Kovid-19

Kovid-19

Son dakika Kovid-19 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kovid-19 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kovid-19 haber sayfamızda...

Kovid-19

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 37.330 kovid-19 haberi bulunmuştur.
Uzun süreli Kovid, zekayı azaltıyor
Uzun süreli Kovid, zekayı azaltıyor Bir araştırma, uzun süreli Kovid-19 hastalığı geçirmenin IQ’yü (zeka seviyesi) ortalama 6 puan düşürdüğünü ortaya çıkardı.
3.03.2024 Gündem
Pandemi sağlık okuryazarlığını artırdı! Rapordan ilk bilgiler
Pandemi sağlık okuryazarlığını artırdı! Rapordan ilk bilgiler Sağlık Bakanlığı’nın 15 bini aşkın haneyi kapsayan araştırmasına göre katılımcıların yüzde 45’i sağlık okuryazarlığından geçti.
1.03.2024 Gündem
'Baron' Jacob Rothschild öldü! Komplo teorileri fırtınasına hazır olun
'Baron' Jacob Rothschild öldü! Komplo teorileri fırtınasına hazır olun Rothschild ailesinin dördüncü kuşak lideri 87 yaşında öldü, aile bankacılığıyla bilinen babalarının Yahudi geleneklerine uygun biçimde defnedileceğini duyurdu.
26.02.2024 Dünya
Kovid-19 aşıları ritmimizi bozdu
Kovid-19 aşıları ritmimizi bozdu 8 ülkede 99 milyon kişi üzerinde yapılan inceleme, Kovid-19 aşılarının kan, kalp ve nöroloji hastalıklarında beklenenden fazla risk yarattığını gösterdi.
21.02.2024 Dünya
Parayı ver stajı kap! Üstüne para istiyorlar
Parayı ver stajı kap! Üstüne para istiyorlar Staj yapacak şirket bulmak gittikçe zorlaşıyor. Bazı kurumlar, ücret vermediği gibi stajyer olarak kabul edeceği öğrencilerden üste para istiyor. 15 günlük stajın ücreti 18 bin TL’ye kadar çıkıyor. Üstelik taksit yapan da var.
21.02.2024 Gündem
Yeni salgın uyarısı
Yeni salgın uyarısı Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Ghebreyesus, dünyanın yeni bir salgına hazırlıklı olmadığını belirterek gelecekte durumun Kovid-19’dan çok daha kötü olabileceği konusunda uyardı.
15.02.2024 Dünya
‘Barışın anahtarı bağımsız Filistin’dir’
‘Barışın anahtarı bağımsız Filistin’dir’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Hükümetler Zirvesi’nde yaptığı konuşmada “Bölgemizde barış, huzur ve ekonomik kalkınmaya giden yol, Filistin devletinin kuruluşundan geçiyor” dedi.
14.02.2024 Gündem
Fazla vitamin hasta edebilir
Fazla vitamin hasta edebilir Yüksek dozda C vitamini böbrek taşına, sık alınan E vitamini de inmeye neden oluyor. Çok kullanılan A vitamini ise karaciğere hasar veriyor. Tabağınızda protein, tahıl, sebze-meyve ve süt ürünleri varsa bu vitaminlerin takviye olarak alınması önerilmiyor.
12.02.2024 Gündem
Globalleşmeden glokalleşmeye yavaş geçiş...
Globalleşmeden glokalleşmeye yavaş geçiş... Çağdaş Ertuna /Milliyet Gazetesi Yazarı/...
12.02.2024 Milliyet Executive
Yenilenebilir enerji maliyeti azaltıyor enflasyonu düşürüyor
Yenilenebilir enerji maliyeti azaltıyor enflasyonu düşürüyor Türkiye'nin birincil enerji kaynaklarında yüzde 78 ithalata bağımlı olduğuna ve bu ithalatın cari açıkta en önemli kalemi oluşturduğuna dikkat çeken Bengisu Özenç, "Fosilden çıkış ve yenilenebilir enerjiye geçiş bir yandan enerji maliyetlerini düşürürken hane halklarına da daha düşük enflasyon olarak yansıyor" diyor.
12.02.2024 Milliyet Executive
Çalınan Van Gogh yüzünü gösterdi
Çalınan Van Gogh yüzünü gösterdi Vincent Van Gogh’un “Parsonage Garden at Nuenen in Spring” tablosu 3.5 yıl süren gizemli bir kayboluşun ardından, ilk kez sergilendi.
10.02.2024 Kültür Sanat
Kantinler alarm veriyor! Öğrencilerin yüzde 70'i aynı yanlışı yapıyor
Kantinler alarm veriyor! Öğrencilerin yüzde 70'i aynı yanlışı yapıyor Okul kantinlerinde katkı maddeli birçok ürünün satışı yapılıyor. Bu durumun obeziteye neden olduğunu belirten uzmanlar, denetimlerin artırılması gerektiğini kaydediyor.
7.02.2024 Gündem
Canlar kurtaran cerraha veda
Canlar kurtaran cerraha veda Antalya’da çok sayıda organ nakli ve genel cerrahi ameliyatlarıyla binlerce hayat kurtaran Prof. Dr. Alper Demirbaş (61) kanser tedavisi görürken Kovid-19’a yenik düşüp vefat etti.
4.02.2024 Gündem
Üniversiteye hiç gitmeden mezun olacaklar
Üniversiteye hiç gitmeden mezun olacaklar Uzaktan eğitimle geçen 2 yılın ardından gençler, işe başladıkları ya da derslerden verim alamadıkları için yüz yüze eğitime katılmak istemiyorlar. Öyle ki aralarında hiç üniversiteye gitmeden mezun olacak öğrenciler var.
31.01.2024 Gündem
Türkiye yerli ‘çip’ için atak peşinde! Cumhurbaşkanlığı’ndan ‘stratejik’ çip raporu
Türkiye yerli ‘çip’ için atak peşinde! Cumhurbaşkanlığı’ndan ‘stratejik’ çip raporu Çipin stratejik önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi raporu, Türkiye’de 1 mikrona kadar çip üretimi yapılabildiğini, yakında 16 nanometre (metrenin milyarda biri) çip üretimi imkanı olacağını belirtti.
23.01.2024 Ekonomi
300 bin yıllık uykudan uyandı! Kuzeyden yayılacak, önceki salgınları unutun
300 bin yıllık uykudan uyandı! Kuzeyden yayılacak, önceki salgınları unutun İnsanlar henüz dünyada yokken var olan virüsleri keşfeden bilim insanları, kuzey kutbu üzerinde bulunan bu virüslerin bağışıklık sistemi tarafından tanınmadığını bildirdi. Bu nedenden ötürü önümüzdeki yıllarda ölümcül bir pandeminin yaşanacağını belirten uzmanlar virüsle ilgili detaylı bilgileri de paylaştı.
22.01.2024 Dünya
Yol haritası hazır sütün yeri özel
Yol haritası hazır sütün yeri özel 2028’e kadar olan Hayvancılık Yol Haritası’nı açıklamaya hazırlandıkları bilgisini veren Bakan Yumaklı süt sektörünün burada önemli bir yer tuttuğunu kaydetti.
20.01.2024 Ekonomi
Tekin: ‘Özel okulları uyardık’
Tekin: ‘Özel okulları uyardık’ Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara’da Sincan Şehit Ahmet Gözütok İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenlerine katıldı. Tören sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tekin, özel okullarda yaşanan ücret tartışmalarına da değindi.
20.01.2024 Eğitim
Virüs, hormonu da ele geçirmiş! Korona-mutsuzluk
Virüs, hormonu da ele geçirmiş! Korona-mutsuzluk Kovid-19’un sancısının, nefessiz bırakmasının yanı sıra insanı neden depresyona, kaygıya, huysuzluğa, yorgunluğa sürüklediği ortaya çıktı.
20.01.2024 Dünya
Üvey oğlunu vurup intihar etti! Annesi her şeyi izledi, korkunç görüntü
Üvey oğlunu vurup intihar etti! Annesi her şeyi izledi, korkunç görüntü Üvey oğlunu kamera kayıttayken vuran şahıs, kısa bir süre sonra aynı silahla intihar etti. Dehşet anları ise dünya medyasında ses getirdi.
18.01.2024 Dünya
Türk gencini evlenirken sınır dışı ettiler! Talihsiz gelin hastanelik oldu
Türk gencini evlenirken sınır dışı ettiler! Talihsiz gelin hastanelik oldu Mülteci olarak gittiği Avusturya'da Alman bir kadınla evlenmek üzereyken ülkeden atılan Hamza, Türkiye'ye geldi. Hamza'nın avukatı, gencin eşiyle tekrar bir araya gelmesi için önünde tek bir yolun olduğunu kaydetti.
17.01.2024 Dünya
Putin ilk kez itiraf etti, savaşta dönüm noktası: İstanbul'da masadan kalktılar!
Putin ilk kez itiraf etti, savaşta dönüm noktası: İstanbul'da masadan kalktılar! Rusya'nın Ukrayna'yı işgal sürecinin bir buçuk yıl önce İstanbul'da bitme noktasına geldiğini ilk kez itiraf eden Putin, o dönem yaşananları dünyaya duyurdu.
17.01.2024 Dünya
Ölüm oranı yüzde 100'ü gördü: Akciğer yerine beyinde yayılıyor! Kovid-19'u mutasyona uğratıp, klonladılar
Ölüm oranı yüzde 100'ü gördü: Akciğer yerine beyinde yayılıyor! Kovid-19'u mutasyona uğratıp, klonladılar Kovid-19'u mutasyona uğratıp klonlayan bilim insanları yaptıkları deneyler sonucunda yeni virüsün öldürücülüğünün en yüksek seviyeye ulaştığını bildirdi.
17.01.2024 Dünya
Gizli ses kaydı ortaya çıktı! ABD'yi sarsan konuşma
Gizli ses kaydı ortaya çıktı! ABD'yi sarsan konuşma ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'in geçirdiği hastalık nedeniyle 911'i arayan kişinin yetkililere söyledikleri dünya medyasında ses getirdi.
17.01.2024 Dünya
Covid-19 belirtileri her yeni varyantla nasıl değişti?
Covid-19 belirtileri her yeni varyantla nasıl değişti? Televizyon yapımcısı ve gazeteci Mehdi Hasan, birkaç hafta önce sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Neredeyse 4 yıldır Covid-19’dan kaçmayı başardım. Ama 2023’ün sonunda beni de yakaladı” dedi.
15.01.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kovid-19 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.