Geri Dön

Son dakika: Aşı için net açıklama! Biden sıcak gelişmeyi duyurdu

Gelen son dakika haberine göre; ABD'de Başkan seçilen Biden da Fauci'den kendisi 20 Ocak'ta başladıktan sonra Kovid-19 ekibinde baş tıbbi danışman olarak görev yapmasını istedi. Biden, koronavirüs aşısını ne zaman yaptıracağını açıkladı.Öte yandan ABD'nin en iyi bulaşıcı hastalıklar uzmanı Anthony Fauci, Kovid-19'a karşı Pfizer aşısını onaylayan İngiliz düzenleyicilerin titizliği konusunda şüphe uyandırdıktan sonra özür diledi ve İngiltere'nin çalışmalarına inandığını söyledi.

Son dakika: Aşı için net açıklama! Biden sıcak gelişmeyi duyurdu

 

Biden, Dr. Fauci'den Kovid-19 ekibine katılmasını istedi

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Donald Trump yönetiminin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele ekibinde yer alan ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci'den ekibine katılmasını istedi.

Biden, CNN televizyonuna verdiği mülakatta, Dr Fauci'den Kovid 19 ile mücadele için kuracağı ekibine katılmasını istediğini söyledi.

Joe Biden, "Dr Fauci'den aynı görevinde kalmasını, baş danışmanım olmasını ve Kovid ekibime katılmasını istedim." dedi.

Trump'ın tavsiyelerine zaman zaman karşı çıktığı ve eleştirdiği Dr Fauci, salgın boyunca ABD kamuoyunda ilgi odağı haline geldi. "Kahraman" olarak görülen ve görüşlerine sık sık başvurulan Fauci, Trump destekçileri arasında ise tepki topladı.

BİDEN, AMERİKAN HALKINDAN 100 GÜN MASKE TAKMALARINI İSTEYECEK

Öte yandan Biden, göreve başladığı ilk gün salgınla mücadele kapsamında Amerikan halkından 100 gün maske takmalarını isteyeceğini ifade etti.

Biden, "Sadece 100 gün maske, sonsuza kadar değil sadece 100 gün ve böylece vakalarda büyük ölçüde azalma olacağını düşünüyorum." dedi.

Dr. Fauci güvenli dediği takdirde aşı olacağını belirten Biden, güvenli olduğunu göstermek için ise kamuoyunun önünde aşı yaptıracağını söyledi.

'YANLIŞ ANLAŞILMA OLDU'

Fauci, BBC televizyonuna verdiği röportajda, CBS ile ilgili daha önceki yorumları İngiltere'de yayınlanıp önemli ölçüde yer aldıktan sonra, "Gerçekten bir yanlış anlaşılma oldu ve bunun için üzgünüm ve özür dilerim." Dedi.

Fauci, "Birleşik Krallık'taki hem bilim camiasına hem de düzenleyici kurula büyük inancım var," dedi.

"Bu şekilde ortaya çıkmasına rağmen (Birleşik Krallık düzenleme sürecine) herhangi bir özensizlik atfetmek istemedim," diyen Fauci sözlerini şöyle noktaladı: "İfadelerimi düzeltmek istiyorum. Birleşik Krallık'ın hem bilimsel hem de düzenleyicilik açısından yaptıklarına dair büyük bir güvenim var."

Amerika'nın pandemiyle mücadelesinin önde gelen üyelerinden Dr. Anthony Fauci, İngiltere’nin sağlık yetkililerinin aşı deneme verilerini ABD yetkililerinin yaptığı gibi ‘dikkatli’ incelemediğini söylemişti.

İstanbul’un göbeğinde şok manzara! Kemerlerle saldırdılarİstanbul Mecidiyeköy’de iki grup arasında çıkan kavgada, yumruk ve kemerler konuştu. Kavga anı kameralara saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet