Kovid-19

Kovid-19

Son dakika Kovid-19 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kovid-19 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kovid-19 haber sayfamızda...

Kovid-19

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 37.278 kovid-19 haberi bulunmuştur.
‘Türkiye’de eğitimli ve güçlü kadınlar var’
‘Türkiye’de eğitimli ve güçlü kadınlar var’UN Women Türkiye Direktörü Asya Varbanova “Türkiye’de oldukça güçlü ve eğitimli kadınlar var. Ancak parlamentoda kadın oranı yüzde 20” dedi. Varbanova ulusal parlamentolarda toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için en az 40 yıl gerektiğini söyledi.
8.12.2023Gündem
ÇİN GİZEMLİ VİRÜS PNÖMONİ NEDİR? Pnömoni belirtileri nelerdir, bulaşıcı mı? Pnömoni tedavisi var mı?
ÇİN GİZEMLİ VİRÜS PNÖMONİ NEDİR? Pnömoni belirtileri nelerdir, bulaşıcı mı? Pnömoni tedavisi var mı?Kovid-19 salgını sonrasında Çin'de ortaya çıkan Pnömoni Virüsü yeni bir salgın mı olacak endişelerini beraberinde getirirken Hindistan'ın ardından iki Avrupa ülkesinde de Pnömoni vakalarına rastlanmış olmasının ardından vatandaşlar Pnömoni nedir, belirtileri nelerdir sorularına yanıt aramaya başladı. İşte merak edilenler...
7.12.2023Bilgi Rehberi
Eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson Covid-19 salgınını hafife aldığı için özür diledi
Eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson Covid-19 salgınını hafife aldığı için özür dilediİngiliz hükümetinin Covid-19 salgınıyla mücadelesini inceleyen bir resmi soruşturmada pandemi zamanında Johnson'un 'buruna saç kurutma makinesi tutmanın virüsü öldürüp öldüremeyeceğini' sorduğu söylendi.
7.12.2023Dünya
İngilizlerin Hollanda'yı işgal planı! Avrupa savaşın eşiğinden döndü, başbakanın fikriydi
İngilizlerin Hollanda'yı işgal planı! Avrupa savaşın eşiğinden döndü, başbakanın fikriydiİngiliz diplomatlar, kendi ülkelerinin Hollanda'ya yönelik bir işgal planı hazırladığını dünyaya duyurdu.
6.12.2023Dünya
Milli Eğitim Bakanlığı, sınıf annesi uygulamasını yasakladı
Milli Eğitim Bakanlığı, sınıf annesi uygulamasını yasakladı Öğretmen ile veliler arasındaki iletişimi kurmak için gönüllü olarak görev yapan ancak zaman zaman tartışmalara neden olan ‘sınıf annesi’ uygulaması Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yasaklandı.
6.12.2023Haberler
Özellikle çocukları etkileyen gizemli 'pnömoni virüsü' ile ilgili açıklama geldi
Özellikle çocukları etkileyen gizemli 'pnömoni virüsü' ile ilgili açıklama geldiÇin ve Hindistan’ı etkileyen gizemli pnömoni virüsünün Hollanda ve Danimarka'da tespit edilmesinin ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
6.12.2023Gündem
Türkiye, PISA’da her alanda yükseldi
Türkiye, PISA’da her alanda yükseldiPISA 2022’de Türkiye, matematikte 42’den 39. sıraya, fende 39’dan 34. sıraya, okuma becerilerinde 40’tan 36. sıraya yükselirken tüm ülkeler ortalamasının üstünde yer aldı. Öte yandan OECD ülkelerinde Kovid-19 salgını döneminde matematikteki ortalama performansta 15 puanlık rekor bir düşüş yaşanması dikkat çekti.
6.12.2023Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı, sınıf annesi uygulamasını yasakladı
Milli Eğitim Bakanlığı, sınıf annesi uygulamasını yasakladıÖğretmen ile veliler arasındaki iletişimi kurmak için gönüllü olarak görev yapan ancak zaman zaman tartışmalara neden olan ‘sınıf annesi’ uygulaması Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yasaklandı.
6.12.2023Eğitim
"45'ten fazla ikili görüşme gerçekleştirildi"
"45'ten fazla ikili görüşme gerçekleştirildi"Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 39. Bakanlar Toplantısı kapanış oturumunda önemli açıklamalarda bulundu.
5.12.2023Ekonomi
Johnson aşı  için ‘savaş’  açacaktı
Johnson aşı için ‘savaş’ açacaktıİngiltere’nin eski başbakanı Boris Johnson’ın Kovid-19 pandemisi sırasında aşının kullanıma sunulduğu Mart 2021’de Avrupa Birliği’nin (AB) 5 milyon doz AstraZeneca aşısının ihracatını fiilen engellemesinin ardından ‘askeri operasyon talimatı verdiği’ iddia edildi.
5.12.2023Dünya
Çin'deki solunum yolu hastalıkları yeni bir Covid-19 salgını olabilir mi?
Çin'deki solunum yolu hastalıkları yeni bir Covid-19 salgını olabilir mi?Tayvan'ın yaşlılara, çocuk ile bebeklere ve bağışıklığı zayıf olan kişilere Çin'e seyahat etmekten kaçınmalarını tavsiye etmesi, Çin'de tam olarak neler yaşandığının yeniden sorgulanmasına neden oldu.
1.12.2023Dünya
Dünyada çocuk yoksulluğu artıyor
Dünyada çocuk yoksulluğu artıyor Eğitim Reformu Girişimi (ERG), ‘Eğitim İzleme Raporu 2023’ü açıkladı.
29.11.2023Gündem
Akdeniz tipi beslenme beyin sisini önlüyor
Akdeniz tipi beslenme beyin sisini önlüyorTüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını sonrasında pek çok kişide beyin sisi görülmeye başladı.
29.11.2023Gündem
Nöbetçi noterlik hizmetine yoğun ilgi! 2 milyon 374 bin işlem yapıldı
Nöbetçi noterlik hizmetine yoğun ilgi! 2 milyon 374 bin işlem yapıldıVatandaşların yoğun ilgisini gören 'nöbetçi noterlik' uygulamasında hizmetin başladığı günden bu yana 2 milyon 374 bin 653 işlem yapıldı.
27.11.2023Ekonomi
‘2030’dan önce kanser aşısına onay bekliyoruz’
‘2030’dan önce kanser aşısına onay bekliyoruz’Kovid-19’a karşı mRNA teknolojisiyle geliştirdiği aşılarıyla milyonlarca hayat kurtaran Uğur Şahin, kanser aşısı için de tarih verdi.
27.11.2023Dünya
Çin’de salgın okul kapattırdı! ‘Maske takın’ uyarısı
Çin’de salgın okul kapattırdı! ‘Maske takın’ uyarısıÇin’de birçok şehirde çok sayıda çocuğun zatürre şüphesi ve diğer solunum yolu rahatsızlıklarıyla hastaneye kaldırılması üzerine okulların kapatıldığı bildirildi.
27.11.2023Dünya
Üç hastalığa karşı tek aşı
Üç hastalığa karşı tek aşıİlaç şirketleri, Kovid-19, grip ve RSV hastalıkları tek doz da yapılabilmesi için çalışmalara hız verdi. Tek randevuda 3 hastalığa karşı aşılanmak için Pfizer ile BioNTech ve Moderna çalışmalarını tamamlamak üzere...
25.11.2023Sağlık
Şiddetin bahanesi yok
Şiddetin bahanesi yokBM Kadın Birimi bu yılki kampanyasını #BahanesiYok sloganıyla yürütüyor. Kampanya kadına yönelik şiddete hiçbir koşulda, hiçbir yerde ve hiçbir zaman müsamaha gösterilemeyeceğini vurguluyor...
25.11.2023Gündem
‘Yalnızlık 15 sigaranın zararına bedel’
‘Yalnızlık 15 sigaranın zararına bedel’Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yalnızlığı “küresel bir halk sağlığı sorunu” ilan etti. DSÖ, yalnızlık sorunuyla mücadele için 11 kişilik uluslararası bir komisyon kurdu
17.11.2023Dünya
Kovid ve grip aşısı birlikte daha güçlü
Kovid ve grip aşısı birlikte daha güçlüYeni bir çalışma, Kovid-19 aşısı ile grip aşısını birlikte yaptırmanın, bunları ayrı ayrı yaptırmaktan daha iyi olduğunu ortaya çıkardı.
17.11.2023Dünya
‘Samast koşullu salıvermeden çıktı’
‘Samast koşullu salıvermeden çıktı’Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi ve planlayıcısı tutukluyken, tetikçi Ogün Samast’ın cezaevinden çıkması kamuoyunda tartışma yarattı. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, tahliyenin Samast’ın 2022’de hak etmiş ve koşullu salıverme hükümleri çerçevesinde olduğunu açıkladı.
17.11.2023Gündem
Turizmin yıldızı ‘sağlıkla’ parlıyor
Turizmin yıldızı ‘sağlıkla’ parlıyorSağlık turizminin yükselen ülkesi Türkiye, sektördeki küresel kuruluşların radarına girdi. Yayınlanan raporlara göre, Türkiye sağlık turizminin de etkisiyle turist sayısında Fransa’yı geride bırakacak.
14.11.2023Ekonomi
Kapasitesini artırdı ikinci pistle uçacak
Kapasitesini artırdı ikinci pistle uçacakPegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk, kapasiteyi yüzde 24 artırdıklarını belirterek, “Sabiha Gökçen’deki ikinci pistin açılmasıyla büyüme hızımız da artacak” dedi.
13.11.2023Ekonomi
Demansa karşı ilaç gibi gıdalar
Demansa karşı ilaç gibi gıdalarKovid-19’un beyin sağlığını olumsuz etkilediği belirtilirken, demans gibi rahatsızlıklara karşı zihni korumak için bazı gıdaların tüketilmesi önerildi.
7.11.2023Dünya
Pandemi bilişsel gerilemeye yol açtı
Pandemi bilişsel gerilemeye yol açtıYeni bir araştırma, Kovid-19 salgınının 50 yaş ve üzeri kişilerin beyin sağlığında sürekli hasara neden olduğunu ortaya koydu.
4.11.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kovid-19 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.