Geri Dön
DünyaSon dakika... ABD'nin ünlü bombardıman uçağı B-52 Avrupa semalarında

Son dakika... ABD'nin ünlü bombardıman uçağı B-52 Avrupa semalarında

NATO ülkeleriyle dayanışma ve Rusya'ya gözdağı için havalanan uzun menzilli uçakların dördünün B-52 olduğu açıklandı.

Son dakika... ABD'nin ünlü bombardıman uçağı B-52 Avrupa semalarında

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, Cuma günü Avrupa semalarında gerçekleşen tatbikatta ünlü bombardıman uçağı B-52 Stratofortress'lerin katıldığını duyurdu.

NATO ile dayanışma için havalanan İngiltere'deki üsten havalanan dört B-52'nin Avrupa'daki 30 ittifak üyesinin hava sahasında uçtuğu belirtiliyor. Tatbikatta, B-52'lere Avrupa ülkelerinin savaş uçakları da eşlik etti.

Bugün Kuzey Dakota'dan havalanan iki B-52 Stratofortresses ise Kuzey Amerika'daki NATO üyeleri ABD ve Kanada semalarında uçtu.

AP, söz konusu tatbikatın, Doğu Akdeniz'de Yunanistan ve Türkiye arasında yükselen gerilime rastladığını vurguluyor.

ABD'nin Kuzey Kore gibi ülkelere gözdağı vermek için zaman zaman uçurduğu B-52'ler, nükleer bomba taşıma kapasitesine sahip.

THY yolcularını meme kanseri konusunda bilgilendiriyorMisafirlerinin seyahat sağlığı ve güvenliğini en ön planda tutan bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları 15 – 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği 160 uçuşta meme kanseri riskine dikkat çekecek. Kabin ekiplerinin pembe kurdele takacağı ve özel anons ile yolcuların bilgilendirileceği uçuşların ilki İstanbul’dan Ankara’ya gerçekleşti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler