Geri Dön
DünyaSon dakika... Avusturya’da İsrail’i protesto gösterisi iptal edildi!

Son dakika... Avusturya’da İsrail’i protesto gösterisi iptal edildi!

Gelen son dakika haberine göre, Avusturya’nın başkenti Viyana’da cumartesi yapılması planlanan iki farklı Filistin’le dayanışma gösterisinden biri polis tarafından iptal edildi.

Son dakika... Avusturya’da İsrail’i protesto gösterisi iptal edildi!

 

Viyana Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada "Doğu Kudüs’te Filistinlilerin zorla yurtlarından çıkartılmasına tepki" isimli gösterinin toplumun güvenliği ve huzurunu bozabileceği gerekçe gösterilerek iptal edildiğini duyuruldu. 

Açıklamada, birinci bölgedeki tarihi Albertina Meydanı’nda yapılması için baş vurulan Filistin’le dayanışma gösterisinin yapılacağı yere çok yakın başka bir meydanda İsrail yanlısı bir başka gösterinin de yapılacağı, iki meydanın bir bine çok yakın olması nedeniyle taraflar arasında gerginliğin yaşanabileceği belirtildi. 

Bu durumun toplumun güvenlik ve huzurunu bozabileceği kaydedilen açıklamada, halihazırda Fransa’da Filistin yanlısı bir gösterinin iptal edildiği, Almanya’da ise benzer bir gösteride taşkınlık yaşandığı hatırlatıldı. 

Öte yandan Avusturya, İsrail’le dayanışma içinde olduğunu göstermek için başbakanlık binasında bu ülkenin bayrağına yer vermişti.

Kartal'da kıyıya sürüklenen Panama bayraklı kargo gemisi kurtarıldıKARTAL açıklarında Panama bayraklı APRIL isimli kargo gemisi demir tarayıp, kıyıya sürüklendi. Gemi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı römorkörler tarafından kurtarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet