Viyana

Viyana

Son dakika Viyana haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Viyana gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Viyana haber sayfamızda...

Viyana

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.321 viyana haberi bulunmuştur.
Julian Nagelsmann'dan Türkiye itirafı! 'Gürültülü geçmesini bekliyorum'
Julian Nagelsmann'dan Türkiye itirafı! 'Gürültülü geçmesini bekliyorum'Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Julian Nagelsmann, Türkiye oynayacakları dostluk maçı öncesi açıklamalarda bulundu.
10.11.2023Milli Takım
Yüz yılı aydınlatan yıldız
Yüz yılı aydınlatan yıldız“Karanlıkta Akan Bir Yıldız: Mustafa Kemal Atatürk” sergisi, Fahri Özdemir’in proje direktörlüğünde İzmir Folkart Gallery’de açıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün az bilinen fotoğraflarını, özel eşyalarını ve döneme ilişkin belgeleri içeren sergi Ankara ve İstanbul’a da taşınacak.
Eski bir dostla yeniden tanışma
Eski bir dostla yeniden tanışmaDidem Balçın, Lila Gürmen ve Zeynep Şarlıgil’i buluşturan “Canlı Radyo: Paris’in Delileri” hem tanıdık hem yeni. Hem bir buluşma hem de bir tanışma.
Türk sporunda Cumhuriyet'in 100 yıllık tarihindeki unutulmaz spor başarıları!
Türk sporunda Cumhuriyet'in 100 yıllık tarihindeki unutulmaz spor başarıları!Cumhuriyet'in 100 yıllık tarihinde takım ve bireysel sporlarda unutulmaz başarılar elde ettik. Futbol, basketbol, voleybol, güreş, halter ve birçok spor dalında tarihi başarılar kazandık.
29.10.2023Skorer
Cumhuriyet’in Yüzyılı: Öncü kadınlar
Cumhuriyet’in Yüzyılı: Öncü kadınlarCumhuriyet’le birlikte kadınlar sosyal ve siyasal alanda birçok hak kazanırken Cumhuriyet’in açtığı bu yolu, başarılarıyla taçlandırdılar. Yüz yıldır sanattan bilime, spordan iş hayatına, birçok alanda ülkemizin gelişimine önemli katkılar sağladılar
29.10.2023Gündem
Sofranın Yüzyılı...Cumhuriyet sofralarında ağırlama kültürü
Sofranın Yüzyılı...Cumhuriyet sofralarında ağırlama kültürüDevlet arşivlerinde yapılan çalışmalarla ortaya çıkan menüler bize dönemin yemek kültürünü en ince ayrıntılarına kadar anlatıyor. Atatürk’ün resmi ziyaretlerde konukların ağırlanmasına verdiği önemi gösteren en dikkat çekici örneklerden biri İngiltere Kralı VIII. Edward’ın Dolmabahçe Sarayı’nı ziyareti...
28.10.2023Yemek
Uzakdoğu'da destan yazdık
Uzakdoğu'da destan yazdıkJaponya ve Güney Kore'nin ortaklaşa düzenlediği 2002 Dünya Kupası unutulmaz maçlarıyla Türk futbolun zirve noktası olarak tarihe yazıldı. Şenol Güneş yönetiminde Uzakdoğu'da başarıdan başarıya koşan ay-yıldızlı ekibimiz Dünya Üçüncüsü olurken, fair-play dalında da tüm dünyanın alkışını topladı.
26.10.2023Futbol
Rusya'dan nükleer denemeleri yasaklayan anlaşmadan çekilmek için ilk adım
Rusya'dan nükleer denemeleri yasaklayan anlaşmadan çekilmek için ilk adımDuma Başkanı Vyacheslav Volodin, "Ülkemizin güvenliğini sağlamak adına, Kapsamlı Nükleer Deneme Yasağı Anlaşması'nın onayını geri çekiyoruz." dedi.
17.10.2023Dünya
Sanatın Hamisi: Léon Orosdi ve Orosdi Bak Mağazalar Zinciri
Sanatın Hamisi: Léon Orosdi ve Orosdi Bak Mağazalar ZinciriLéon Orosdi’nin İstanbul’da çıkardığı Orosdi-Bak mağazaları, Avrupa’ya yayılarak bir dönem rüzgar gibi esse de Birinci Dünya Savaşı, markanın kaçınılmaz sonunu getirdi. Léon Orosdi 1922 yılında öldüğünde arkasında muhteşem bir yaşamın servetini ve hayalleri süsleyecek kadar güzel bir tablo koleksiyonu bırakmıştı.
8.10.2023Gündem
Ermeni modelin katıldığı VoMa nedir? 'Türkiye ile çatışma dünya savaşı anlamına gelir'
Ermeni modelin katıldığı VoMa nedir? 'Türkiye ile çatışma dünya savaşı anlamına gelir'Gucci mankeni Armine Harutyunyan'ın silahlı eğitim aldığı terör örgütü, Azerbaycan'ın kesin zaferine rağmen pes etmiş değil. İnternet sitesindeki 'Tehditler' bölümü özellikle dikkat çekici.
2.10.2023Haberler
Ermeni modelin katıldığı VoMa nedir? 'Türkiye ile çatışma dünya savaşı anlamına gelir'
Ermeni modelin katıldığı VoMa nedir? 'Türkiye ile çatışma dünya savaşı anlamına gelir'Gucci mankeni Armine Harutyunyan'ın silahlı eğitim aldığı terör örgütü, Azerbaycan'ın kesin zaferine rağmen pes etmiş değil. İnternet sitesindeki 'Tehditler' bölümü özellikle dikkat çekici.
2.10.2023Dünya
Tüm dünya onu 'Noel Baba' olarak tanıyordu! Aziz Nikolaos Kilisesi'nde yeni keşif
Tüm dünya onu 'Noel Baba' olarak tanıyordu! Aziz Nikolaos Kilisesi'nde yeni keşifAntalya’nın Demre ilçesinde, tüm dünyada 'Noel Baba' olarak bilinen Aziz Nikolaos'un adını taşıyan kilisede, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca yürütülen kazı çalışmalarına 2023 yılından itibaren Doç. Dr. Ebru Fatma Fındık başkanlığında devam edilmesi kararlaştırıldı.
1.10.2023Gündem
Kim dinlediyse canına kıydı, bestecisi de dahil! 'Kasvetli Pazar'ın karanlık sırrı
Kim dinlediyse canına kıydı, bestecisi de dahil! 'Kasvetli Pazar'ın karanlık sırrıMacar besteci Rezső Seress, yalnızca kendi yaşamını değil, aynı zamanda hiç tanımadığı birçok kişinin yaşamını derinden etkileyecek hüzünlü bir besteye imza attı. Sonrasında yaşananlar ise akıllara durgunluk veren cinstendi. Şarkı, başta piyanistin doğup büyüdüğü Macaristan olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde adeta intihar akımı başlattı. İşte 'Kasvetli Pazar'ın karanlık sırrı.
29.09.2023Yaşam
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye CevaplarıA Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2023: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları Nelerdir?
Kelime Gezmece Cevapları 2023: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları Nelerdir?Kelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.09.2023Oyun
Kitabe tercüme edildi! Tam 2 bin yıl önce yazıldı
Kitabe tercüme edildi! Tam 2 bin yıl önce yazıldıAntalya'nın Demre ilçesindeki Aziz Nikolaos Kilisesi kazılarında geçen sezon bulunan kitabelerde, Likya tarihine ışık tutacak bilgilere ulaşıldı.
23.09.2023Gündem
Yer: Malta! ABD ve Çin arasında kritik temas: Kasım ayına zemin hazırlanıyor
Yer: Malta! ABD ve Çin arasında kritik temas: Kasım ayına zemin hazırlanıyorABD ve Çin, sorunlu ilişkileri istikrara kavuşturmaya çalıştıkları bir dönemde üst düzey görüşme gerçekleştirdi.
17.09.2023Dünya
3 ülkeden ortak mektup!  İran'a yönelik yaptırımlar sürecek
3 ülkeden ortak mektup! İran'a yönelik yaptırımlar sürecekİngiltere, Fransa ve Almanya, AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve Komisyon Başkan Yardımcısı Josep Borrell’e gönderdikleri ortak mektupta, İran’ın Nükleer Anlaşma kapsamında sunduğu taahhütleri hakkında endişelerini dile getirdi.
14.09.2023Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Ertuğrul Gazi Türbesi’ne ziyaret
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Ertuğrul Gazi Türbesi’ne ziyaretTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, 742'nci Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'nde, Ertuğrul Gazi Türbesi’ne ziyarette bulundu.
10.09.2023Gündem
Romen Rakamları: 1’den 100’e Kadar Roma Sayıları Yazılışı ve Çevirisi
Romen Rakamları: 1’den 100’e Kadar Roma Sayıları Yazılışı ve ÇevirisiTarihi oldukça eski döneme dayanan Romen rakamları sayısal bir sistemdir. Belli başlı kurallara göre oluşturulan roma sayıları yazılışı bakımından diğer sayı sistemlerine göre farklıdır. Günümüzde yaygın olarak kullanılmayan Romen rakamları Latin alfabesiyle yazılmaktadır. Bu yüzden Romen rakamları çevirisi araştırma konusu olmuştur. Belirli kurallara göre oluşturulan bu sayı sistemi karmaşık olması nedeniyle tercih edilmez. Yüzyıl adlarında ve saatlerde dekoratif olarak olarak kullanılır. 1'den 100’e kadar Roma sayıları yazılışı ve çevirisi ile ilgili detaylara “Romen Rakamları” başlıklı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
28.08.2023Eğitim
Zaferler zincirinin çıkış noktası burası
Zaferler zincirinin çıkış noktası burasıTörende konuşan Erdoğan, “Bizi Viyana önlerine götüren zaferler zincirinin çıkış noktası işte burasıdır. Bazı başlangıçlar vardır ki tarihin akışını değiştirir, işte biz de Cumhuriyetimizin yeni asrına böyle bir başlangıçla girmek istiyoruz” dedi...
27.08.2023Gündem
Osmanlı Padişahları Sıralaması: Kronolojik Osmanlı Devleti'nin Padişah Listesi, Dönemlere Padişah Sıralaması ve Soy Ağacı
Osmanlı Padişahları Sıralaması: Kronolojik Osmanlı Devleti'nin Padişah Listesi, Dönemlere Padişah Sıralaması ve Soy AğacıTürk tarihinin yanı sıra dünya tarihinde de büyük yer kaplayan Osmanlı İmparatorluğu'nun öyküsü 1200’lü yıllara dayanır. Osmanlı Devleti’nin padişah listesi de oldukça uzundur. Osmanlı padişahları sıralaması Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ile başlarken son padişah Sultan Vahdettin ile sona erer. Yükselmeden sonraki dağılma dönemine dek genişleyen Osmanlı’nın soy ağacı oldukça uzundur. Kuruluş, yükselme, gerileme ve dağılma dönemi olarak tarihe yansımıştır. Osmanlı padişahları sıralaması ve listesi ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
26.08.2023Eğitim
Erdoğan'dan Malazgirt Zaferi mesajı: Bu meydandan tek millet, tek vatan mesajı yükseliyor
Erdoğan'dan Malazgirt Zaferi mesajı: Bu meydandan tek millet, tek vatan mesajı yükseliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümü kutlama programında önemli açıklamalarda bulundu.
26.08.2023Haberler
Erdoğan'dan Malazgirt Zaferi mesajı:Verdiğimiz şu görüntüler tüm hevesleri kursaklarda bırakıyor
Erdoğan'dan Malazgirt Zaferi mesajı:Verdiğimiz şu görüntüler tüm hevesleri kursaklarda bırakıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümü kutlama programında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Bizim her yıl olduğu gibi bu senede bugün buradan verdiğimiz şu görüntüler, bakın yüz binler şu anda Malazgirt Ovası'nda bu mesaj var ya, tüm hevesleri kursaklarda bırakıyor. Çünkü bu meydandan tek millet mesajı yükseliyor.' dedi.
26.08.2023Gündem
Tek başına yollarda
Tek başına yollardaOnlar konfor alanından çıkıp sırt çantalarıyla tek başına yollara düşüyor. Ayak uydurmaları gereken birileri olmadan seyahat etmenin tadına varan solo gezginlerin sayısı ülkemizde de her geçen yıl artıyor.
20.08.2023Pazar

Benzer Haber Etiketleri

Viyana ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.