minnesota Valisi Tim Walz ise olanlar için içten bir şekilde özür diledi ve gözaltının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Bu açıklamadan dakikalar sonra CNN ekibi serbest bırakıldı.

CNN, aynı anda sahada görev yapan beyaz muhabir Josh Campbell gözaltına alınmadığını, siyah-Latin Jimenez'in bilinçli bir şekilde kelepçelendiğini bildiriyor.

İstanbul Cihangir'de korkunç olay! Genç kadını taciz etti, boğazına bıçak dayadıİstanbul'da Cihangir'de genç bir kadın güpegündüz saldırıya uğradı. Kadın direndiğinde ise saldırgan boğazını sıktı. O görüntüler sosyal medyada yayınlanınca infial etkisi yarattı. Peki son durum nedir? Gelişmeleri CNN TÜRK muhabiri Ceylan Sever aktardı...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet